Šéf společnosti Gary Oldman vydíráním přinutí Liama Hemswortha stát se špiónem v konkurenční firmě. Adam Cassidy je vynikající vývojář moderních technologií, který pracuje pro společnost Nicholase Wyatta. Poté, co bez povolení použije firemní kreditku a na večírku s přáteli utratí čtyřicet tisíc dolarů, začne Wyatt Adama vydírat, aby začal pro jeho korporaci pracovat jako špion, jinak ho okamžitě udá za krádež peněz. Nutí Adama, aby pronikl do firmy Jocka Goddarda, což je jeho hlavní konkurent, který ho v minulosti podvedl. Chce, aby Adam ukradl prototyp vynikajícího smartphonu, jenž by mu mohl přinést zisk miliardy dolarů. Adam tak rozehrává hru, která se mu brzy vymkne z rukou. (TV Nova)

ludva10

Po druhém shlédnutí přidávám hvězdičku. Film zajímavej, herecké výkony slušné a tu hvězdu navíc dávám za netuctovej děj. ()

Franc1s

Nebýt tu starej Indy, tak na to ani nekouknu. Příběh naprosto v klasickým stylu(SPOILER): Naivní týpek z ulice se chce stát super manažerem a vydělávat prachy jak prezident, tak vezme job, ve kterým půjde do konkurenční firmy a bude donášet informace původnímu šéfovi. Avšak jako vždy se zabouchne, do toho přijde FBI, bude vydíranej, najednou zjistí že je vlastně sledovanej(debil?) a bude chtít skončit - no to ale samosebou nepůjde... Vůbec nic nového a to že Velkej brůder je všude, to ví snad každej, ne? Posledních 15minut OK. 5/10 Mažu z PC a už to nikdy nechci vidět... ()

Acrobat odpad!

Nie je to paranoja. Nie je to halucinácia. Nechoďte na vyšetrenie očí, ak na konci tohto súboja dvoch obrovských (a zbytočných ) spoločností uvidíte amerického fešáka bozkať svoje dievča. Kdežto herecky brilantných Oldmana s Fordom vedú na posledný Ježišov súd. Tak nie ten súd, to som prehnal. Či chlapci vo Vyšných Uľanoch alebo Jelšavy nesnívajú o pozíciách a drahých autách? Nenachytáte sa aspoň pár dní v týždni v myšlienkach, kde by ste mohli byť a prečo nie ste niekde v manažérskej pozícii? Ten môj zasnený pohľad z okna mojej nepekne a socialisticky zariadenej kancelárii na prízemí niekedy stojí za to. Bojujem s prestížou, ktorú do mňa vkladali blízki a ja klesám a klesám. Tie osudy sú nielen vo mne ale aj v iných v mojom okolí. Iba tí vyšší sú akceptovaní, iba pre nich je časopis a lietadlo. Je to o výbere? Je to o brilantnosti vidieť veci bohatstvo a chudobu, šťastie alebo prekliatie v širších súvislostiach? Neviem prečo si známa pri sebamenšom pracovnom tlaku, ktorý nezvládala pripomínala moje len tak do vetra povedané slová „veď si tu ako dáky obmedzenec niečo vyše 70 rokov a 99,99999999876 % populácie ťa nepozná, nevie že existuješ“. Uľavilo sa jej. Vždy vravím, že horná hranica neexistuje. Čím vyššie sa ide, tým menej pokoja. Dole sa klesne, a hlboko, ale narazí sa na dno, kde niekedy pomôže zázrak a niekedy....meškajú rýchliky do Košíc pred Ťahanovským tunelom. Luketič sa pohral s víziou amerického sna fešného a vypracovaného blonďáka. Nefunguje nič. Paranoia nie je ako celok dobrý film – nedrží sa koncepcie sveta okolo, ale mala pomerne veľa svetlých momentov (či dialógy, alebo pozície). Paranoia je čistá, sterilná, nechce sa zašpiniť, nechce bradatých chlapov, prepotené saká. Túžba robiť vo firme, kde sledujú pri vstupe váš tlak, scanujú telo, cameras everywhere, vojnová eskadra pri vchode a na poschodiach, sa môže zrodiť iba v mysli bezvýchodiskových ľudí. Dni kedy premýšľam, prečo klesám hlbšie a chcem byť vo Forbese pribúdajú, no stále keď klope marazmus a nihilizmus na dvere mysle, so slzami v očiach mi ďakuje pán s protézami oboch rúk, že tu robia veľmi dobrí ľudia. Možno nechápem ambíciám súčasného sveta a obvinia ma že neprajem žhavým kandidátom a dravým sebavedomým ľuďom. No pri pomyslení, že so svojím 7 ročným mobilom, oblekom, okuliarmi, USB kľúčom pôsobím na ¼ sveta ako záhadný muž z vesmíru, neviem, pre koho je vlastne určené bohatstvo a horná hranica. Viem, čo chcela Paranoia povedať, len PR oddelenie zvolilo prostriedky, ktoré sú nevhodné a mne vyslovene nesedeli. (videné 13.12.2013, BDrip) ()

alienemo

Nie som veľmi sklamaný, ani prekvapený, Béčkový námet a scénár, vychádzajúce mladé hviezdy doplnené starou garnitúrou. Vcelku to funguje. Hlavný kameň úrazu je réžia. Film ma jedno tempo od začiatku do konca. Neexistuje žiadna gradácia deja a dosť to vplýva na akékoľvek napätie, ktoré sa vlastné ani nedostaví. Premárnená šanca. ()

bearmeedek

Možná tu už nějaký podobný film byl, možná to místy působí jako pohádka o dobru a zlu, ale mě se na to prostě dobře dívalo. ()

E lan

Slušný thriller s dobrým obsazením a velmi překombinovaným scénářem s pitomím koncem. Jinak ale dobré a zajímavé vidět staré páky Forda a Oldmana, za to ty *** prostě stojí. ()

rublik05

Zpočátku jsem se obával, jestli jsem si náhodou nespletl film, popřípadě tvůrci žánr, neboť z hereckého projevu Liama Hemswortha jsem nabyl dojmu, že se dívám na nějakou americkou teen slaďárnu, místo drsného thrilleru. Po nějakém čase však přišli na scénu i ostatní, služebně starší herci, kteří celý film zachránili a nasměrovali ho konečně tím správným směrem. Po nenápadném začátku se snímek docela slušně rozjede, občas se dostane i na nějaké to napětí, zápletka začne dávat smysl a vše vyvrcholí v lehce jednodušším, přesto solidním závěru. Po celou dobu se však filmu nepodařilo zbavit jisté béčkovitosti, což je obrovská škoda. Scénář mi přišel trochu zvláštní, ne zrovna kvalitně napsaný, podle mě tvůrci naplno nevyužili potenciál, který zvolené téma nabízí. Viděl bych to na takový spíše průměr, Špionáž určitě nikoho neurazí, ale asi ani nijak zvlášť nenadchne. 5/10. ()

singone

Celkem dobrý thriller, zasazený do intrikářského korporačního prostředí. Oldman a Ford se mi ve svých rolích líbily (Oldman jako vždy super záporák), ale Hemsworth a Heard film z lepšího průměru vytáhnout nedokáží. I tak by to bylo OK, ale velká nálož klišé tento film podle mne shazuje hluboko do průměru a za 2 měsíce si ani nevzpomenete, že jste Paranoia viděli. Jinak musím pochválit povedené záběry Manthattanu, jelikož letecký pohled na něj snad nikdy neomrzí. ()

Bube1

Takový naivní průměr až pod průměr. Průmyslová špionáž je zde podávána jako něco velice snadného, takže film pak ani nemůžete brát vážně. Mladý Hemsworth se moc nepředvedl, ale ani mě neurážel (čemuž se velmi divím). Naopak na Amber Heard jsem mohl nechat oči. Je to fakt kus... Dál tu máme Oldmana a Forda, kteří si to odpracovali poctivě. Nepřidali nic navíc, ale vysloveně vytknout se jim taky nic nedá. No suma sumárum - potenciál tu byl, ale trestuhodně nevyužitý. 2 a půl hvězdy. ()

TommyDiamond

Holky mají Liama a kluci zase Amber. O tom asi žádná..... Důležitější než vzhled a přitažlivost hlavních postav je pro mě fabulace celého příběhu.... Snadno uvěřitelná a nakažlivá špionážní konspirace ze světa nejmodernějších technologií, asi každého jen utvrdí v tom, že pokud jde o miliardy, tak jde všechna loajalita, čestnost i dodržování zákonů stranou.... Sice jsem už na začátku prokoukl celý film a bylo mi jasné, že Adam musí dostat oba giganty do kolen, jinak nemá šanci. I tak mě dokázal snímek až závěrečných minut bavit. U mě jasné tři hvězdy ()

dogma97

Kostra je dobrá - škoda takového množství nechutné bleble klišé omáčky (táta, milostná linie, akční scény...). 51% ()

elimS

50% - komentář 20ti slovy: Průměrný špionážní film, bez nějaké větší špionáže, vlastně ani pořádně nevím co se špionážovalo. Jinak to ale ušlo a herci fajn. ()