• Peytl

Za ten podkres lascivního smíchu, který měl vyjadřovat vrahovo rozpolcené nitro, buhehehehééééééé a buchacha je půl hvězdy , čtvrtina za neskutečný modely zúčastněných a další čtvrt za násilníkovu odvahu sáhnout po takových dračích tlamách. edit 5.9. 2018: Proč, proč 13 x za rok takovou pecku? Momentálně potřetí v týdnu? Je snad Černá Punčocha z Marvelu?(2.3.2013)

• kocik1

Psychologický film, jehož největší slabinou je právě mizerná psychologie, která tu kulhá na obě nohy a místy snad i jede na invalidním voze. Co bych pochválila, je volba Milana Karpíška do hlavní role, který se ve svém ušlápnutém krejčíkovi našel a ztvárnil ho dokonale hnusně.S tím, že vrahy jeho formátu bývají často ušlápnutí chcípáčci, kteří si potřebují dokázat, že žádnými chcípaky nejsou, s tím by se totiž dalo souhlasit. Ovšem psychopat se snovými sekvencemi a výčitkami svědomí působí dost podivně, skoro bych řekla, že spíše než psychopat byl krejčík duševně nemocen, čemuž by odpovídala i ta nekonečná deset let stará láska a manželka, která vypadala jako jeho matka i se tak chovala. Zbytek děje byl takový polopatický, aby to dobře vyšlo. V osmdesátkách by se mi to nejspíš líbilo, teď už jsem já i kinematografie někde jinde.(3.9.2018)

• Gilmour93

Miki dlouhá punčocha v boji s vlastní sexuální deviací a členy pražské kriminálky, kteří vypadají, že po směně prodávají bony. Jeden z jejich lídrů v podobě Víti Jandáka sice působí, že by nenašel ani Vltavu, ovšem kolega Pospíchal už kvůli hlasu rangera Walkera skýtá záruku, že se dámský krejčí a škrtič brzy seznámí s tvrdou rukou zákona.. Snové sekvence s ženským smíchem a vilným Karpíškem působí spíše legračně než znepokojivě, psychologické kresby jsou povrchní, rychlost uškrcení odpovídá napuštění punčochy prudkým toxickým jedem a scénář rozhodně neoplývá vodotěsností fotoaparátu Nikon. Po všech stránkách slabé krimi, které ocení leda nadržený parafilik..(16.2.2018)

Na filmu je asi nejzajímavější závěrečné využití grotty ve Vršovicích. Ale jinak mne pořád děsil ten neuvěřitelný smích, a hlavní hrdina jako oušlapek, kterého to občas chytne, byl spíše tragikomický (na rozdíl od jiných si myslím, že vybrán a zvolen byl dobře, vzhledem k tématu). Možná to tak mělo být, ale občas film nechtěně sklouzává k jakési parodii, i když některé scény, zvláště noční, jsou velmi dobře natočené.(15.4.2017)

• SOLOM.

Hodně jsem se těšil na další psychologickou československou kriminálku, jak nabízeli na obalu DVD, ale Otakar Fuka hodně zklamal mé očekávání. Něco tak nedomrlého jsem už dlouho neviděl. Atmosféra se sice místy skutečně snažila navodit pocity napětí, ale ty vždy fungovali jen velmi krátkou dobu. Nejvíce jsem se musel pousmát nad způsobem natáčení scén, ve kterých hlavní hrdina přepadává ženy. To už se snad ani nedalo nazývat ochotnickým představením – no a kvalita kamery (to už pomlčím úplně). Dost slabé byli i herecké výkony většiny zúčastněných. Snad jen Chýlková, Stanislava Bartošová a Luba Skořepová si zaslouží pochvalu. Milan Karpíšek se mi v roli psychopata moc neosvědčil. Jeho absolutně nepřesvědčivý výkon a místy až teatrální podívaná mi nedovolí dát ani průměrné hodnocení.(8.3.2015)

• - Olga Hrubá (učiteľka hudby Marta) neherečka povolaním profesionálna vizážistka po rokoch o filme povedala „pan Karpíšek (dámsky krajčír) bral svou roli strašně vážně, škrtil mě tak vehementně, že jsem se ho místy opravdu bála, a ani umřít nebylo jednoduché, můj skon si vyžádal pět natáčecích dnů." . (Raccoon.city)

• - Milan Karpíšek (dámsky krajčír) sa síce hlavnou úlohou v tomto filme stal zo dňa na deň hviezdou, ale reakcia ľudí a kolegov ho zranila. Keď skúšal v divadle operu, stávalo sa, že mu režisér povedal: "Celkom dobré, ale ten vrah ti šiel lepšie". A "vrah" na neho pokrikovali aj jeho niektorí kolegovia. Ďalšie filmové role už Karpíšek nedostal. Ľudia si ho zafixovali ako vraždiace monštrum a to sa do úlohy napríklad takého lekára jednoducho nehodilo. (Raccoon.city)

• - Scény z parku, kam varh (Milan Karpíšek) chodí běhat a na konci filmu zde spáchá sebevraždu, se natáčely v Havlíčkových sadech, neboli v parku Gröbovka, který se nachází na rozhraní Vinohrad a Vršovic v Praze. (Kejf.)