Ukradli torzo Jupitera

• Francie On a volé la cuisse de Jupiter (více)
TV spot

Policejní inspektorka a profesor řečtiny na svatební cestě aneb Ztřeštěná honba za překupníky s uměním. Málokdy se stává, aby volné pokračování filmu předčilo úspěch první části. Dvěma francouzským komediím Něžné kuře a Ukradli torzo Jupitera se to podařilo. Ve filmu Něžné kuře se policejní inspektorka a profesor řečtiny potkali, zamilovali, nakrátko rozešli a znovu si spočinuli v náručí. V pokračování nazvaném Ukradli torzo Jupitera se hned na začátku vezmou a odjíždějí na svatební cestu do Řecka, ostatně kam jinam. Zdá se, že je čekají jen antické památky, slunce, moře a dobré víno, ale opak je pravdou. Osudovým se jim stává setkání s poněkud rozevlátou manželkou potrhlého francouzského archeologa, protože díky této nesourodé manželské dvojici mají na krku vrahy, řeckou policii a překupníky s uměním. (Česká televize)

PlayEasy

Ukradli torzo Jupitera (alias Afrodité) je opět velmi vtipná, ale ne už tak napínavá komedie, která ale bohužel asi moc brzy vyložila karty na stůl a potom to už byla jen hra na kočku a myš, ale tedy pořáádně vtipná! Byť je tohle dle našeho o něco málo horší než jednička, tak stále velmi kvalitní a inteligentní komedie, kde to hezky tahají Annie Girardotová a Philippe Noiret. Zkrátka a dobře opět komedie, u které se rozhodně nebudete nudit! 80% ()

DeDanu

Něžné kuře a Ukradli torzo Jupitera, mé obrovské srdcovky. Pouštím si je několikrát do roka, naposledy včera. Nikdy mne nepřestane bavit - tudy do prava! Obzvlášť vydařené je druhé pokračovaní, kde je jako bonus Parga a Corfu, dvě krásná, mně milá, městečka v nádherné zemi zvané Řecko, když tam ještě skoro nikdo nejezdil. ()

ostravak30

Ukradli torzo Jupitera je výborná komedie s akčními a kriminálními prvky. Annie Girardot, navíc s hlasem Věry Galatíkové - výborně nadabované, je vtipná sama o sobě. Philippe Noiret jí skvěle sekunduje a herečtí představitelé manželského páru jsou též bvýborní. Výhodou je příjemné letní prostředí a úsměvná čtveřice plus výborná hudba. Možná se u této komedie nebudete popadat za břicho a slzet smíchy, ale je milý, svěží, lehký film na zahnání nudy. Dodat už musím už jen to, že první díl jsem bohužel zatím neviděl. ()

Pete

Něžné kuře na tripu (po Řecku). Jak se DeBrocca v jedničce zklidnil, a sympaticky se přiblížil směrem k realitě, v tomto sequelu se naopak znovu utrhl že řetězu, a přeřadil na svůj nejvyšší crazy stupeň. Včetně tradiční akrobatické honičky po střechách, nebo jízdy Renaultu po schodišti a letu na laně pod vrtulníkem. Opravdu je mezi oběma filmy velký rozdíl v celkovém pojetí, až ve všech těch eskapádách šlechta francouzské kinematografie Annie a Phillipe trochu zapadá, a ač si čas udělala i ta sexbomba s husí kůží z minula, ty směšné postavičky by vlastně mohl hrát prakticky kdokoliv. Zřejmě vidět to v té správné době a rozšafné náladě, hodnotil bych výš. Škoda, že nakonec nedošlo na třetí díl, což by mohla být klidně krvavá kriminálka s názvem Drsné kuře. ()

carl.oesch

Některé filmy člověk miluje, přestože objektivně uznává, že z řady důvodů nejsou nejdokonalejší a některé dokonce mohou být i docela pitomoučké. Ale tohle je moje nejoblíbenější "crazy" komedie. A kromě toho, že jí mám neskutečně rád a přinese mi v nějtěžších chvílích radost a pohudu, musím uznale konstatovat, že ve všech směrech bych jí dal i jako "nezúčastněný" pět hvězd. Story je skvěle vypointovaná, má gradaci a kormě záplavy komických scén i napětí. Stejně úžasně je zkloubená hlavní čtveřice, Annie Girardot není třeba komentovat stejně jako Phillipa Noireta (paradoxně tady si člověk uvědomí, co to je filmu sehraná dvojice - porovnávám s jinou partnerkou P. Noireta C. Denevuevovou ve filmu Afričan, kde to je o dvě třídy horší), životní role si zde ale podle mně vysekli krásná C. Alricová (žijící dnes s prvním francouzským kosmonautem J.L.Cretienem, jen tak na okraj) a F. Perrin, který svého času bavil také ve filmu Stepující stonožka. Na tomhle místě ovšem nelze nezmínit český dabing a opět - hlavní dvojici beru jakostandard (ten nejvyšší), ale František Němec a Jarmila Švehlová mně tady hodně překvapili, jestli J. Švehlová splňuje kvalifikaci pohlédné blondýnky, tak F. Němec nemá fyziologicky s Perrinem absolutně nic společného a přitom jeho hlas funguje zcela dokonale. No a nezmínit nelze hudbu - autor mi vypadl (myslím že to složil nějaký Řek), kameru (i když Řecko je dost snadné téma...) a nakonec i ony vedlejší postavičky - komisař řecké policie nebo onen úžasný francouzský turista s Lancií.... ()

Bumerang

Můj zamilovaný film s úžasnou Aničkou Girardotovou. V Noiretem se krásně doplňují a společně s potrhlým archeologem i jeho mírně přelétavou ženuškou tvoří milou čtveřici. Anička, ale boduje a sledovat ji - to je jedna veliká pastva pro oči. Do toho krásné Řecko a milý jemný humor.. Pro mě jedna z nejpohodovějších letních komedií všech dob. A inteligentní film. ()

Víteček

Z mého pohledu nepochybně horší než Něžné kuře. Celý styl a podání "kuřete" se mi líbí mnohem víc a tohle mě zdaleka tak nepobavilo, ale rozhodně to má co do sebe a stále si to zaslouží 4 kvězdičky. Ale tentokrát už slabší. 70%. ()

Stanmi

Povedené pokračování snímku Něžné kuře začíná svatbou profesora řečtiny Antoina Lemerciera (Philippe Noiret) a policejní inspektorky Lisy Tanquerelleové (Annie Girardot) a pokračuje jejich líbánkami v Řecku, kde, kromě obdivování místních památek, se stanou svědky nalezení torza Afrodity, budou čelit obvinění z vraždy a pustí se do boje s překupníky se starobylým uměním. Režisér a také scénarista Philippe de Broca se rozhodl, oproti předchozími snímku přidat na humoru a vytvořil tak velmi svěží letní (krimi) komedii s mnoha trefnými hláškami, která je místy i docela bláznívá. Skvělému hereckému páru Noiret-Girardot navíc vcelku zdárně sekunduje Francis Perrin a Catherine Alric v roli hádavých manželů Pochetových. Pochvalu zaslouží také český dabing v podání Čestmíra Řandy, Věry Galatíkové, Františka Němce, Jarmily Švehlové a dalších. Ukradli torzo Jupitera je jedna z mých nejoblíbenějších francouzských komedií, která mne vždy zaručeně pobaví. ()

ssscream

Téhle komedii snad nejde nic vytknout. Člověk se baví od začátku až do konce. Všichni herci jsou perfektně sehraní a samozřejmě úžasný český dabing jen přidává na skvělém zážitku. ()

Cvachetka

Smích, dokonalé inteligentní narážky, hlášky....zábava od začátku do konce, jedna z nejlepších komedii :-) Za mě 100% ()

moriero

Současný český dabing dokáže úplně odbourat i jinak skvělý film. Neplatí to ovšem o francouzských a italských filmech minulého režimu. Dokonalá Galatíková, dvorní dabérka Girardot, naprosto skvělá. Němec mluvící Perrina ještě lepší. A Catherine Alric? Vrchol galského půvabu. Pobavila poznámka Girardot o tom, že jí Alric připomíná dívku z Paříže před 2 lety (kterou myslím zabili). Aby ne, když Alric stvárnila obě tyto různé postavy. Pro mě nadprůměrné pokračování průměrného Kuřete. (pro někoho, kdo film nezná, musí tento koment vypadat asi šíleně) ()