• klima777

Skutečně by mě zajímalo, jak Milan Karpíšek – operní pěvec – přišel k roli fetišistického vraha? Jeho mimika byla úžasná... Dodnes si film pamatuji, neboť jsem dostala několik záchvatů smíchu. Což se za jistých okolností počítá... Jinak se jedná o normalizační detektivku, čímž je řečeno prakticky vše.(30.7.2010)

• Peytl

Za ten podkres lascivního smíchu, který měl vyjadřovat vrahovo rozpolcené nitro, buhehehehééééééé a buchacha je půl hvězdy , čtvrtina za neskutečný modely zúčastněných a další čtvrt za násilníkovu odvahu sáhnout po takových dračích tlamách. edit 5.9. 2018: Proč, proč 13 x za rok takovou pecku? Momentálně potřetí v týdnu? Je snad Černá Punčocha z Marvelu?(2.3.2013)

Já mám na tenhle film zkrátka štěstí. Když někdy v neděli dopoledne pustím televizi, většinou natrefím právě na Černou punčochu. Moje hodnocení není vůbec objektivní - ten film je blbost. Už od takových deseti let jsem ho viděl snad pokaždé, když ho na Nově dávali, vždycky nedobrovolně, ale vždycky až do konce.(2.9.2012)

• rozbris

Pan krejčí Miki Opatovský už od pohledu vypadal jako úchyl, který má potěšení v zabíjení žen a dívek v parku. Postup policie v případu mi příjde velmi zdlouhavý a nudný a trošku mi připadá, že policie má o kolečko míň a proto se musíme dívat 84 minut na to až jej v poslední minutě "dostanou", nebudu zde prozrazovat jak, protože to by pak nebylo překvapení, ale vlastně by Vám to nevadilo, aspoň by jste mohli tyto drahocené minuty svého života ztrávit nějak jinak:-)(2.3.2009)

• tomtomtoma

Černá punčocha není úchvatným kriminálním filmem a jediné hodnotné chvilky představují odstředivé síly psychologického martyria smutného hrdiny. Psychopatické podklady v ubíjejícím stresu všedního dne vyplouvají na povrch s děsivou krutostí. S ní se lze pomstít vnímání okolností jako nespravedlivého osudu. Kriminalisté hýří sebevědomím a vytrvale se prokousávají ke zdárnému rozřešení. Hašteřivost klevetivých ženštin dokáže dovést muže k šílenství. Hlavní postavou nevyvážené psychologické kriminálky je dámský krejčí Miroslav Opatovský (zajímavý Milan Karpíšek) v démonickém zajetí osobní nenaplněnosti a narůstající rozpolcenosti v nespokojenosti s životní odevzdaností. Pocit ublíženosti v temných zákoutích metamorfuje až do extrémistických poloh zvráceného osobního uspokojení. Duševní pády a očistec jsou nejsvětlejšími místy filmu. Hrdinou práva a pořádku je neúnavný kapitán Veřejné Bezpečnosti Krátký (sympatický Petr Pospíchal), vnímající svou profesi jako životní poslání. Hrdinovým důležitým pomocníkem je poručík VB Petr (Vítězslav Jandák), sebejistý ve svém postupu. Hlavní ženskou postavou je modelka ve výslužbě Eva Kurzová (šarmantní Stanislava Bartošová), hrající si z možností návratu minulosti. Přítomnost bez nostalgické masky ovšem nahání hrůzu a zanechává pochybnosti o vlastní nechtěné roli. Z dalších rolí: Opatovského starostlivá a skromná manželka Jana (zajímavá Luba Skořepová), marně se bránící oběť běsnění fotografka Monika Marková (příjemná Hana Vávrová-Heřmánková), její neštěstím zaskočená sestra Patricie (Magda Křížková-Šebestová), Krátkého chápavá partnerka a policejní patoložka Ivana Blochová (elegantní Hana Davidová), Evina velmi dobrá kamarádka Ilona Zárubová (zajímavá Hana Talpová), Moničin ženatý milenec Milan Klimeš (Karel Hábl), roztržitý psychiatr Lukáš (příjemný Jaroslav Radimecký), Opatovského obezřetná nadřízená Věra Kubová (Libuše Štědrá), hašteřivé manekýnky Simona (zajímavá Ivana Chýlková), Zdena (Kateřina Kornová) a Magda (Jana Viščaková), či náročná a osamělá zákaznice Bučánková (Miriam Kantorková). Tato kriminálka nenabízí mnoho důvodů k návratu. Zaujme, nepřesvědčí a ani zvráceně neuspokojí.(4.5.2017)

• - Keď Milan Karpíšek (dámsky krajčír) v máji 2002 zomrel, televízia film na jeho počesť znova vysielala. Dva dni potom Olgu Hrubú (učiteľka hudby Marta), ktorá hrala jeho druhú obeť, prepadol na ulici neznámi chlap. Našťastie ju iba okradol. Keď to potom hlásila, policajti si ju chvíľu prezerali, a potom sa spýtali: "Nejste vy ta uškrcená z toho filmu?" . (Raccoon.city)

• - Scény z parku, kam varh (Milan Karpíšek) chodí běhat a na konci filmu zde spáchá sebevraždu, se natáčely v Havlíčkových sadech, neboli v parku Gröbovka, který se nachází na rozhraní Vinohrad a Vršovic v Praze. (Kejf.)

• - Hlavní roli násilného krejčího měl původně hrát Josef Kubíček. Pan Kubíček ovšem odmítl, protože nechtěl hrát další psychopatickou postavu a být škatulkován. (ClintEastwood)