Město hrdinů (S02E01) (epizoda)

City of Heroes

Akční / Dobrodružný / Krimi / Drama

USA, 2013, 42 min

Druhý návrat Olivera Queena těží zejména z popularity Nolanova Batmana (Batman začíná a Temný rytíř). Jak již někteří uživatelé výstižně poznamenali, oba hrdinové disponují řadou podobných znaků (návrat bohatého synka, který podstoupil iniciační "cestu" a rozhodl se zabránit bezpráví ve svém rodném městě) a tvůrci se rozhodli rovněž využít motivy z výše zmíněných snímků (záchrana krachující rodinné společnosti a zastavení napodobitelů, kteří byli inspirování maskovaným mstitelem). Ačkoli se jedná o variaci téhož tématu, je tato variace vcelku zábavná. Snad jen Oliverův únik před problémy zpět na ostrov byl zbytečný. Pokud se ale tvůrci pro tento krok rozhodli, dalo se z Oliverovy absence vytěžit více. Jak by si zdecimované město poradilo bez svého ochránce? Jak by reagovali Queenovi blízcí na jeho útěk? Kolik lidí by si dalo dohromady spojitost mezi Oliverem Queenem a "Hoodem"? Jak by Queen tyto domněnky po svém návratu vyvrátil?(17.8.2018)

80%(5.5.2018)

Po první sérii jsem byl namlsaný a těšil jsem se na druhou, jejíž začátek mě rozhodně nezklamal.(3.4.2016)