Ředitel prestižní školy Charles Bosquier (Louis de Funès) pošle svého syna Philippa (François Leccia) na prázdniny do Velké Británie, aby si zdokonalil angličtinu, Philippe má však vlastní představy o prázdinách a tak místo sebe pošle svého kamaráda Stéphana Michonneta (Maurice Risch)... Komedie Senzační prázdniny je dalším velice povedeným příspěvkem do filmografie Louise de Funès. Ten zde opět předvadí své klasické herectví, které však jde ruku v ruce se zábavným a svižným scénářem (o ten se společně s režií postaral Funèsův dvorní režisér Jean Girault) plném cestování a záměn. Přidejme k tomu tradičně chytlavou hudbu Raymonda Lefevrea, kvalitní herecké obsazení se spoustou známých tváří (Ferdy Mayne, Claude Gensac, Mario David, Martine Kelly, François Leccia, Maurice Risch, Olivier de Funès) a máme tady skvělou komedii, díky které si je možné udělat letní prázdniny prakticky v jakémkoliv ročním období.(3.9.2015)

Pohodova letni komedie, ktera nijak zvlast nevybocuje z vetsiny Funesovych filmu, mozna s tim rozdilem, ze se odehrava ve vic prostredich. Opet tu pribeh slouzi prevazne k silenym Louisovym vyrazum a spouste vtipnych situaci. Film je hodne sviznej, Louis se hodne snazi, jedna scenka strida druhou, ale na 5* to precejen nebude. U nekterych jeho jinych filmu se proste bavim vic.(8.4.2006)

Nestárnoucí letní komedie s mistrem dobré zábavy Louisem de Funesem, která pobaví i po tolika letech od svého natočení. Výborné gagy, výborné excesy, výborná komika, výborná groteska. Cholerické postavy zvládal vždy na výbornou a v podstatě na tom založil svoji komediální kariéru. Jedná se také o třetí snímek, kde si zahrál i Louisův syn Olivier a koho jiného než syna ředitele ztvárněného právě Louisem, kterého pěkně pozlobí. Děj je nenáročný a tak se dá u sledování příjemně odpočinout.(9.6.2016)

Klasická francouzská komedie se vším všudy, okořenéna suchým anglickým humorem nádherně podaným Ferdym Maynem. Neskutečně pak na diváka, tedy alespoň na mě působí jedna ze závěrečných scén, kdy Funés s Maynem plovou na sudech v jezeru whisky a Funés si neodpustí poznámku, že na jeho straně je lepší. V ten moment nevím, jestli se mám smát, nebo brečet nad tou obrovskou škodou. Jinak se samozřejmě jenom směju. Celkově to pak vidím na 4 - 5, ale blíž k té pětce, takže 5*.(8.3.2012)

Ďalšia z rady Funésoviek, ktorá megalómenne pobaví najmä obklopení viacerých spolu-divákov. Škotsko-Francúske hádky zaklincovali aj tie najlepšie scény a Martine Kelly počas natáčania Senzačných prázdnin pôsobila omnoho krajšie než veľké množstvo súčasných "dám a herečiek". Krátka, no o to zábavnejšia komédia, naladená na slnečné počasie plné letnej atmosféry.(22.1.2011)

• - V tomto snímku si Louis de Funès a Olivier de Funès zahráli role otce a syna. Stejný příbuzenský vztah je mezi nimi i ve skutečnosti. (majky19)

• - Film měl ve Francii premiéru 1. prosince 1967 a jen ve francouzských kinech dosáhl návštěvnosti bezmála sedmi miliónů diváků. Louis de Funès tímto titulem završil mimořádně úspěšný rok 1967, v němž byl předtím uveden třetí díl Fantomase a Oscar (1967). V premiérovém nasazení byl ve stejném týdnu v Paříži uveden americký film Frajer Luke (1967), který však dosáhl sotva polovičního komerčního úspěchu. Senzační prázdniny se staly největším úspěchem za rok 1967 a celkově Funèsovy filmy v tomto roce vidělo přes 16,5 miliónů diváků. (argenson)

• - Natáčelo se ve studiu Boulogne-Billancourt. Vyplutí plachetnice se natáčelo na břehu Seiny v Mureaux. Scény z Anglie se točily ve francouzském středohoří v La Bourboule. (M.B)