Jak vykrást banku

• Francie Faites sauter la banque ! (více)

Louis de Funès jako Victor Garnier - obchodník a prodavač ve vlastní prodejně s loveckými potřebami, investuje celý rodinný majetek do akcií dolů v Africe, na doporučení svého bankéře. Když jsou africké doly zestátněny, přijde o všechny své vložené úspory. Jednoho dne se rozhodne, že si své vložené peníze vezme zpět. Jeho dům naštěstí sousedí s bankou a tak se s celou svojí rodinou začne postupně do banky přes svůj sklep prokopávat. (oficiální text distributora)

JaguarN

Obstojná komedie, i když myslím, že to nejlepší měl teprve před sebou. Faltus imituje Filipovského docela slušně, jen nechápu, proč místy tak šišlá. Když ho imituje normálně, tak to zvládá - aspoň myslím - bez šišlání. Jestli za to může opravdu spěch při dabingu, tak je to vážně škoda. Hodně to ruší. ()

strihoun

Možná, že až si to pustim v originále, dám víc, ale takhle uvažuju nad dvojkou. Narychlo spíchnutej dabing, šišlající Faltus (i když místama je dobrej)... chvílema sem čekal, až to skončí. Jinak scény, kde jsou Funés i Lefebvre jsou luxusní... ()

michalkop

Sice dobrý nápad. Ale film mě jaksi nechytl. Asi to bude tím špatným dabingem. Podle všeho nějaký novodobý a dabovaný asi Krampólem. Filipovský to určitě nebyl. Funes nezněl jako Funés. Když se vrátím k filmu, tak se mi příliš nelíbila jeho logika i oblečení některých herců. Ale v té době to bylo asi normální. Slabších 60%. ()

Dupac

Dokonale průměrná a právem pozapomenutá komedie, která má povědomě debilní zápletku i gagy, ale ne tím okouzlujícím způsobem, který by zúročil potenciál Louise de Funèse a dal filmu alespoň nějaký spád. Dabing s tím vůbec nesouvisí. ()

Kivis

Za mě zatím nezpochybnitelná jednička mezi pěti Louisovými černobílými filmy, které jsem doposud viděl. Je pravda, že tento jsem viděl v pokročilejší hodině a s nějakou tou promilí v krvi, takže se to možná v hodnocení kapku odráží. Už po titulcích jsem měl pocit, že si z něj nebudu asi skoro nic pamatovat, ale zároveň vím, že jsem se u něj nasmál nejvíc z celého prvního dne ultramaratonu. A můj pocit se po pár dnech potvrzuje, z Jak vykrást banku už si pamatuju pramálo, ale o to přece v komediích nejde. Jsou tu od toho, aby nás rozesmívaly a prodlužovaly nám životy. A to se tomuhle dílu podařilo dokonale. Navíc opět potvrdil známou rovnici: Funès + malý (téměř divadelním) prostor + Giraultova režie a scénář = vrcholný komediální zážitek. Ultramaraton Louise de Funèse, 33 filmů v 59 hodinách, 8.-10. 5. 2020 ()

gizi

Průměrný film, průměrný scénář, žádná velká legrace, 60-65%. Dabing Faltusem je dost hrozný - často mu není rozumět a šišlá. ()

Syn

Výborný Funesův černobílý film ještě z jeho "předčetnického" období, zato již s typickou mimikou a gesty tohoto geniálního herce. Pochvalu zaslouží i český dabing - za vtipné řešení, jak nahradit mistrovského Františka Filipovského. Imitátor Václav Faltus velmi dobře (až na občasné šišlání) zvládl Filipovského dikci, včetně výkřiků a dalších nezaměnitelných citoslovcí:-) Jen ten Trávníček mi k Marielleovi nesedí... ()

Jasmín

Komedie to je dobrá. Taková lehká "svačinka", co se dobře stráví. Co se týče dabingu Faltuse, tak já se přikláním spíše k té části, které se to vůbec nelíbilo. Neumí to prostě zahrát, odmluvil to dejme tomu jako F. Filipovský, místy mu však není rozumět a navíc u toho šišlal. Kdyby mu na to dali víc než jeden den, možná to dopadlo lépe, ale tohle fakt nešlo a tu postavu zazdil. Pouštějte si to raději v originále s titulky. ()

Hansolo35

Komedie dobrá. S hrůzou jsem očekával český dabing Faltuse a bohužel se moje nejčernější obavy potvrdily. Ten dabing je naprostá katastrofa! Nejen, že mu není rozumět, ale navíc vysloveně šišlá (čože apod.). Tón hlasu je jako Filipovský,ale to je všechno. Přepnuli jsme na původní jazyk s českými titulky a ten dabing už nechci nikdy slyšet. Mě osobně nevadil Krampol v Rabínu Jákobovi. " Proboha, za co jste převlečený?" "Za žida, jako vy!" "Já mám štrajml, vy máte štrajml. Já mám pejzy, vy máte pejzy!" U toho jsem se válel smíchy. Filipovský to není, ale bylo rozumět a neuráželo mě to. Faltus to nezvládl. Za komedii dávám plný počet hvězdiček. Za Faltuse odpad! ()

mfanta

70% - Jedna z nejlepsich komedii (a filmu vubec) s Funesem, co jsem videl. Zazitek mi nedokazal zkazit ani dabing, ke kteremu mam spise negativni postoj. Napodobeni hlasu bylo dobre, nicmene sislani a casta nesrozumitelnost je silne na skodu. Libi se mi, jak zde Funes neprehrava, gagy nejsou tak absurdni jako v pozdejsich filmech a prostor dostanou i jini herci. ()

LukasCL

Vyloženě špatné to nebylo, dabing byl celkem snesitelný. Jen mě trochu zarazilo, že Václav Faltus musel celý film nadabovat během jediného dne. Díky tomu se pak nedivím tomu, že občas šišlal nebo mrmlal, že mu nebylo rozumět. To od North Videa nebyl zrovna rozumný tah. Kdyby mu dali více času, mohlo to dopadnout podstatně lépe. ()

cachanell

Jako vždy - skvělý, skvělý. Jen dabing a šišlavý Funés - ne to se mi prostě nelíbilo. Silně je cítit, že namluveno je toto dílko imitátorem - to už fakt ne ... Filipovský je Filipovský. ()

ForrestG

Vynikající film,ve kterém se Louis de Funés snaží nabourat do trezoru banky přes ulici.To,že je de Funés skvělý už je takové klišé,ale je to opravdu pravda.Tenhle film opět kazí dabing v jiných rolích a také Louisovi neboli Garnierovi děti jsou někdy až otravné.----TO JE VÁŠ SYN??? ---ANO.---A PROČ SKÁČE?--VÍTE TO MÁME V RODINĚ.JÁ JSEM SKÁKAL,MŮJ OTEC SKÁKAL VŠICHNI JSME SKÁKALI. ()

waxtrax

Za pochvalu stojí český dabing imitátora Václava Faltuse, který vcelku zdařile (rozhodně lépe než J. Krampol) se pokusil přiblížit se výrazu Fr. Filipovského a nadaboval hlavního hrdinu. ()

Drslw

Celkom slušná, dnes neznáma komédia - navyše, skvelý nápad nadabovať Louisa imitátorom Filipovského :) ()

milos.bradik

Poněkud podivné. Funes směšný jako vždy, gagy,, které používá jsou vždy stejné, ale zabírají. Ovšem jinak je to až dětsky naivní, vrcholem byl ten mládežnické mega mejdan, kde pubertální mladíci křepčili v oblecích s kravatami. Mládež v šedesátých letech se opravdu bavila poněkud jinak a to vykradení banky je tak naivní, že je zbytečné to rozebírat. Za zmínku stojí ještě stupidita Funesovi manželky, která je naprosto mimo. ()

elodieB

Dokud jsem neviděla tohle, nikdy bych nevěřila, jak může zprzněný dabing zabít film. Ten šišlající Faltus - to je karikatura de Funèse i Filipovského jednou ranou. Promluví Marielle, já pořád hledám, kde je Delon, protože Trávníček intonuje úplně stejně jako když dabuje Delona. Bohužel, tyhle šílené formální přešlapy člověku naprosto brání vnímat samotný film. ()