Prince Avalanche

Hrdiny nezávislé komedie, která získala Stříbrného medvěda na letošním Berlinale, jsou dva mladí silničáři, kteří pracují na opravě silnice uprostřed texaských lesů, poničených nedávným požárem. Dva povahově odlišní muži se zaplétají do osidel nevraživosti a teprve postupně se mezi nimi rodí porozumění... Hlavních rolí se ujali Paul Rudd a Emile Hirsch. (MFF Karlovy Vary)

(mOnkey)

Prince Avalanche je ta nejlepší mainstreamová artová komedie (respektive dramedie), jakou jsem měl tu čest kdy vidět. A že jsem už žádnou další neviděl (a čert ví, jestli ještě nějaká taková vůbec existuje) jeho kvality ani v nejmenším nesnižuje. 85% ()

Aljak

Spočiatku sa to vyvíjalo tak trochu nudne - dvaja cestári uprostred texaských lesov spoločne po hroznom požiari obnovujú cestu a popri tom diskutujú o rôznych veciach. Našťastie, potom to nabralo takú svojskú atmosféru, no a Paul Rudd a Emilie Hirsch zahrali naozaj skvelo. Tá lesná scenéria, do ktorej bol príbeh zasadený, ale aj tie rozhovory medzi Alvinom a Lancom, dodali tomu filmu také dobré príjemné čaro. Aj keď tomu príbehu nejako chýbal epický dej, ktorý by to ešte viac zvýraznil. No čo bolo horšie, tak ku koncu to pôsobilo rovnako priemerne ako na začiatku. Takže celkový dojem je niekde tak na rozhraní 3 a 4*, bližšie k trom. ()

Havaj8

Vůbec nechápu, kde jsem k tomuhle přišel, hlava mi to nebere, protože jsem tomu nepřišel absolutně na chuť. Po celou stopáž jsem si vlastně řikal o co tam jde a co je účel toho filmu. Je očividný, že to byl nízkorozpočťák na nějakým filmovým festivalu, ale prostředím toho odlehlýho lesa to nezabodovalo, byli jsme pořád jenom s těma dvěma a snažili jsme pochopit proč jsou oba tak rozdílní. Dalo by se to shrnout v jednom krátkým videu, scénář rozhodně nevymyslela žádná extra třída. ()

MA.KI

Bromance (z anglických slov brother + romance) > snímek o blízkém, nesexuálním!, vztahu mezi dvěma silničáři a jejich životních svízelích, odehrávající se podél silnice uprostřed texaských lesů. Na Prince Avalanche se vyloženě špatně nekouká; je to pohodička, občas se člověk pousměje, občas proběhne zvířátko, občas je to kýč a dost často KLIŠÉ. ~ Uvažoval jsem i o vyšším hodnocení, ale zůstanu u průměru. Pokud chcete Hirsche vidět o dost štíhlejšího v (o dost lepším) Into the Wilde, neváhejte. Ale předpokládám, že jste již neváhali… ~ ~ Chovali jsme se jako idioti, chtěli jsme se navzájem urazit. Jednou jsem v jedné školní příručce četl, že když někomu řekneš něco špatného, tak se vlastně snažíš sám sebe přesvědčit, že jsi něco víc. Takže když někomu řekneš něco negativního nebo ho urazíš, tak tomu člověku ve skutečnosti ukazuješ, jak jsi vnitřně rozpolcený a nejistý sám sebou. / Já vím. Taky jsem tu příručku četl. ()

maxidoba

Zpočátku mě meditativní snímek o dvou opravářích silnice chytil svým obrazem, který se soustředil na přírodu zotavující se po požáru. Skvěle do ní zapadala i postava existencionálně zmateného Paula Rudda, který práci na silnici bral jako součást terapie. Avšak čím víc prostoru dostával jeho kolega v podání Emila Hirsche, tím víc se film dostává do nepříjemné plytkosti a v té zůstává až do konce. Škoda. Podle mě snímek potenciál měl, ale bohužel ho nevyužil. ()

campix

[MFFKV - 2013] Pro Davida Gordona Greena docela značný ústup ze slávy, po jeho dvou vtipem nabitých mainstreamových filmech. U Prince Avalanche vsadit na opravdovou filmovost. Skvostné záběry společně s výbornými hereckými výkony a také podmanivou hudbou. Budování vztahu mezi Hirschem a Rudd je výborné a samotní herci taktéž. Škoda hluchých míst a také toho že měl být konec o pár minut a scén dříve. Perfektní zahájení festivalu. ()

FritoleXx

Minimalistický film o přátelství, samotě a problémech s nádhernou hudbou a krásnou přírodou zachycenou perfektní kamerou. Občas pobaví, ale povětšinou sledujete prostě obyčejný příběh ze života. Vím, že se takhle se označuje každy druhý film, ale to jsou kecy. Nic nevypadá přehnaně ani uměle, tohle je prostě zachycení obyčejné lidskosti. ()

Johnny.ARN odpad!

Po dvadsiatich minútach som to chcel vypnúť prvý krát, po hodine druhý krát a na konci som si povedal, že som to nemal ani zapínať. Čo to kurva bol za film toto? ODPAD! ()

lennyd

Lance (Emile Hirsch) a Alvina (Paul Rudd) nespojuje jen práce na silnici kdesi uprostřed texaských lesů. Spojuje je také Lancova sestra, která je manželkou Alvina, a díky níž získal Lance tuto práci. Práce daleko od civilizace, a také daleko od rodiny, dokáže spoutat oba muže silným přátelstvím - pokud se dříve nezabijí... Nejdřív trochu odbočím od samotného filmu - je zvláštní, jak i něco takového jako práce silničáře - když se to správně podá - může vyznívat zajímavě a zábavně. Ale zpět k filmu - ač se v něm vcelku nic neděje - oba hlavní protagonisti pracují, přičemž sem tam prohodí nějaké to slovo, film stejně slušně odsejpá a divák se tak ani nenudí. Víc mne bavil začátek, kde opravdu o nic nešlo, a jen jsem se kochal, jak jde borcům práce od ruky (silničáři na D1 by se mohli učit), za to druhá půlka, kde už o něco začíná jít, mne bavila o poznání méně. Určitě ale musím pochválit kameru (moc hezké exteriéry na tý silnic mají) a hudbu, a vlastně i herecké výkony obou hlavních představitelů (víc herců se ve filmu ani nevyskytuje)... ()

hroubek

Krásný a upřímný příběh o osamělosti a přátelství dvou mužů. Zní to trochu jinak, než jak to ve výsledku vypadá. Každý z hrdinů si do lesa přivaží své problémy, které se snažít skrýt v nekonečném tichu a osamělosti jejich nudné a stále opakující se práce. David Gordon Green příběh prodává hodně civilně, takže osamělost je z filmu cítit a velmi snadno se hrdinům dostanete podkůži. Paul Rudd a Emile Hirsch tvoří geniální dvojici, kterou si jistě oblíbíte. Jejich výkon je tak přirozený a upřímný, že si uvědomíte, že něco podobného se klidně může stát i Vám. Nádherná indie záležitost, která si snad najde cestu k Vašemu srdci. ()

sskrblik

Ať žije minimaliZmus, ať přetrvá a ať se mí více takových filmů dostane pod ruku. Para parada para para paradjz! ()

Pump

Výborní herci a skvělá atmosféra díky které mi tento film, v některých momentech, sedl přesně k srdíčku. Zajímavý emocionálně vybalancovaný snímek. Opravdu příjemné vzpomínání na práci v lese, kdy byl člověk hodně sám.... ()

zigíš

lyrické a v pravdě vizuální (!) když jsou dva chlapi v lese sami spolu -stvárněni těmi z nejmíň doceněných herců- nemusej hned krotit horu..v muži z acapulca se ptala holka Boba St.Claira proč zabil tohoho cestaře ´..byl nějakej divnej, jak pořád dělal tu čáru´ ..a vo takových lidech tento film je ..90% ()

D28

Ani naše životy nemusia byť päťhviezdičkovo originálne, vzrušujúce a úžasné, aby sme si ich krásne užili. Neobyčajne ma bavia "obyčajní" herci v obyčajných príbehoch. ()

jefff

Velmi vtpný remake islandského originálu, který je možná povedenější než jeho předklad Doprava doleva. Rudd i Hirsch opravdu výborní. ()

Wbcko

Dva silničáři se postupně prokecají celou tou hodinou a půl aniž by tím hnuli s "příběhem", celé to tak nějak příjemně plyne a až po závěrečných titulcích si uvědomíte, že byl film vlastně úplně o ničem. Stejně tak, jako že vám to vlastně nevadí. Já děkuji dramaturgii Bio Oka za neokoukaný film a fajnově strávený čas. ()

Michelle75

Jsem asi blázen ,když tomuhle snímku dám za 5*****,ale já mám pro podobné ptákoviny slabost,navíc,když u herce,kterého mám zaškatulkovaného z určitých kladných a pohodových rolí , najednou vystrčí drápky a překvapí jako málokdo -pan božský Paul Rudd-kretén na entou,ale nééé, až tak docela. Naopak "Emile Hirch"- ten nepřekvapuje,jelikož každá z jeho rolí je úplně jiná a je doposud nevyhraněný,klobouk dolů za odvahu a všestranost tohohle nenápadného týpka. A nakonec i přátelství má tady určitou cenu,je tady po celou dobu, jen ke konci se potvrzuje a nabírá na síle. Zajímavý a jiný film.:) ()