Dark Touch

• Švédsko Dark Touch (festivalový název)

V osamelom írskom mestečku sa jedenásťročná Niamh (Missy Keating) stáva jedinou preživšou krvavej masakry, v ktorej zahynuli jej rodičia a mladší brat. Polícia podozrieva gang vraždiacich vandalov a ignoruje tvrdenia malého dievčaťa, podľa ktorej je vinníkom dom, v ktorom žili. Aby ju zbavili jej strachu, jej svedomití susedia Nat (Marcella Plunkett) a Lucas (Padraic Delaney) ju v spolupráci so sociálnou pracovníčkou prichýlia u seba. Niamh sa len pomaly vyrovnáva so starostlivosťou láskavého a prívetivého manželského páru a medzitým desivé nebezpečenstvo, ktoré sa ukrýva v neďalekom dome, neustále narastá. (Incantator)

Allein4

Nic jsem od toho neočekával a tak potěšilo, že jsem alespoň něco dostal. Upřímně řečeno to slabé bylo. Příběh samotný moc neoslnil, ale na druhou stranu si myslím, že vzít to z režiserského stolku někdo jiný (třeba Del Toro), tak by to tak špatné být nemuselo. ()

Major776 odpad!

Opravdu by měli dětské horor-porno zakázat. Nechutné, rozvleklé a zcela zbytečné plýtvání materiálem a penězi! ()

milnov

Pekný námet, no len v prvej hodine filmu. Potom sa dej a samotná atmosféra úplne stráca. Práve posledná polhodinka ubrala z môjho hodnotenia minimálne 2°. Myslím, že si to celkovo zaslúži 30%. ()

Googooplexer

Tento príbeh sa dotkne temného zákutia vašej mysle, kde je všetko dark a nič nie je jasné. A taký mal byť aj film, mali ho natočiť bez osvetľovačov, v noci a vôbec nepustiť do distribúcie. Isté, asi tak dvojpercentné napätie počas približne troch minút sa tomu ale nedá uprieť, preto nehodnotím ako odpad. ()

RISOvonVODKA

Tuho som rozmýšľal nad jednou alebo dvoma hviezdami, ale nakoniec som sa rozhodol, že sa budem držať svojho pravidla. Ak pri filme nezaspím - dostane aspoň dve. No, nezaspal som. Akým zázrakom, to neviem. Zo začiatku vysoké tempo, pekná atmosféra a od razu nič. Film ma chabých 90 minút a ja som sa trápil ako na trestnej lavici. A navyše to malé urevané dievča ma fakt nehorázne iritovalo. Za mňa veľké sklamanie, zjavne Marina nemá ten šmrnc, ktorým by naštartoval svoju kariéru - respektíve natočil niečo, čo sa dá pozerať. ()

pyzma84

Dievča má veľký potenciál vo filmovej brandži. S tými neustále otvorenými ústami má veľkú kariéru v porno priemysle. Celý film mi príde ako vsadený do 17.storočia, pochmúrnosť, uniformy, proste všetko. Inak podobné zážitky by som dopriala všetkým rodičom, ktorí majú takto radi deti. No a keď sa drevo rúbe, tak triesky lietajú. Relatívne pozerateľné, len nedotiahnuté do konca. Mali ešte týždeň porozmýšlať nad záverom /lepšie povedané nad poslednou 1/3 filmu/. ()

goauld

Celkem zvláštní horror. Hlavní představitelka převážně "zírá" jako by jí ulítla jedna včela, případně bulí. Každopádně na ní rodičovská "výchova" měla na ní evidentně negativní dopad a to takový že se evidentně zcvokla. Konec je také "pro hlubší rozbor", protože celkem uniká pointa... proč.... No - je vidno, že kooperace Franice/Irko/Švédsko je pro "náročnějšího" diváka ;-) ()

in flames

pekne a veľmi znepokojivo spravený hororík, ktorý svojím sociálnym hororom desí ešte viac než samotným desivým tajomstvom, ktoré ani nie je až také desivé ani až také tajomné. Ináč je film herecky veľmi seriozne poňatý a citlivo (teda dosť drsne) podáva tému týraných detí. Obsahuje aj pár ľakačiek a gore je (hlavne úvod) celkm slušné. na Jedno pozretie určite obstojné. ()

robert.poch

Film, filmový příběh, ..., zprvu mi hlavní hrdinka byla velmi nesympatická, ale potom, co jsem hloub a hloubějí nahlížel do světa hlavní hrdinky, zvolna jsem chápal. Film, mnoho vrstev a náznaků. Temný, fascinující příběh, a nakonec se odhodlala k jedině možnému kroku, než by dál snášela děsivé prokletí, raději dál nežít. ()

Lency

Po delší době jsem koukala na film, aniž bych se předem podívala na hodnocení a přečetla si o čem je (moje úchylka, já vím) a zase chyba. Škoda času nedělního večera. Hororů s nejrůznějšíma pošahýma dětma už jsem viděla mraky, ale tohle jsem nějak vůbec nepochopila...co ten konec proboha? ()

Vlad odpad!

Tak otrasný film (nietožto horor) som už dávno nevidel. Atmosféra 0b, napätie 0b, pointa 0,5b. Samoúčelné a plytké ako komunistický filmový týždenník. Výkony hercov 0b, réžia 0b. Neviem, za čo by som tomuto filmu mohol dať aspoň 1 hviezdu. Z milosti určite nie. ()

vrch07256732

S odstupom času vcelku dobre odvedená práca s budovaním atmosféry, mysterióznosti a akéhosi vnútorného nepokoja. Ono veľa akčno krvavých scénok tam neni, tých pár stojí za to (prakticky dve), ale celé je to nejak sugestívne natočené, ako Psycho Thriller so šprtkou duchariny. Komu tento štýl nesedí uznávam unudí sa k smrti. Holt Francie / Irsko / Švédsko, iný kraj iný mrav - rozhodne sa nejedná o Mainstream typu USA. ()