Bezpečný přístav

Bezpečný prístav

Safe Haven

Drama / Mysteriózní / Thriller / Romantický

USA, 2013, 115 min

Čekala jsem a čekala, že ten pozvolný a v mnoha okamžicích i docela nudný začátek směřuje k úžasnému vyvrcholení, ale ono se tak nestalo. Naštvalo mě to, protože jsem tak strávila dvě hodinu u filmu, který neměl nic, co by stálo za zmínku, nebo chválu. Vlastně jsem to mohla i čekat, ale bohužel jsem se podívala na scénaristickou filmgrafii Nicholase Sparkse až po dokoukání. Kdybych věděla předem, jaké slaďárny už napsal, možná bych si to ani nepustila. Nezklamalo mě to, protože jsme od toho absolutně nic nečekala. Ale přeci jen mě ten konec naštval. Hlavní padouch byl tak vožralej, že se ani v závěru nedokázal prosadit a nějak více znepříjemnit situaci, aby bylo větší napětí. A Cobie Smulders tam měla úplně zbytečnou roli...(12.11.2013)

To, co jsem prožívala během celého filmu se slovy ani nedá popsat. Strhlo mě to od první vteřiny. Hlavní hrdinka má vážně něco do sebe. A samozřejmě Josh je charismatický jako vždycky. Mezi oběma to dokonale jiskřilo a tak to má být. Drama a thriller v jednom je zajímavá kombinace. Ani bych nečekala, že se to tak povede. A ještě musím vyzdvihnout tu krásnou přírodu a moc přijemnou hudbu, která k tomu krásně hodila. Jen mě teda zaráží ty procenta tady. Já dávám bez váhání 100%.(26.10.2013)

Klasický Hallström. Bohužel spousta diváků tento film neprávem odsoudila do průměrných vod romantických filmů už u prvního traileru a v komentářích pak argumentují předvídatelností, nudou či cukrkandlem. Naopak. Hallström naštěstí stále ctí tradici poctivého filmařského řemesla, skvělého castingu a poutavých námětů, takže i v Safe Haven odměnuje věrné diváky melancholickou atmosférou jižanského maloměsta, příběhem dvou lidí zkoušených těžkým osudem a tentokrát přidal i prvky thrilleru. Ano, i nějaké chybičky by se jistě našly, ale proč je hledat? Promise me something Katie, you'll take a lot of pictures and only regret the ones that you didn't take. (31.5.2013)

• Anderton

Hallstrom nam ukazuje, ako sa to nemá robiť. Situácia je však o to horšia, že nekopíruje ani tak hollywoodske klišé, ako tuctové televízne filmy. Vlastne pre fanatikov filmovej teórie je to zaujímavý materiál. Ako podmaz popri učení na skúšku z Dejín kinematografie takmer až dokonalé, keďže som si práve čítal pravidlá klasického Hollywoodu. Btw v tom istom čase šiel do kín ďalší Lasseho prúser, nejaká švédska krimi. Asi mal blbý rok, snáď je už z toho vonku.(10.1.2015)

Další film z dílny Nicholase Sparkse, jeho předlohy prostě nezklamou. I když to patří možná k těm největším klišé, tak díky skvělýmu obsazení je z toho uvěřitelná romanťárna. Prostě tyhle nový tváře pro mě, hlavně teda blondýnka Julianne z toho udělaj něco tak osobitýho, že jim fandí každej. Přiznám se, že tady druhá linka z její minulosti byla spíš otravná, ale bez ní by to nebylo ono. A ten mysteriozní konec? Ten mě už jenom mile dorazil.(26.6.2016)

• - Alexův (Josh Duhamel) obchod se musel pro účely natáčení kompletně postavit. Velké překvapení čekalo produkci, když kopli do země a narazili na základy stejného obchůdku, který tu stál již před 150 lety. (jenik71)

• - Filmovanie snímky prebiehalo na autentických miestach v americkom štáte Severná Karolína, predovšetkým v pobrežnom mestečku Southport. (MikaelSVK)

• - Ve filmu si mohla zahrát také Keira Knightley, dala však přednost natáčení snímku Can a Song Save Your Life? (2013). (Dr Lizal)