Dark Touch

• Švédsko Dark Touch (festivalový název)

V osamelom írskom mestečku sa jedenásťročná Niamh (Missy Keating) stáva jedinou preživšou krvavej masakry, v ktorej zahynuli jej rodičia a mladší brat. Polícia podozrieva gang vraždiacich vandalov a ignoruje tvrdenia malého dievčaťa, podľa ktorej je vinníkom dom, v ktorom žili. Aby ju zbavili jej strachu, jej svedomití susedia Nat (Marcella Plunkett) a Lucas (Padraic Delaney) ju v spolupráci so sociálnou pracovníčkou prichýlia u seba. Niamh sa len pomaly vyrovnáva so starostlivosťou láskavého a prívetivého manželského páru a medzitým desivé nebezpečenstvo, ktoré sa ukrýva v neďalekom dome, neustále narastá. (Incantator)

ledzepfan

Těžké-těžké na hodnocení, protože tahle depkoidní, stísněná divnost může být stejně dobře sračkou i povedenou psychárnou. Vlastně se mi to líbilo-občas jsem ši říkal, že to je parádní úlet, občas to bylo příjemné i divné WTF, celou dobu jsem netušil jestli jsou mi ty postavy sympatické, nebo vůbec.... A na konci už jsem vůbec netušil jestli se mi před očima děje nějáký pochybný pokus o něco(co se nepovedlo nebo to nechápu), nebo jestli koukám na vypiplaný atmosférický art....fakt nevím..... Ze vší té divnosti mám pocit dobrý, ale víc než silné 3 ze mě ta holka asi nevymlátí.(každopádně sympatický pokus) ()

AlistairMir

Tak že v této vraždě nemá prsty barák to dojde průměrně chytrému jedinci cca za 5 minut filmu takže žádná děsivá odhalení nečekejte vše je krásně předvídatelné hlavně ten konec na který tu každý nadává. To jste fakt čekali, že to skončí jinak? Vy snílci...no nic jdeme dál. Hlavní hrdinka filmu je jedenáctiletá dívka, které díky častému zneužívání a mlácení od rodičů začne tak trochu šibat a objeví v sobě telekinetické schopnosti...laicky řečeno - hejbe s nábytkem. Jenže svou novou schopnost nepoužije k tomu, že by vám třeba helfla při stěhování těžkého gauče, nebo skříně. Spíš Vás tím vezme po palici a malér je na světě. No ale jelikož má hodné a milé sousedy tak si jí vezmou po malém masakru k sobě domů a zahrnují jí péčí a láskou. Jenže ona se tak trochu bojí že jí budou chtít také fiknout a tak se nám agresivita pomalu ale jistě opět vynořuje na povrch. Doporučuji pustit každému kdo má doma dítě které někoho šikanuje...až uvidí, jak se šikanovaná osoba může bránit tak s pruděním slabších dá pokoj a svou panenku už nikdy neuhodí. ()

bourec

Píčovina za jednu ušmudlanou hvězdu.Kdybych já blb při výběru filmu zjistil,že tahle Marina de Kráva natočila sračku jménem proměna,tak sem to rozhodně ani nestahoval.A ten konec je úplně mimo.Chtělo se jí na hajzl,a pak už na to nebyl čas.,tak to nechala skončit takhle.20%. ()

Rodriguez

Koukat hoďku a půl na holku co jen brečí, pohybuje předměty, zabíjí rodiče co ubližují dětem, tak to pardón, ale to mě opravdu nebere! Příště by to chtělo trošku lepší poentu, míň křiku, pištění a kvílení a budu opravdu spokojen! 10% ()

ecceHOMMO

Už dlho som nevidel tak preexponovaný a zlý koniec inak dobre sa vyvýjajúceho snímku s podmanivou atmosférou. Veľká to škoda. Záver mal byť nepochybne ukončený do stratena...bez žiadnych extrémnych "excesií" ( koniec všetkých detí, záverečné posedenie u stola). Veliká škoda....preveliká....Záver strháva pocity z filmu a výsledný dojem z videného strmhlav dole!! **/*** ()

zolo23

Najlepšie to vystihol Bestlama (tvorca tituliek) na záver : "To sa zdalo len mne, alebo bol ten záver fakt čudný?... Stotožňujem sa na 100%. Po úvodných cca 15 minútach som slintal blahom, pretože atmosféra a celkovo príbeh ma dostával do varu. Lenže potom veľké STOP a film sa uberal do typických priemerných čŕt, na aké som bohužiaľ pri podobných filmoch zvyknutý. Neviem čo šňupala Marina de Van počas písania scenára, ale zdalo sa mi, že niekde v strede musela zaspať, pretože ten film nedával vôbec zmysel. Občas som tam videl Roba Zombieho (asi len ja), pretože ten ma systematicky dokáže prekvapiť a niekedy jeho scenáristické "prechody" vôbec nechápem...Nevadí, možno nabudúce. ()

zsn odpad!

Ubohá variace "Carrie" Stephena Kinga, "zastřená" domácím zneužíváním. Žáden horor, žádné napětí, škoda času. (Souhlasím s LIVINGDEAD, akorát já mám zku*venou sobotu :-D) ()

Forsberg11

Zosobnená nuda. Nič viac, nič menej. Dopozerel som to na dvakrát (kurvadrát) a aj to len z povinnosti a s čistým sebazaprením. Ale nechcel som tomuto "skvostu" udeliť slabé hodnotenie po polovici stopáže, to by moje svedomie nevydržalo. Tak som teda film dopozeral, na druhý deň. A druhá polovica bola ešte slabšia ako prvá. Nuda, nuda, nuda, kecy, kecy, kecy, krik, plač, kecy, kecy a popri tom všetko zase len nuda. Celý film sa odohráva v tme, takže je hovno vidieť, postavy sú tupé ako už dávno nie (po baráku im lietajú stoly, stoličky, ladničky, ale nikomu to nepríde divné), mladá je otravná ako hrom a navyše brutálne nesympatická... Že by som jej prial sa nedá vôbec povedať, jedine tak rýchly koniec. No a keď už od filmu absolútne nič nečakáte a dúfate aspoň v nejakú zaujímavú pointu, či vysvetlenie celej záležitosti na konci, tak príde ďalšie sklamanie. V podsate som sa nič nedozvedel. Či bola mladá zneužívaná, posadnutá, mala schýzu alebo bola len prepnutá. Len tak ďalej, takéto "horory" nám tu treba. Skoro odpad. 20 %! ()

Heero

Když vás hlavní postava (malá holčička) sere tím jak mluví, tím jak se dívá, tím že existuje, je to hodně špatný. Francouzi horory umí, ale ta příměs Irska se Švédskem tady smrdí od začátku do konce. ()

drankeryth

Uvod filmu bol paradny a pekne sa to rozbiehalo, az pokym som to pochopil, co sa to vlastne dialo za nadprirodzene veci. Od tej chvile ma uz to moc neprekvapovalo, len ma zaujimalo, preco sa to vlastne vsetko okolo tej malej dievciny robi. Konecne finale som nejako moc nepochopil spravne, preco to tak vsetko dopadlo a preco sa to udialo tym ludom. Ked mam film zobrat zhruba v skratke, tak mi z toho vychadza nevyvazene dielo, ktore ma svoje nedostatky vo vyvine deja filmu. Obzvlast to trpi hluchymi miestami, kde to skripe na dost miestach. Zbytocne roztahane dialogy, ktore len natahovali stopaz filmu a to moc nepomohlo vo vyvine deja pribehu o malom zahadnom a hlavne uplakanom dievcati, ktore ma len donekonecna frustrovalo s tymi jej negativnymi reakciami na vsetko okolo seba, aj ked poniektory ludia chceli byt ku nej ustretovy, ale ona nie a len sa utapala v depresiach. Cely film bol skoro vsade natoceny v tme, kde som bol v niektorych zakutiach domu dezorientovany, co sa tam odohrava za nekalosti. Zo vsetkeho mi z toho vychadza priemer nicim ohurujuci, takze za jedno skuknutie to urcite stoji. ()

Hapretor

Zabaví, neurazí. Klišé to je. Blbé ale ne. Hodně velká škoda tak debilního a utlého konce. Rozjíždí se to více než slibně. ()

CharlieSs

Chtěla jsem napsal úplně to samé, co napsal bestlama na konci místo titulků... Mělo to FAKT čudný konec. Který jsem nepochopila, a vlastně jsem nepochopila celou podstatu filmu. Měla telekinezi? Nejspíš jo, ale proč zabila i svoje pěstouny? Da shit, to mi vysvětlete. ()

Solverino

Pár zajímavejch momentů (který bych spočítal na jedné ruce), jinak nuda, nuda,nuda a.... nuda! Konec je jedna velká slobota! Strašně slabé! ()

petrik11

Chvíľkami som sa mal problém zorientovať kto je kto, prečo sa dej uberá kam sa uberá. Režisérka navarila guláš bez farby chute a zápachu a ani divá sviňa by sa v tom nevyznala. ()

Pitryx

Má to takový pomalejší běh, no běh, spíše se to neúměrně vleče. Film však má pár světlých chvil, i když jinak je vizuálně dosti slabý. Efekty se soustředí na pohyb nábytku a tomu odpovídá i kamera. Někde měl chlap za ní přisvětlit. Celkový dojem z filmu je takový matný a nanicovatý. 201410058752/9128 ()

elanista1

Alebo ako Carrie za mlada vystrajala. Pani reziserka hodinu a stvrt nam krasne buduje atmosferu, ale zaver sa jej uz vymkol z ruk a urcite nie som jediny komu sa koniec zdal cudny..rozmyslal som nad styrmi. ()

george16

Jak již bylo uvedeno, posledních dvacet minut tohoto filmu sráží hodnocení dolů, věci, které se předchozímu nástinu úplně odpoutají a myslím, že nejsem jediný, který ten závěr tak trochu nasral... Ale jako horror malé oběti a pomsty nesoucí holčiny se to odvíjelo moc dobře. Tak snad příště ()

aknamor

Jak už bylo řečeno ve více komentářích - slibně našlápnuto, dobrá atmosféra, ale konec to bohužel naprosto zazdil. ()