Jak vykrást banku

• Francie Faites sauter la banque ! (více)

Louis de Funès jako Victor Garnier - obchodník a prodavač ve vlastní prodejně s loveckými potřebami, investuje celý rodinný majetek do akcií dolů v Africe, na doporučení svého bankéře. Když jsou africké doly zestátněny, přijde o všechny své vložené úspory. Jednoho dne se rozhodne, že si své vložené peníze vezme zpět. Jeho dům naštěstí sousedí s bankou a tak se s celou svojí rodinou začne postupně do banky přes svůj sklep prokopávat. (oficiální text distributora)

MickeyStuma

Neznámý černobílý snímek s hereckým koncertem Luise de Funèse. Ztvárnil tu obyčejného obchodníka investujícího na doporučení bankéře do akcií dolů v Africe, které však náhle byli zestátněny. Peníze jsou v čudu a tak přichází myšlenka na pomstu. Vyloupení banky. A protože stojí hned přes ulici, řešením je ten nejklasičtější způsob, jaký může existovat. Podkopat se. Úplná estráda to sice není, ale přesto tu Luise spatříme přesně tak, jak ho máme rádi. Novinkou je, že ho nadaboval známý imitátor a majitel více jak stovky hlasů Václav Faltus a jak jinak než kouzelným hlasem Františka Filipovského. Byť to stále pořád ještě není úplně ono, je to rozhodně daleko lepší, než Jirka Krampol. ()

Schlierkamp

Francouzská komedie v hlavní roli s L. de Funesem, představujícího Victora Garniera, majitele obchodu s loveckými potřebami. Ten se rozhodne investovat veškeré finance do dolů v Africe, avšak brzy vyjde najevo, že tato finanční akce skončila fiaskem a přijde o všechny peníze. Se svojí manželkou (Y. Clech), dvěma dcerami a synem (M. Tureau) se pokusí vyloupit banku, která se nacházela přímo proti jejich obchodu a vzít si své peníze zpět. Během příprav a samotné realizace kopání tunelu vedoucího z Garnierova sklepa přímo do bankovního trezoru se přihodí mnoho komických situací vyplývajících z Funesova typického cholerického vystupování. Vzhledem k tomu, že byl tento snímek uveden z neznámých důvodů v češtině až v roce 2009, hlavní postavu, direktivního obchodníka Garniera, namluvil známý imitátor V. Faltus, který se bohužel genialitě pana Filipovského nepřiblížil. Ani dabing ostatních postav nedosahoval kvalit, na něž jsme byli zvyklí v minulosti. Ve vedlejší roli ředitele banky, do níž pan Garnier vložil své peníze, se objevil J. P. Marielle. Tato málo známá komedie J.Giraulta, v níž se skutečně podaří Funesovi prokopat ze svého sklepa do bankovního trezoru, mě poměrně příjemně překvapila, celkový dojem však možná zkazil poněkud překotný a ne zcela jasný závěr. ()

tranquill

"Inspektor se může vždycky hodit!" Pro mě neznámá Funesova komedie. Nepatří mezi lepší, ale také ne mezi ty horší. "Jste s námi nebo proti nám?" ()

Allan

Vynikající film a vynikající česká verze. Tedy přesněji - vynikající výkon neherce pana Václava Faltuse: měl-li na celý film nějakých 16 - 17 hodin čistého času, tak předvedl výkon, za který by si skutečně zasloužil nějaké ocenění. Čert vzal nějaké šišlání či občasnou nesrozumitelnost. Všem kritikům dabingu tohoto filmu doporučuji, nechť se podívají na otřesné dabování senila Krampola filmu Zelňačka. Třikrát sláva panu Faltusovi! ()

HawkeyP

Zajímavý pokus, ale bohužel ani tohle není správný způsob, jak nadabovat Funesovy filmy, které nestačil nadabovat František Filipovský. Václav Faltus se sice snaží a jako dabér není vůbec špatný, ale bohužel selhává v tom nejzákladnějším a to je alespoň trochu věrné napodobení hlasu Filipovského. To, co ve svých hlasivkách vytvořil se originálu podobá jen velmi vzdáleně. I tak je ale dobré, že tento film na DVD vyšel, je ale vhodnější si ho pustit v originále s titulky. ()

Zevon

Zde již několikrát zmíněný, nepovedený dabing srazil zbytečně hodnocení. Namluvený hlas nesedí dokonce ani studiově mezi ostatní hlasy, je příšerně zahuhlaný, zašišlaný, naprosto mu kmitočnově chybí středy a výšky a asi proto je zesílený, aby byl mezi ostatními rozeznatelný. Tímto bylo dosaženo pravého opaku, ostatní postavy jsou dialogově potlačeny a vše stojí na tomto huhňovi šišlovi, naprosté fiasko. Nechť se pan Faltus nezlobí, nic proti němu osobně nemám, ale být to můj hlas, nikdy bych nedovolil vypustit tak katastrofální výsledek do světa. V polovině jsem to vypnul, protože jsem se chtě nechtě musel soustředit na ten příšerný hlas, který mě rozčiloval a už vůbec potom nešlo o komedii. ()

Alexandre

S hodnocením jsem váhal mezi 3 a 4 hvězdami, nakonec dávám pevné 3. A předem dodávám, že filmu nesrážím hvězdu za dabing, to je to poslední, co by mi na filmu vadilo. Filmy s Louisem mám docela rád, tenhle nezapomenutelný komik mě vždy dokázal pobavit, včetně tohohle filmu, ale narozdíl od pozdějších filmů, které sršely humorem, bylo tohle místy trochu suché. Skvělý začátek, rozjíždí se to opravdu prvotřídně, ale postupem času děj lehce ubírá a samotný závěr je podle mého trochu odfláknutý. I tak se jedná o kvalitní práci jak ze strany tvůrců, tak ze strany herců, v první řadě především ze strany Louise, takže jeho fanoušci, jak už nám naznačil text na DVD, určitě zklamaní nebudou. Já jsem zklamaný nebyl a poměrně jsem se bavil. ()

gemi

Problém těchto starých komedií spočívá ve stylu, v jakém byly natočeny. Na svou dobu asi super, ale dneska už se na to prostě nedá dívat. Je to něco mezi němou groteskou a moderní komedií, ale z obou si to bere to horší. Výsledkem je, že lidi se chovají jako naprostí debilové (IQ 70-80) a příběh vůbec nedává smysl. Když majitel obchodu přijde o veškeré peníze, tak místo aby si to šel vyřídit s ředitelem banky, který jej do marné investice uvrtal, ještě mu servilně posluhuje jako Cruchot svému veliteli. Jejich konverzace napříč filmem jsou nesmyslné a nevtipné. Nebo když dovezou rodině uhlí, dcera prohlásí, že by si měli nechat zavést plyn. O pár scén dál ale vaří na plynu a nikoho to netankuje, protože logika je něco, na čem u těchto filmů vůbec nezáleží. A to nemluvím o otřesném Funésově dabingu, kdy sice zní podobně jako Filipovský, ale huhlá a šišlá... No zlatej Krampol. ()

neo93

Další z řady skvělých filmů z Louisem de Funèsem v hlavní roli, který jsem vlastně neviděl. Ten tentokrát hraje muže, který vlastní obchod s loveckými potřebami. Když své rodinné úspory investuje do akcií, které záhy krachnou, je v zoufalé situaci. Ovšem to jen do chvíle, kdy ho napadne vykrást banku, která může za jeho neúspěch s penězi a která leží shodou okolností zrovna naproti jeho krámku. Zapojí do svého "geniálního plánu" celou svou rodinu, včetně manželky, syna, mladší dcery i starší dcery, jenž se zase náhodou zamiluje do jednoho z úředníčka pracující v oné bance. A zábava může začít. Docela jednoduchá zápletka, která kromě samotného Louise de Funèse a jeho tradičních scén, sazí také na záměr hrdiny a jeho provedení, kdy začne kopat tunel k bance. Jenže postavit takový tunel není jen tak, proto se musí poradit s těmi správnými lidmi. Tím vhodným poradcem je mu Jean Lefebvre známý ze série o četnících či sedmé roty, jehož přítomnost mě hodně potěšila, ačkoli je docela krátká. Jinak je to taková klasická vtipně funeskovská podívaná, spíše rodinného typu, která ale dokáže rozveselit. Za mě rozhodně spokojenost. ()

donkocicak

Není to špatná komedie, ale přijde mi na obdobné úrovni jako Pouic Pouic. Obě zmiňované bych viděl jako lehce nadprůměrné komedie s Funésem, ale ty lepší filmy samozřejmě přišly až později. Nicméně je dobře, že Jak vykrást banku vyšlo na DVD. Václav Faltus nenamluvil Funése špatně, ale čekal jsem od toho možná víc a neprávem. Faltus má daleko blíže ke Krampolovi, když Funése daboval, než k Filipovskému. Což by zas tak nevadilo, ale občas není Faltusovi rozumět a někdy i šišlá. Už jsem si na Krampola v některých Funésových komediích zvykl a možná bych uvítal, kdyby mluvil i v tomto filmu. Nejideálnější by samozřejmě byl Filipovský, ale to se nedá nic dělat. I sebelepší imitátor nemůže nahradit Filipovského. Ale zase lepší než Lábus nebo Císler. ()

zipacna

Já nevím čím to bylo. Faltusem, nebo možná tím, že se zde de Funès málo rozčiloval, což jsem si u něj oblíbil. Faltus nebyl taková katastrofa, jak se na první pohled může zdát, ale pravda je, že šišlal, což mi lezlo na nervy a také mu šlo špatně rozumět. ()

Robbi

Jak zde bylo už uvedeno, film má především dva body, o kterých se bude nejvíc debatovat. Prvním je projev hlavního hrdiny, který už nabírá onen neuvěřitelný švunk k výkonům, jaké pak můžeme vidět třeba v Oscarovi. Střídá ho však s mezihrami podstatně klidnějšími, a troufnu si říci, že kdyby "Banku" točil Louis v době, kdy vyslal do světa další pokračování svých Četníků, vypadala by docela jinak. Druhou stěžejní otázkou je dabing. Faltus nemůže dosáhnout kvality Filipovského, to po něm nikdo ani nemůže chtít, ale zvolil cestu akceptovatelnou, jen kdyby tolik nešišlal. Proč se tak stalo, nevím, ale dobrý dojem z uvolněného francouzského humoru to neovlivnilo. A pokud mohu vybrat jednu z nejlepších scén, pak určitě "stavařskou etudu" dvojice Louis de Funès - Jean Lefebvre. ()

IronRocky

Celkem zdařilá komedie, hlavně díky skvělému Funésovi, který předvádí skvělý výkon a díky dobrému scénáři. U filmu jsem se náramně bavil. Škoda jen, že Funese nedaboval Filipovský, ale daboval ho Faltus, který ho nadaboval docela dobře, ale na Filipovskýho rozhodně nemá. Chvílemi se mu podařilo napodobit Filipovskýho, ale někdy mu vůbec nebylo rozumět a chvílemi šišlal. Ale Faltus je přijatelná náhrada za Filipovského a je mnohem lepší než dabing od Krampola. ()

JohnZ87

Jedna ze starších Funèsových komedií, která se k nám na DVD dostala teprve nedávno. Film pojednává o snaze o prokopání se do banky za účelem znovuzískání ztracených peněz. Tato bláznivá akce vyvolá spoustu komických situací. Františka Filipovského se zde v dabingu snažil nahradit známý imitátor Václav Faltus. Problémem dabingu pana Faltuse je jeho celková nevyváženost - místy byste téměř nepoznali rozdíl od hlasu Františka Filipovského a jinde zase máte pocit, že pan Faltus mluví svým přirozeným hlasem. Navíc, a to je mnohem větší problém, mu jde místy špatně rozumět. Nicméně kvalita dabingu nemá na mé hodnocení vliv. Doufám, že do budoucna pan Faltus vychytá mouchy a nadabuje i další Funèsovky, které jsme u nás zatím neměli možnost vidět v naší mateřštině. ()