Skvelá ukázka toho, aké je ťažké byť rodičom.(28.3.2010)

Vzhledem k tomu, že jsem se zasmál jenom jednou, tak výš hodnotit asi ani nemůžu. Nedá se říct, že by mě to nudilo, ale ani nijak nebavilo. Spíše jsem čekal na konec. Líbilo se mi prostředí, to u starších filmů vypovídá mnohdy o době v níž byly točené. To se mi an starších filmech líbí. U filmů s Louisem de Funesem se povětšinou nasměju, ale tenhle film šel trochu mimo tuto linii. Možná mě ten humor, který byl mnohdy vystavěn na extrémně absurdních situacích už tolik neoslovuje, kdo ví.(8.9.2011)

Letní komedie. Ideální na nedělní odpoledne. Oba tyto termíny jsou skoro už takovými subžánry.(7.5.2003)

Výborná letní komedie, která opravdu zahřeje... jak na duši, tak těle.(30.8.2008)

Propadnout z angličtiny se může vyplatit, i když vaše rodiče vám to budou chtít samozřejmě pěkně zpříjemnit. Ale mít otce Funese může být docela legrace, to si potom užijete opravdu senzační prázdniny. Při kterých se třeba i zamilujete. Pak vám angličtina půjde sama.(9.10.2008)

• - Jako dekorace pro budovu Bousquierovy školy posloužil zámek Château Gillevoisin nedaleko od Paříže, scény pronásledování nezdárného syna Philippa byly natočeny v Le Havre a dalších destinacích v severní Francii. (argenson)

• - Film měl ve Francii premiéru 1. prosince 1967 a jen ve francouzských kinech dosáhl návštěvnosti bezmála sedmi miliónů diváků. Louis de Funès tímto titulem završil mimořádně úspěšný rok 1967, v němž byl předtím uveden třetí díl Fantomase a Oscar (1967). V premiérovém nasazení byl ve stejném týdnu v Paříži uveden americký film Frajer Luke (1967), který však dosáhl sotva polovičního komerčního úspěchu. Senzační prázdniny se staly největším úspěchem za rok 1967 a celkově Funèsovy filmy v tomto roce vidělo přes 16,5 miliónů diváků. (argenson)

• - Názvu filmu odpovídala i doba natáčení, začalo se v červnu a poslední záběry byly pořízeny v září 1967. (argenson)