Zákon není jeho nejlepší přítel. Federální agent Richard Chance občas neváhá porušit zákon, aby dostal členy podsvětí za mříže. Bez výčitek svědomí zneužívá donašečku Ruth, která je zároveň jeho milenkou. Nepolapitelný padělatel peněz Eric Masters jednoho dne zabije Richardova parťáka, který šel po jeho stopě. Richard je od té chvíle posedlý myšlenkou na pomstu. Proto svého nového kolegu Johna Vukoviche přiměje také porušovat zákon. Jejich nejnebezpečnější akcí je nelegální přepadení údajného zločince, od kterého chtějí získat peníze na fingovanou transakci s Mastersem. Zatímco oni riskují stále víc, Masters jim pořád uniká… (Česká televize)

dereksmart

Policajti honí zloděje...zloději honí policajty...policajti honí policajty... po dálnici jede šílenec v protisměru.......no a nakonec se to tou pěkně studenou atmosférou osmdesátých a zběsilým tempem vyšplhá až na těsné 4.... ()

montel

Detektiv Jim Hart je na stopě nebezpečnému padělateli peněz. Akce mu ale nevýjde a je zastřelen. Jeho parťák Richard Chance, přísahá, že vrahy dostane za každou cenu....Průměrný akční film,kde padoucha ztvárnil Willem Dafoe. 55% ()

w.w.

Vôbec to nieje taký zlý film, na ten rok výroby to pôsobí dosť moderne a je to vcelku vydarené. Rozhodujem medzi 3 a 4 hviezdami,ale dám 4 za C.S.I. Las Vegas :o) ()

Spike86

Oldschoolově působící béčko se syntezátorovou "MIDI" hudbou. Nic moc provedení. Lidi při střelném zásahu brokovnicí do hlavy ještě stihnou zařvat a podobné neuvěřitelnosti. ()

moorks

Tenhle film se dá trošku těžko zařadit. A to hlavně díky častým záběrům na městskou zástavbu. Jinak děj mi nepříjde moc pružný, je spíš vláčný a místy nudný. Závěr se myslím hodně povedl a docela mě překvapil. A díky tomu závěru dávám vysoké hodnocení. ()

Chapi

5* koli dobe vzniku snimku,atmosfere. Mam rad mestské filmy a tento je pre mna v top five. Len ta hudba..........., ale beriem ohlad na 80´s a povodný český dabing, ktorý nebol zrovna tipu "Posledný skaut". Dnes sa už take filmy netočia, kde všetci fajčia a slopu v každom zabere. Nesnažia sa divaka presvedčit o zdravom a sporiadanom životnom štyle. Konanie hlavnych hrdinov je v duchu nutneho zla.....proste a jednoducho po dopozerani som mal chut si zapalit a otvoriť pivo :o) ()

intheend

Výborná osmdesátková atmosféra, výborná hudba, krásně natočený Los Angeles, výborná honička. Horší mi přišel příběh, místama efekty a konec mi taky úplně nesednul. Lepší 3*. ()

brkerez

Hlavní postava nesympatická osina v zadku, když tu budete někomu fandit tak záporákovi, super kamera, strašná 80ková hudba, perfektní automobilová honička, hloupě se chovající policajti (ten první na začátku o tu kulku do hlavy fakt žadonil, útěk v nemocnici taky ukázka, uvěřitelnost v takových chvílích na bodu mrazu), parádní Willem Dafoe a skvělá padělatelská scéna, Friedkin-made netradiční a párkrát překvapivá struktura příběhu, na tu dobu syrový násilí a odvážný erotický záběry, celkově hrozně rozporuplnej zážitek, film, kterej velkou frekvencí střídá wow a lehce wtf okamžiky. ()

Dupac

Jeden by si skoro myslel, že ty osmdesátky nebyly až tak strašlivá dekáda. Tedy aspoň ne v L.A. Další důkaz toho, jak moc jsou Friedkinovy filmy (naprosto zmáknuté, nejen po technické stránce) podceňované. "To Live and Die in L.A." má všechno, co má mít osmdesátková kriminálka, a to v exkluzivním balení (brilantní dlouhá automobilová honička, macho policajti bez úcty k autoritám, dvojice drsných detektivů, Dafoeho záporák). Zároveň ale žánrová pravidla brutálně porušuje. Chování Chanceho je přece jen už trochu přes čáru a nedá se říct, že by si získal jednoznačnou diváckou sympatii. Sice má k sobě parťáka, jejich rozporuplný vztah (a jeho vyústění) má ale k typickým "buddy" filmům hodně daleko. Ani konec se rozhodně netváří jako happy end, spíš jako pokračování mizerie bez nároku na sequel. Pro mě velká jízda. 90 % ()

Sopholojong

"Parchantsky" Willem Dafoe s tym jeho anjelskym ksichtom to drzi nad podpriemernou vodou. Vsetko ostatne - odpudive syntaky, fadny hlavny vysetrovatel, staticka kamera, televizne tempo, umelecke/tanecne vsuvky, neatmosfericke Los Angeles (aspon pre mna) a v nom divne zostrihana auto-nahanacka - bolo hlboko po zaruke uz kratko po premiere filmu v 80's. Jedine "Alla Akbar" zaciatok a rana do hlavy starsiemu kolegovi (i na konci niekomu) ma zaujali. PS: Nerozumiem preco tu vsetky zeny do jednej maju take male cecky. ()

charles3

Friedkin je můj oblíbenec a jeden z posledních (zatím) žijících klasiků díky jeho "svaté trojici" ze 70. let - první Francouzské spojce, Vymítači ďábla a Mzdě strachu. V následující dekádě se k těmto snímkům nejvíce přiblížil právě tímto kriminálním thrillerem, kde je toho spousta tak nějak jinak, než je divák zvyklý a než by očekával. Při prvním shlédnutí jsem měl zpočátku dokonce za to, že hlavní postavou bude Petersenův starší parťák, odcházející do důchodu :-O Vyzdvihnout musím režisérovu pečlivou práci s reáliemi, kvalitní scénář (včetně knižní předlohy), krásnou scénu s výrobou padělků, skvěle nasnímanou automobilovou honičku, typickou osmdesátkovou syntezátorovou hudbu a tehdy ještě ne tolik známé herce Petersena, Dafoa a Turturra. Velmi dobrý je Stockwell v menší, ale výrazné roli zločincova právníka. A postupné stmívání při jízdě během závěrečných titulků už je jen třešničkou na dortu. Film jsem viděl před pár dny potřetí a líbí se mi čím dál víc. A vidět ho na plátně s titulky nebo lepším dabingem, než udělala TV Nova, dám zřejmě i plný počet. ()

Mirik81

Kdyby hlavní roli hrál herec, který umí hrát, tak by to byl celkem dobrý film. Pozitivum byl Dafoe temu ten záporák fakt šel... ()

RadimRay

Film ze kterého čiší disco atmosféra 80tých let. Z nikým se nemazlí a závěr je na americkej film taky docela překvapivej, žádnej happyend nečekejte, ale rozhodně jde o dobrej krimi/akční film. Komentáře jako předvedl Cankja jsou úplně mimo. 70%. ()

Ardath

Žít a zemřít v L. A. je pro mě nejsilnějším zářezem Williama Friedkina. Překvapivý a nezapomenutelný kriminální thriller. ()

nudnik

Nechápu celkově nízké hodnocení, tempo, kamera, střih, opět perfektní automobilová honička, příběh, dobří herci, L. A. z nezvyklého pohledu i po letech výborná podívaná. Kdyby nebylo dokumentu o Friedkinovi na Netflixu, kde se o tomto filmu hodně mluví, nenapadlo by mě se na něj podívat. Takže nakonec - díky Netflix! :-)  P. S. Dokument z roku 2018, název Friedkin Uncut. ()

LUIGISde

Za mňa veľmi podarená žanrovka, presne som hladal niečo s palmami a ružovou oblohou a túto armosféru mi ponukol film dokonale v podaní tajneho policajta vyšeteujúcejo falšovanie peňazí naprieč L.A. Velmi ma potešila naháňačka slávnymimk kanálmi ktorá bola kvalitne urobená, fantastický soundtrack a pekná herečka. Za mňa 75% ()

Zemřel režisér William Friedkin

Zemřel režisér William Friedkin