Prince Avalanche

Hrdiny nezávislé komedie, která získala Stříbrného medvěda na letošním Berlinale, jsou dva mladí silničáři, kteří pracují na opravě silnice uprostřed texaských lesů, poničených nedávným požárem. Dva povahově odlišní muži se zaplétají do osidel nevraživosti a teprve postupně se mezi nimi rodí porozumění... Hlavních rolí se ujali Paul Rudd a Emile Hirsch. (MFF Karlovy Vary)

Corpsegrinder

Nevim proč ale měl jsem pocit že film trval tak 35 minut a to i přesto že je hodně pomalej. Největší výkon odváděj hlavně Explosions in the Sky který jsou v kombinaci s až mýtickým prostředím lesa nepřekonatelný. Příjemnej film. ()

Hanys_

Příběh dvou dost odlišných týpků, kteří uprostřed lesů značí silnice. Jsou spolu 24 hodin denně a ta odlišnost, která postupem času přerůstá v porozumění, je až moc okatá. Green sice vysloveně nezklamal, ale takhle pár hodin po Joeovi to prostě bylo slabší. 6/10 ()

mclenin

Komédia ? Nie. Dráma ? Áno. Dalo by sa skôr povedať, že ide o akúsi poviedku mdlého tempa zobrazujúcu prácu Robinsonov texaského lesa mimo civilizácie, kde sú ponechaní predovšetkým svojim myšlienkam a úvahám. O živote mimo "divočiny" sa dozvedáme len nepriamo prostredníctvom listov, náhodných prechádzajúcich a rozprávania jedného z protagonistov. Netreba čakať hlbšiu pointu či emočný zásah a ani výrazné herecké prejavy, postačí si len nájsť hodinku a pol času, ľahnúť si a relaxovať, nechať plynúť dej, nezamýšľať sa. Prostredie s hudbou vytvoria atmosféru dostatočnú na prekrytie menej výrazného príbehu, a to v tomto prípade na tri hviezdičky úplne postačí. ()

zelvicka.

Sice jsem si ze začátku úplně nebyl jistý, zda má jít o komedii, ale rozhodně jsem se bavil. Vytknul bych akorát rozklepanou kameru, která podle mě byla užitá až nadbytečně, zvláště ze začátku se mi už začala točit hlava z toho věčnýho klepání obrazu. ()

Brylin

Souboj povah i generací v duelu dvou mužů, kteří k sobě nakonec po odhození masek najdou cestu. Poetická komedie o vážných věcech těží ze skvělých hereckých výkonů, jemného humoru i překvapivě poeticky působících exteriérů lesní krajiny po požáru. Na pomezí tří a čtyř hvězdiček, s odstupem jednoho dne se přikláním ke čtyřem. ()

heihatchi

Ty jo... Čekal jsem komedii a dostalo se mi spíše lesní terapie. Krásná příroda, skvělí herci, pěkný soundtrack. Většinou se u takovýchto filmů lehce nudím, ale když jsem si to po náročném dni pustil, dostalo se mi výborného odpočinku. ()

spoonman

V momentech, kdy si ústřední dvojice povídá o životě, vesmíru a vůbec, to je sympatické, ale pak se vyskytne spousta scén, které trpí nnf (nemocí nezávislého filmu). Autor jimi chce zřejmě něco sdělit, ale jenom on ví co to je. Nicméně si dokážu představit, že při správné náladě to může někoho zasáhnout přímo na komoru, kamera je skutečně krásná. ()

zahadum

Komédia ? ani náhodou...dráma ? sotva...úplne obyčajný film o obyčajných ľudoch ktorým sa nič nestalo a riešia to. ()

warrenur

Hoci som si uz uzil pekne mnozstvo minimalistickych filmov a vnimal iba ponuknutu atmosferu, v tomto pripade som sa znacne nudil. Dialogy dvoch cestarov mi prisli mnohokrat nezaujimave a "dej" zbytocne natahovany. Jedinym ozivenim bola pani na spalenisku a dedo v tatrovke. Bieda. Dusu to sice ukludni, ale v dalsich minutach ju unudi a ani neviete ako uz spite. ()

Mackoun

Typická oddechovka, kdy nezbývá sil na žádný synapse trápící snímek a zároveň je vám líto hledět na nějakou tupou a bezduchou hovadinu... Nenechte se ovšem zmást stopáží - může se snadno protáhnout o několik desítek minut díky vracení se k prospaným scénám, které je vám líto bezmyšlenkovitě ignorovat a pokračovat ve spánku. Jak vidno, za odpočinkem se dá celkem s chutí prchat i do práce :) ()

gulista

Oslava prírody ako hlavného média k dosiahnutiu vnútorného pokoja a možno aj samoty ako silného existenciálneho prvku čokoľvek pretrvať, ak sa to človek pokúsi naučiť. Nenaučí tým ale ostatných, jedine seba. Dá sa to vôbec naučiť? Ďalšou otázkou je, kde je hranica medzi samotou a osamelosťou a do akej miery človek potrebuje danú samotu zaplňovať. ___Príroda tu preto hraje dôležitú úlohu. Aj keď sa jedna z postáv vracia späť do mesta, ostávame vždy s tou druhou presne tam, kde sa odohráva celý film. V prírode pod holým nebom. Tu kamera zaberá všetko živé; ľudí, zvieratá, stromy... Po celý čas sme tu s hlavnou dvojicou, starší a mladší muž, ktorý k sebe najprv hľadajú cestu - neskôr nájdu priateľstvo. Farebnosť a hudba to už len celé oživuje k dokonalosti. ___Dôkaz toho, že všetci občas potrebujeme rovnako spoločnosť podobne ako nevyhnutnú samotu a ticho. Jedno prelína druhé. Samota je však z týchto dvoch alternatív všadeprítomná a netreba ju až tak usilovne vyhľadávať. Po titulkách máte chuť vybehnúť do najbližšieho lesa. Svojím spôsobom dôležitý film. True love is just like a ghost - people talk about it but very few have actually seen it. 70% ()

Brousitch

"Přišlo mi jako kdybychom natáčeli studentský film. Vlastně mi celkově přijde jako by mi bylo pořád 22 a teprve začínám, ale ve skutečnosti už začínáte svůj desátý film, technologie a média se kompletně mění, tak se radši snažím těmi mladými lidmi s čerstvou perspektivou obklopovat, abych neskončil jako nějakej starej páprda, kterej všechno ví a všude byl." - David Gordon Green ()

Wargoo

Príjemná terapia krásnym prostredím (v kontraste predchádzajúcej udalosti požiaru), krásna hudba a príjemná dvojica Hursch-Rudd. Nemožno od filmu očakávať veľa, a on vám na oplátku vsunie príjemný úsmev na tvár ! 4****, 68,226 % ()

KHkomiks

Přesně Rudda jsem chtěl v takový roli jednou vidět. Hezká příroda a atmosféra. Pohodový film, na který si rád vzpomenu, ale znovu si ho dám nejspíš až tak za deset let. ()

Ben Nevis

To musí být dobrá kniha, když už má dvě adaptace! Byla to paráda koukat na pomalu se oživující spáleniště a hlavní hrdinové mi připomněli Labudu s Otíkem. David Gordon Green si vyhrál s dialogy a vytvořil tím velmi živý film. Pro mě je však důležitý i děj, kterého bylo pomálu. ()