• kocik1

Psychologický film, jehož největší slabinou je právě mizerná psychologie, která tu kulhá na obě nohy a místy snad i jede na invalidním voze. Co bych pochválila, je volba Milana Karpíška do hlavní role, který se ve svém ušlápnutém krejčíkovi našel a ztvárnil ho dokonale hnusně.S tím, že vrahy jeho formátu bývají často ušlápnutí chcípáčci, kteří si potřebují dokázat, že žádnými chcípaky nejsou, s tím by se totiž dalo souhlasit. Ovšem psychopat se snovými sekvencemi a výčitkami svědomí působí dost podivně, skoro bych řekla, že spíše než psychopat byl krejčík duševně nemocen, čemuž by odpovídala i ta nekonečná deset let stará láska a manželka, která vypadala jako jeho matka i se tak chovala. Zbytek děje byl takový polopatický, aby to dobře vyšlo. V osmdesátkách by se mi to nejspíš líbilo, teď už jsem já i kinematografie někde jinde.(3.9.2018)

• Boss321

Kdyby hrál hlavního "hrdinu" někdo více charakterní,film točil nějaky lepší režisér než Otakar Fuka a scénář by se poupravil, tak by to dopadlo úplně jinak, protože posuďte sami. Hlavní postavu hraje operní (ne)herec, scénář je přímo odstrašující a lépe by to zrežíroval student na filmové škole. Jediné co je na filmu zajímavé je realistický postup při vyšetřování. Jednou mi tohle vidět stačilo.....(16.12.2007)

• SOLOM.

Hodně jsem se těšil na další psychologickou československou kriminálku, jak nabízeli na obalu DVD, ale Otakar Fuka hodně zklamal mé očekávání. Něco tak nedomrlého jsem už dlouho neviděl. Atmosféra se sice místy skutečně snažila navodit pocity napětí, ale ty vždy fungovali jen velmi krátkou dobu. Nejvíce jsem se musel pousmát nad způsobem natáčení scén, ve kterých hlavní hrdina přepadává ženy. To už se snad ani nedalo nazývat ochotnickým představením – no a kvalita kamery (to už pomlčím úplně). Dost slabé byli i herecké výkony většiny zúčastněných. Snad jen Chýlková, Stanislava Bartošová a Luba Skořepová si zaslouží pochvalu. Milan Karpíšek se mi v roli psychopata moc neosvědčil. Jeho absolutně nepřesvědčivý výkon a místy až teatrální podívaná mi nedovolí dát ani průměrné hodnocení.(8.3.2015)

• klima777

Skutečně by mě zajímalo, jak Milan Karpíšek – operní pěvec – přišel k roli fetišistického vraha? Jeho mimika byla úžasná... Dodnes si film pamatuji, neboť jsem dostala několik záchvatů smíchu. Což se za jistých okolností počítá... Jinak se jedná o normalizační detektivku, čímž je řečeno prakticky vše.(30.7.2010)

Krimi o nenápadném krejčím, z kterého se vyklube noční postrach žen, natočil podle skutečné události Otakar Fuka a snažil se především o zachycení autenticity. Do hlavní role obsadil operního zpěváka Milana Karpíška a tah to nebyl nejhorší. Snímek ale svým zpracováním nijak nepřevyšuje běžný průměr. 60%(28.2.2009)

• - Scény z parku, kam varh (Milan Karpíšek) chodí běhat a na konci filmu zde spáchá sebevraždu, se natáčely v Havlíčkových sadech, neboli v parku Gröbovka, který se nachází na rozhraní Vinohrad a Vršovic v Praze. (Kejf.)

• - Olga Hrubá (učiteľka hudby Marta) neherečka povolaním profesionálna vizážistka po rokoch o filme povedala „pan Karpíšek (dámsky krajčír) bral svou roli strašně vážně, škrtil mě tak vehementně, že jsem se ho místy opravdu bála, a ani umřít nebylo jednoduché, můj skon si vyžádal pět natáčecích dnů." . (Raccoon.city)

• - Keď Milan Karpíšek (dámsky krajčír) v máji 2002 zomrel, televízia film na jeho počesť znova vysielala. Dva dni potom Olgu Hrubú (učiteľka hudby Marta), ktorá hrala jeho druhú obeť, prepadol na ulici neznámi chlap. Našťastie ju iba okradol. Keď to potom hlásila, policajti si ju chvíľu prezerali, a potom sa spýtali: "Nejste vy ta uškrcená z toho filmu?" . (Raccoon.city)