Jak vykrást banku

• Francie Faites sauter la banque ! (více)

Louis de Funès jako Victor Garnier - obchodník a prodavač ve vlastní prodejně s loveckými potřebami, investuje celý rodinný majetek do akcií dolů v Africe, na doporučení svého bankéře. Když jsou africké doly zestátněny, přijde o všechny své vložené úspory. Jednoho dne se rozhodne, že si své vložené peníze vezme zpět. Jeho dům naštěstí sousedí s bankou a tak se s celou svojí rodinou začne postupně do banky přes svůj sklep prokopávat. (oficiální text distributora)

Pitryx

Škoda nedotažených scén např. té s odpálením nálože /54/a škoda, že dabing je tak špatný. Mně připadalo, že pan Faltus šišlá, nemohu si pomoci. O Trávníčkovi je hanba mluvit, jeho nádechy jsou mi protivné stále. Ale přesto jde o skvělou komedii. 201210108328/8420 ()

Moiseiwitsch

Škoda dabingu - já čekal trochu jiného Funese. Celý film je o tom, co se může stát při stavbě nejen tunelu a kdo vás přitom bude otravovat resp. kdo o vás jeví zájem. Funes má sice lepší komedie, ale i tento snímek je zdařilý. ()

mac000

Tento černobílý (!) film přivezli Francouzi na brněnské Filmfórum roku 1969, kde se také promítnul na pár večerních projekcích s tlumočením naživo. Přes boom Funésových filmů v čs. distribuci té doby (i nesporné kvality filmu samotného) v té době nebyl do kin zakoupen (a tudíž ani následně nadabován F. Filipovským). Na videu byl dabing J. Císlera, ne špatný ale přeci jen imitace originálu... ()

ostravak30

Jak vykrást banku u nás asi nebude úplně známý film Louise de Funèse, byť v té době již byl slavný, díky roli Četníka či Fantomase, které natočil ve stejném roce (rovnou říkám, že nevím, který film šel do kin v jakém pořadí). A to byl ve svých padesáti letech teprve na počátku kariéry, myslím toho slavnějšího úseku. Přesto tady typického Funèse poznávám. Nakonec Jean Girault a Jacques Vilfrid s ním spolupracovali nejednou. Přesto mi ale vzhledem k ostatním filmům přijde, že se teprve rozehříval. Zde můžeme slyšet dabing od Václava Faltuse, kterému těžko něco vyčítat stejně jako jiným dabérům slavného Francouze, neboť František  Filipovský je prostě jen jeden. I tak jsem mu ale několikrát skoro vůbec nerozuměl. ()

rafix

Dobrá černobílá komedie s vynikajícím hercem Louisem de Funésem. Ale ten dabing. Faltus na něho nemá.to byla hrůza na Filipovského nikdo nemá. Jinak to byla výborná oddychová komedie po náročném dni. ()

mr.bredok

Zábavná podívaná. Příjemné je vidět Funése v černobílém filmu rok před Fantomasem. Měl jsem po přečtení některých hodnocení obavy z Faltusova dabingu, ale musím říct, že zbytečné. Napoprvé to bylo dobré - tedy rozhodně lepší než kdyby se toho ujal Krampol - ten by svižnou komedii utahal. Faltus byl zas chvílemi tak rychlý, že mu bylo hůře rozumět, ale nakonec to bylo fajn. ()

Mikecat

Funes s rodinou sa snažia prepokoť popod cestu do banky naproti. Nepomáha, ani povestný Funesov humor, celé sa to nejak vlečie, miestami nuda..Imitátorský dabing celkom fajn, nič oslnivé. ()

Stanmi

Victor Garnier (Louis de Funès) vede svůj vlastní obchod s loveckými potřebami a na doporučení svého bankéře investuje značnou část svých financí do akcií. Ty se však brzy stanou bezcennými a Victor se tak cítí podveden a rozhodne se, že s pomocí členů své rodiny se prokope do banky, (která příhodně sídlí přes ulici) a získá své jmění zpátky... Ve stejném roce, kdy vznikly legendární komedie Fantomas a Četník ze Saint Tropez, byla v režii Funèsova dvorního režíséra Jeana Giraulta natočena i tato lupičská komedie, která není vůbec špatná, ale kvalit dvou výše zmíněných filmů však nedosahuje. Což však rozhodně není vina Louise de Funès a ostatních herců, protože obsazení a herecké výkony jsou tradičně na vysoké úrovni, problém je spíše se scénářem, který obsahuje pár slabších pasáží a zkrátka neposkytuje tolik úderných gagů a hlášek, jako jiné Funèsovy snímky. Zajímavostí pro českého diváka je také fakt, že Louise de Funès tentokráte nadaboval známý imitátor Václav Faltus, který v rámci možností podává vcelku povedený výkon, ale já osobně bych přesto dal přednost dabingu třeba od Jiřího Krampola, ale to už je věc názorů. Jak vykrást banku je tak slušná komedie s tradičně skvělým Louisem de Funès, která má však tu smůlu, že existují ještě zábavnější snímky, ale za shlédnutí určitě stojí. ()

Gig

Příjemná komedie s Luis de - ale už ne Filipovským. Nevím, kdo ho daboval, zřejmě Václav Faltus, který imituje Filipovského, ale tady na Františka ale Luise moc šíšlá. Nicméně jde o dobrý pokus, jak udělat zmrtvých vstání a vrátit hlas někomu, kdo už na světě není. ()

Danulinda

To (režisérské?) embrio, které schválilo Faltusovo nesrozumitelné fiflání, by mělo raději zametat chodníky!!! A stačilo tak málo, tedy říci Faltusovi, aby nešišlal, a mohl být výsledek zcela jiný, protože intonačně to bylo v pořádku, avšak srozumitelnost katastrofální. Takto se může František Filipovský bohužel akorát obracet v hrobě, jak je to pokažené. To už i přiteplený Trávníčkův hlas, který nemá v dabingu co dělat, se dá skousknout lépe. ()

Infalín

Občas tomu padal řemen, ale film mě rozhodně nezklamal. Škoda že Václav Faltus, který dabuje Funèse, občas šišlá a šumluje. Ale není se čemu divit, když měl na imitaci Františka Filipovského jenom jeden natáčecí den. ()

Bitrklaa

Super film, klasické herecké obsazení Funesovych filmů, zábava od zacatku až do konce. Čtyři hvězdy dávám za dabing, který je sice fajn, ale štve mě Faltusovo šišlání, kterému není někdy vůbec rozumnět. ()

palmen

skvela komedie, ktera vzdy dokaze rozesmat z plnych plic...de Funes suverene vede rodinnou honbu do bankovniho rezoru.....ale pozor musim varovat...na novy dabing od imitatora Faltuse("snaha" dobra, ale není mu rozumet kazde třeti slovo)...nedovedu pochopit proc predabovavat skveleho Frantiska Filipovskeho...nejakou dobu me na tom dabingu neco nestymovalo...pak me to trklo a okamzite sem audio stopu prehodil na original...! ()

Střelec17

Bohužel, film jsem sehnal trošku s horší kvalitou a dabing jsem očekával, že nebude nejlepší, ale je to o něco lepší než dabing Krampola. Do filmu jsem šel s minimálním očekávání, protože od Funése jsem asi to nejlepší už viděl, i když si nemyslím, že v životě někdy zhlédnu všechny jeho filmy, ve kterých hrál jen vedlejší role. Film Jak vykrást banku je z Funésovích prvních rolích kde hraje hlavní postavu, a jde to trochu poznat. Přestože humor ve filmu není špatný, ale ani to není úplný Funés, je to spíše takový rozjezd velkého komika, který tady začíná spíše komorněji. Pozitiva: Pro mě nejvtipnější moment, kdy stážista z banky pomáhá s tunelem. Negativa: Místy se to trochu vleče. ()

PTuranyi

Príjemná ale dosť nevýrazná komédia. Žiaľ ani produkcii ani hercom sa nepodarilo z námetu vyťažiť viac ako mierny nadpriemer a pritom príležitostí tu bolo dosť. Rodina majiteľa obchodu s loveckými potrebami v zložení: mierne neurotický Funés, milujúca manželka, roztopašná dcéra, syn ktorému sa začínajú zapaľovať lýtka a dcéra s nesmelým nápadníkom (ktorý je naviac zamestnancom banky) je dobrý začiatok. Ale humor zostáva skôr na takej domácej rodinnej úrovni a herci akoby sa báli viac pritlačiť na výraz. Ani samotný Funés sa toľko nepitvorí, a to pritom mal za sebou Fantomasa a Žandára zo Saint Tropez. Najviac tento film pripomína Smoliara, ktorého Funés natočil o rok neskôr. Svoje možno zohral aj dabing v ktorom Františka Filipovského nahradil Václav Faltus a v niektorých scénach šušle čoho som si vo francúzskom originále nevšimol. Najsmiešnejšia scéna bola so stavebným majstrom (Jean Lefebvre) o kopaní horizontálnych jám, plná slovných hračiek aj keď dosť predvídateľných. ()