Všichni Francouzi jsou sexuální maniaci! Chci se naučit všechno s Francouzi! Nestárnoucí komedie se skvělým českým dabingem. Otisk uvolněných 60.let je ve filmu více než patrný, k tomu skvělá šedesátková hudba.Nádherné exteriéry, vtipné dialogy a akce, za které by se snad nestyděl ani Bond. Jízda na motorovém člunu s následným plachtěním a trefnými komentáři pobaví stejně jako pojízdný holubník. Opakovaným sledováním se film příliš neokouká.(6.9.2011)

Senzační prázdniny jsou taková senzační letní podívaná, při které litujete, že naše řeky neumožnují takové dobrodružství jako ve Francii. Lous de Funés je zde ve své nejlepší formě a do této komedie skvěle zapadl. Bez něho by to asi byla pouze průměrná komedie. Nicméně postava ředitele školy, který pozve na výměnný pobyt mladou angličanku a vše se zamotá a zkomplikuje k mistru Funésovi skvěle pasoval. V jeho podání a s jeho grimasy, je to jedna z nezapomenutelných rolí, kterou tento chlapík stvárnil. Celý příběh je velice povedený a nedá se říct, že bych se jedinou pasáž nudil. Nejvíce jsem se bavil, když se Funés snažil dostihnout plachetnici. Nezapomenutelné jsou ale i scény z Anglie, kde mezi protikladnými tatínky probíhají vtipné výměny názorů. Film je také plný klasického francouzského humoru a některé hlášky jsou nezapomenutelné. Herecké výkony jsou perfektní, již zmiňovaný Lous de Funés podal svůj klasicky dokonalý výkon, ostatní herci podávají příjemné výkony. Například Olivier de Funés stvárnil rozmazleného žalovníčka opravdu skvěle. Anglický šlechtic v podání Ferdy Mayneho byl bezchybný. Celý film doprovází velmi příjemná hudba, u které se výborně odreagujete a naladíte letní atmosféru. Kvalitu také dodává český dabíng, k dokonalosti Františka Filipovského není potřeba nic dodávat. Moje hodnocení 85%(14.7.2011)

Bez Funěse by to bylo tak na dvě. Ale být mladý je moc fajn a krásná je doba, ve které se odehrává tento film, má to celé prostě svoje kouzlo. Nebyly mobily a lidi nečuměli na bedny doma ve svých ajnclících, ale chodili do kin, četli a měli k sobě jaksi blízko. Chlapi byli chlupatí jak pornoherci z NDR, ženské měly v oblibě podprsenky, které jim dělaly špičaté kozy, příroda byla zelená a řeky čisté. Tuhle iluzi mi film zprostředkoval, proč to neocenit? Richtig.(14.10.2008)

Další z mnoha komedií geniálního komika,která zpříjemní chvíle volna. Opět tu máme spoustu vtipných scének a k tomu všemu parádní prázdninovou idylku mladých lidí na moři. Sakra, proč jsem se nenarodil někde u moře...takový prázdniny s holkama na plachetnici,večerní zastávky na souši,oheň,nějaký to maso,romantika,co víc si přát ne? Jen bych se asi obešel bez cholerickýho a pomatenýho otce,kterej by mě furt naháněl :-D--->90%(12.8.2012)

Extrémně přeplácaná komedie. Jeden z dalších hereckých koncertů L. de Funèse s tradičním repertoárem o příhodách jednoho vzteklého šéfa a zároveň panovačného manžela a otce. Tím jsem chtěl (schválně trochu ironicky) upozornit, že většina Funèsovek u mě klesá tím, že je neustále o tom samém. Senzační prázdniny se v něčem podobají komediím á la Pan účetní, zejména nadměrnou ztřeštěností (bláznivé komedie). I tyto komedie mám rád, akorát jsem si teď uvědomil, že zatímco u Pana účetního vznikaly další a další díly, filmy s L. de Funèsem jsou vesměs také o jedné a té samé hlavní postavě a lidech okolo ní, pouze s tím rozdílem, že se odehrávají pokaždé v jiném prostředí (četnická stanice, restaurace, škola, továrna...)(2.7.2006)

• - Při záběru přistání letadla na střeše autobusu chybí vlajky a kufry. (Mackin)

• - Když se parta kamarádů dostane v hospodě do šarvátky s námořníkem, Shirley (Martine Kelly) děkuje svému zachránci, že se jí zastal, jenže řekne: ''Díky Filipe." V tu chvíli však nikdo netušil, že on je Philippe Bosquier (François Leccia), protože se jí představil jako Stéphane Michonnet (Maurice Risch), kterého ve filmu poslal místo sebe do Anglie. (chleba24)

• - V záběru, ve kterém si Gérard (Olivier De Funès) a Shirley (Martine Kelly) mění místa v autě, lze spatřit při nastupování Shirley v okénku kameramana. (chleba24)