Jak vykrást banku

• Francie Faites sauter la banque ! (více)

Louis de Funès jako Victor Garnier - obchodník a prodavač ve vlastní prodejně s loveckými potřebami, investuje celý rodinný majetek do akcií dolů v Africe, na doporučení svého bankéře. Když jsou africké doly zestátněny, přijde o všechny své vložené úspory. Jednoho dne se rozhodne, že si své vložené peníze vezme zpět. Jeho dům naštěstí sousedí s bankou a tak se s celou svojí rodinou začne postupně do banky přes svůj sklep prokopávat. (oficiální text distributora)

JohnSmith

Upřímně jsem čekal trochu víc. Sranda sice byla, ale chvílemi to nemělo vůbec šťávu a Funes neměl co by předvedl. ()

Autogram

Trochu slabšia funésovka, plná nezmyslov, ale tak to už býva. Prostredníctvom imitátora František Filipovský nadaboval Funésa aj dlho po svojej smrti, len je mu trochu ťažko rozumieť, chcelo by to akoby trochu zvýšiť jeho hlasitosť. ()

Josefin

Tak moc jsem se těšila na komedii, kterou jsem objevila jen náhodou. Louise de Funés byl opravdu obdivuhodný herec. Nápad dobrý, jenže jsem měla problém začátek nápadně připomínal Darebáčky od W. Allena, který je samozřejmě natočil o mnoho let později,ale pro mě jsou svižnější a vtipnější. Nemůžu vychválit dabing Faltuse, nechytalo mě jeho šišlání, sotva jsem rozuměla. Pro mě 3*nemůžu dát víc. ()

LexBarker

Když jsem poprvé slyšel Funese mluvit hlasem někoho jiného, než geniálního pana Filipovského, hned mě napadlo, proč nenajali nějakého slušného imitátora... Jenže když už se to pak stalo, pochopil jsem, že jsem se opět mýlil. Pan Faltus je sice skvělý imitátor všech možných známých hlasů, ale nezvládá to herecky. Herec musí umět se svým hlasem pracovat, dát do toho ty správné emoce, vědět kdy může tzv tlačit na pilu, kdy ubrat, musí umět vystihnout charakter postavy a to bohužel pan Faltus nedává. A nemyslím si, že by to spravilo pár dnů práce navíc. Při filmu mě to spíše rušilo a tak to vidím pouze na lepší průměr. ()

Billie777

Výborná, vtipná a nadčasová komedie. Louis zde hraje sympatického človíčka a líbí se mi, jak celý rodina drží pohromadě a umanutému tatínkovi pomáhají. Český dabing není nejlepší, je znát, že Funése nedabuje profesionál ale na druhou stranu Václav Faltus odvedl velmi dobrou práci, když si uvědomíme, jak těžké to pro něj asi muselo být, aby důstojně nahradil hlas mistra F. Filipovského. Není mu sice tak dobře rozumět ale stačí jen chvíly a divák se zvykne. ()

Devadesát Dva

"Kdy byla bitva u Waterloo?" "1515." "Vidíš? Řeknou cokoliv je napadne." Chystal jsem se na 'Jak vykrást banku' roky, možná 10-15 let určitě, ale i přestože je to v žáru Funèsova začátku (zde má přesně 50 let a je to ve stejný rok, kdy ikonický Četník založil jeho věhlas) chybí tomu výraznější vedlejší postavy. Dokud Funès neRAGEuje a nejede svoje a netáhne sám scénu, nudí to. Funèsův první portrét výraz je ale FTW. "Je to nemoc století." (stres definice) "Řekni mu, že jsi živá." (...) "Zradilas vlastní rodinu." (...) "Ano, horkovzdušná děla." (...) "... nebe je nám nakloněno." Modlitba před loupeží a pohledy během kradení cihel. Jestli vás Funès baví, určitě se zasmějete, ale natočil daleko lepší filmy. Nutno podotknout, že Faltusův dabing je taky geniální snaha: proč se pokoušet ikonický dabing nahradit jiným dabérem, když můžete najmout imitátora, který se bude snažit co nejvíce přiblížit Filipovskému. ()

Přemek

Skutečně vynikající komedie. Je s podivem, že tehdy unikla naší distribuci. Stran dabingu - Faltus byl opravdu solidní volba; sice to není herec a tudíž přehrává Filipovského výbušnou dikci spíše jako dobře nastavená Balabolka (počítačově modulovaný hlas), ale kdyby na natáčení měl více času a přestal říkat "čeba" místo "třeba" či "dneška" místo "dneska", byl by to opravdový úspěch. - Nutno ocenit i výběr ostatních hlasů, které působí, jakoby vypadly z úspěšných dabingů let sedmdesátých. Jen to obsazení Pavla Trávníčka do 3 postav (bankéř, přistěhovalecký dělník, barman) bylo hloupé. ()

Ještěřák

Naprosto roztomilá záležitost: během scény, kdy se Fuňas/Garnier zbavuje otravných bratránků (Přesně tak, rodina má držet pohromadě. Vyspěte se v hotelu.), jsem se řezal jak dobytek. Skvěle gradující dabing pana Faltuse v neméně gradující absurdní komedii. Situaci, kdy hlavní hrdina bez skrupulí zasypal X denní dřinu grupy kopáčů nemakačenků hlínou ze svého tunýlku (Víte, to je pro ženu. K narozeninám... Taková Alibabova jeskyně na chalupě. Ale malá.), k dokonalosti též mnoho nechybí. ()

Mikino00

Skvělá bláznivá komedie s rodinkou kopající tunel do banky. Moc se mi líbila bezprostřednost se kterou Funes realizoval svůj plán. Koho by napadlo vyvážet hlínu do výkopu na ulici. ()

bobstock

Situační černobílá komedie s maličkým ale o to více vynalézavým obchodníčkem, který za žádnou cenu nenechá padnout rodinu hlady, zvlášť, když mu farář v kostele nevědomky dodá kuráže a sám pán ředitel banky mu nevědomky prozradí vše o jejich nedobytném sejfu...scéna, kdy se probourají omylem jinam je nezapomenutelná. :) 70% ()

A. Murray

Nevím čím to. Jestli to bylo nepovedeným dabingem, ale příliš na mě tento snímek dojem neudělal. Faltus měl dobrou tóninu, ale bohužel šišlal a nebylo mu příliš dobře rozumět. Dabing: Václav Faltus Pavel Trávníček, Petra Jindrová Bohdan Tůma, Klára Jandová, Svatopluk Schuller, Kristýna Valová Petr Neskusil Monika Žáková, Bedřich Šetena, Eva Miláčková, Jiří Balcárek Zbyšek Horák Roman Hajlich Dialogy: Marek Jindra Zvuk: Tomáš Bělohradský, Lukáš Kiška Režie: Pavel Beneš vyrobila: Tvůrčí skupina Josefa Petráska ve studiu Sound for Film, 2009 ()

RomanHyde

Film je kvalitní klasikou své doby, se skvělými herci, odlehčeným příběhem a spoustou gagů.. Prostě oddychovka jak má být. Více mne však zajímala kvalita dabinku, protože česká dabérská škola, mám pocit, v posledních letech šla hodně dolů a nyní stála před obrovským problémem, jak nadabovat Funese bez Filipovského. Protentokrát se "hlavní role" zhostil Richard Faltus a musím tohle rozhodnutí kvitovat. Pan Filipovský to samozřejmě není, ovšem po pár minutách jsem si na jeho "šišlání" zvykl a celkový projev vyzníval velmi podobně, takže dávám dvojku :) ()

Greg25

Jak vykrást banku je jeden z nejpovedenějších filmů s Louis de Funesem. A to nejen námětem, ale i situačním humorem, Louis de Funes tady svým herectvím předznamenává budoucí úspěšá herecká léta a je jak jinak výborný. Smekám a kdykoliv se podívám znovu a ráda. :-) P.S. Co se týče dabingu - nečekala jsem nic, ale hlas imitátora Fultuse je výborný, pochopitelně je v některých větách poznat, že to není Filipovský, ale i tak klobouk dolů, tomu se říká precizní výkon v dabingu. 95% ()

lukano

Jedna už z těch top komedií s Louis de Funèsem s dabingem imitátora. Mně se dabing pana Faltuse líbil. Nedovedu si představit, který z imitátorů by to udělal lépe. V každém případě předčil dabing pana Krampola, který se spíše hodí k Belmondovi i pana Lábuse, který se snažil nahradit Františka Filipovského, leč marně. ()

ddf76

Komedie vyborna, ale Faltus je daber na nic, vzdyt mu nebylo rozumet. Faltus to vsechno jen zazochlal. Faltuse priste uz ne. ()

Rami

Jak vykrást banku je dobrá komedie, ne sice tak dobrá jako některé pozdější Funèsovy komedie, ale stále dobrá. Je v ní hodně cítit, že se kmera soustředí především na otce rodiny - což je možná škoda, z komedie se tak stává jakási divadelní fraška. Co ale filmu dost ublížilo byl český dabing. Když mluvil Funès (Faltus), musel jsem se dost snažit, abych mu rozumněl. Některé pasáže jsem si musel přehrát ještě jednou se zvýšenou hlasitostí, abych věděl co vůbec říká. Faltusovo šišlání a mumlání si pod vousy není to pravé ořechové. Chvílemi jsem váhal nad přepnutím na originální zvuk (ale to by pak nebylo ono - vtípky se nejlépe poslouchají a vychutnávají, když jsou česky). Společnostem, které budou někdy chtít nově dabovat Funèse, bych radil, aby se nesnažili napodoovat Filipovského, ale Funèse. Sice se bude nový hlas trošku lišit, ale diváci si na něho rychle zvyknou a bude jim připadat přirozenější než nějaké mumlání. ... Jinak, komedie to byla dobrá (typická pro Francii 50. a 60. let). :-) Dávám 3 hvězdičky (68%). ()

Joll

Velmi dobrá a u nás opomíjená komedie s Funesem. Díky bohu za Faltuse, sice šišlá a Filipovský to není a proboha nikdy nebude, ale lepší než kdyby to dělal někdo jinej. Takže palec nahoru za tenhle dabérskej tah. ()

drankeryth

Jednoducho ja milujem filmy s Funesom a tento neni ziadnou vynimkou. Skvela komedia, zo skvelymi dialogmi a putavym dejom, plnym necakanych okamihov, ked rodinku Victora Garniera vzdy niekto vyrusi od prace na vykopavani tunela ku banke. Stara dobra skola od slimakozrutov:))))))))))))))) ()