Česká psychologická krimi o nenápadném chlapíkovi, který se stal nočním postrachem žen.  Tvůrci filmu Černá punčocha se inspirovali skutečnými případy, jež se udály v severních Čechách a v Praze v osmdesátých letech minulého století. Smutným hrdinou je asi padesátiletý dámský modelový krejčí, všeobecně známý jako slušný bezúhonný člověk, schopný v práci, žijící ve spořádaném manželství, pěstující andulky a po večerech kondiční běh - tedy člověk, u něhož by nikdo nehledal nezvládnutelné emoce a sexuální úchylku vedoucí k vraždám. (oficiální text distributora)

Jara.Cimrman.jr

"Holky! Mistr se nechce smát." Kdybych musel dlouhá léta poslouchat "inteligentní" kvokání modelek, tak bych asi taky občas nějakou uškrtil. Že to není normální? Já bych to taky nikdy neudělal, protože nejsem žádný úchyl. Já bych je jenom někam zatáhl, přivázal k posteli a ... taky ne? Jestli já tedy nakonec ten úchyl nebudu. Ještě si to rozmyslím a mezitím budu konstatovat, že technika vraždění mistra Opatovského nestála za moc a soudruzi kriminalisti se taky moc nevytáhli. My nenápadní slušňáci se totiž lovíme těžko. ()

Karlos80

Takové československé giallo. Zajímavý námět ale nepovedené a nepřesvědčivé ztvárnění, dnes už bohužel trochu vyčpělé. Milan Karpíšek jako muž který byl terčem posměchů, byl úchyl už od pohledu, ale hrát bohužel moc neuměl. Jedna ze zavražděných (Hana Vávrová-Heřmánková-sestra zemřelé Dany Vávrové) byla někdejší hlasatelkou čst a dodnes působí v tv. ()

Enšpígl

Tak tady film jednoznačně ujíždí na výběru herce pro roli úchylnýho vraha. Co tohle bylo za čmeláka, vždyt ho každá druhá ženská zmlátila. Chlap co napadne ženskou a ještě ke všemu ze zadu a pak od těch ženskejch ve finále dostane na držku by si měl nechat na čelo vytetovat "původně jsem měl bejt hovno, ale nějak se to nepovedlo." Navíc ty modelky jak s ním cvičily prej : přines mě punčuchy, udělej mě větší rozparek, která mě větší kozy. Mám pocit, že tenhle dědek by nedokázal sejmout ani želvu při sraní, natože takový bojový stroje jako jsou ženský. ()

Pohrobek

Původně to měl být asi pokus o jakýsi "výchovně" odstrašující film, čemuž jako by odpovídaly skoro "neherecké" výkony mnoha představitelů a často silně nezáživný děj. Několik odvážnějších míst působí vcelku věrohodně a hlavním plusem podle mě je realisticky zobrazená práce vyšetřovatelů a překvapivě dobře strukturovaný portrét hlavního hrdiny. ()

Boss321

Kdyby hrál hlavního "hrdinu" někdo více charakterní,film točil nějaky lepší režisér než Otakar Fuka a scénář by se poupravil, tak by to dopadlo úplně jinak, protože posuďte sami. Hlavní postavu hraje operní (ne)herec, scénář je přímo odstrašující a lépe by to zrežíroval student na filmové škole. Jediné co je na filmu zajímavé je realistický postup při vyšetřování. Jednou mi tohle vidět stačilo..... ()

• Hlavní roli násilného krejčího měl původně hrát Josef Kubíček. Pan Kubíček ovšem odmítl, protože nechtěl hrát další psychopatickou postavu a být škatulkován. (ClintEastwood)
  • Keď Milan Karpíšek (dámsky krajčír) v máji 2002 zomrel, televízia film na jeho počesť znova vysielala. Dva dni potom Olgu Hrubú (učiteľka hudby Marta), ktorá hrala jeho druhú obeť, prepadol na ulici neznámi chlap. Našťastie ju iba okradol. Keď to potom hlásila, policajti si ju chvíľu prezerali, a potom sa spýtali: "Nejste vy ta uškrcená z toho filmu?" . (Raccoon.city)
  • Ke konci filmu je uvedeno, že se dámský krejčí Miroslav „Miki“ Opatovský (Milan Karpíšek) narodil v roce 1932. Pokud by se film odehrával v roce 1986, tak by mu tedy bylo 54 let. (noelcoward73)