Druhý film, podobně jako u filmu Smrt stopařek, kde už od začátku známe vraha a vidíme jeho vraždění a který je také natočen podle skutečných případů, které se odehrály v osmdesátých létech minulého století v severních Čechách a v Praze. Do hlavní role byla obsazena méně známá tvář operního pěvce Milana Karpíška, který je ve své roli opravdu nenápadný a tichý člověk a přitom sadistický vrah. Ono, když přes 20 let pracuje v oděvním podniku, kde modelkám stříhá a šije na šaty, tak člověk z toho neustálého ženského tlachání asi zcvokatí, podobně jako hlavní hrdina. Do role se hodí výborně, narozdíl od některých příslušníků kriminálky. Určitě se jedná o docela povedenou kriminálku posledních let normalizace. Pouze se mě nějak nezdály ty vraždy, každé škrcení černou punčochou trvalo ani ne pět sekund a obět´ byla hned mrtvá...to chtělo vychytat líp...(12.3.2011)

Původně to měl být asi pokus o jakýsi "výchovně" odstrašující film, čemuž jako by odpovídaly skoro "neherecké" výkony mnoha představitelů a často silně nezáživný děj. Několik odvážnějších míst působí vcelku věrohodně a hlavním plusem podle mě je realisticky zobrazená práce vyšetřovatelů a překvapivě dobře strukturovaný portrét hlavního hrdiny.(13.12.2004)

• klima777

Skutečně by mě zajímalo, jak Milan Karpíšek – operní pěvec – přišel k roli fetišistického vraha? Jeho mimika byla úžasná... Dodnes si film pamatuji, neboť jsem dostala několik záchvatů smíchu. Což se za jistých okolností počítá... Jinak se jedná o normalizační detektivku, čímž je řečeno prakticky vše.(30.7.2010)

Není to tak špatný jak vypovídá zdejší hodnocení. Podle mě se jedná o solidně zmáknutou Českou kriminálku i když uznávám, že herec obsazenej do role vraha je lehce castingovej fail, ale tak možná se nám film snaží ukázat, že vraždit může úplně každej i vetchej dědek a uškrtit někoho je docela snadný, ale jinak to má slušnou dobovou atmosféru a duo Pospíchal. Jandák jsou jako vyšetřovatelé celkem sympatičtí.70%(5.4.2016)

• castor

„Abyste se mohla bránit, musíte být nervově fit!“ Místy až humorné scény v úmyslně odstrašující kriminálce, ve které (nejen) vyšetřovatelé série pražských vražd kouří jen tehdy, když jsou nervózní. Výchovně pojatá (svůj účel to toho času rozhodně splnilo) tuzemská detektivka, aneb ze spořádaného důchodce nadrženým násilníkem.(17.12.2007)

• - Scény z parku, kam varh (Milan Karpíšek) chodí běhat a na konci filmu zde spáchá sebevraždu, se natáčely v Havlíčkových sadech, neboli v parku Gröbovka, který se nachází na rozhraní Vinohrad a Vršovic v Praze. (Kejf.)

• - Milan Karpíšek (dámsky krajčír) sa síce hlavnou úlohou v tomto filme stal zo dňa na deň hviezdou, ale reakcia ľudí a kolegov ho zranila. Keď skúšal v divadle operu, stávalo sa, že mu režisér povedal: "Celkom dobré, ale ten vrah ti šiel lepšie". A "vrah" na neho pokrikovali aj jeho niektorí kolegovia. Ďalšie filmové role už Karpíšek nedostal. Ľudia si ho zafixovali ako vraždiace monštrum a to sa do úlohy napríklad takého lekára jednoducho nehodilo. (Raccoon.city)

• - Olga Hrubá (učiteľka hudby Marta) neherečka povolaním profesionálna vizážistka po rokoch o filme povedala „pan Karpíšek (dámsky krajčír) bral svou roli strašně vážně, škrtil mě tak vehementně, že jsem se ho místy opravdu bála, a ani umřít nebylo jednoduché, můj skon si vyžádal pět natáčecích dnů." . (Raccoon.city)