Reklama

Reklama

Vášeň mezi řádky

  • Velká Británie The Invisible Woman (více)
Trailer

Charlese Dickense si představujeme jako starosvětského Angličana, který napsal "Vánoční koledu" nebo "Olivera Twista". Rozhodně ne jako někoho, kdo by mohl mít sexappeal. Film Vášeň mezi řádky nám však představuje skutečného Dickense. Charismatického muže plného energie, který, kromě toho, že měl manželku a deset dětí a psal své tlusté romány, zvládal být i novinářem, divadelníkem, společenským aktivistou, celebritou. Vášeň mezi řádky se ale ještě více soustředí na Nelly (Felicity Jones), inteligentní a krásnou mladou ženu, která si s Dickensem odvážně začne milostný románek, jehož důsledky si v tu chvíli ještě neumí představit. Neví, jaké to je, být milenkou ženatého muže s deseti dětmi. Ve viktoriánské Anglii je to zločin, který se trestá vyhoštěním na okraj společnosti. I když ji její milenec hmotně zajistí, nečeká ji žádná světlá budoucnost. Přestože jejich vztah byl plný lásky a vášně a přetrval až do jeho smrti, přestože se stala Dickensovou živou vodou a múzou, přesto se musela smířit s rolí „neviditelné" ženy. (Bontonfilm)

(více)

Videa (3)

Trailer

Recenze (82)

kaylin 

všechny recenze uživatele

Ralph Fiennes bude kritiky poměrně uznávaný, protože natáčí filmy, které poměrně věrně dokáží zachytit dobu a prostředí a jsou schopny zaujmout silnými emocemi, a to i přesto, že se na diváka nesnaží být milé, spíše jako kdyby ho odrazovaly svým tempem, strukturou. "Coriolanus" se mi zamlouval trochu více, ale ani tohle není film pro masy. Mně nijak nenadchnul. ()

Eleanor05 

všechny recenze uživatele

Ralph Fiennes pohřbil kompletně všechno, co je na tématu "slavný spisovatel a o hodně let mladší milenka" zábavné a uvěřitelné. Místo toho nechal jen plitkou nudu. Hlavním postavám nevěříte jejich vztah, nechápete, co jeden vidí na druhém a Felicity Jones je sice fakt krásná, ale je schopna jen jediného výrazu v obličeji... PS: Už několik let jsem neviděla tak pitomý český překlad názvu filmu. ()

Reklama

xxmartinxx 

všechny recenze uživatele

Jak jde z něčeho tak zajímavého udělat takovou nudu? Ralph Fiennes režíruje i hraje nudně, zřejmě se snaží vynechávat klišé (místo nahé milenky vidíme nahou ošklivou manželku), ale nenahrazuje je ničím byť trochu zajímavým. Film uplyne, dějový oblouk se tak nějak uzavře a já jsem především překvapený, jak málo mě to všechno zasáhlo. ()

vesper001 

všechny recenze uživatele

Romány Charlese Dickense mám moc ráda. Jejich těžké tragikomično, středně těžké melodramatično, únosné ironično a lehké intelektuálno. Rozhodně z nich při otevření nevytéká sentiment a z řádků nevyskakují olezlé postavy, které mají dohromady stejné IQ jako jedna pouliční lampa. Jako například – no například v tomhle filmu, který je skutečná hovadina ve smyslu hovadiny. A za spoiler Nadějných vyhlídek mám sto chutí zařadit ho do odpadu a spláchnout. ()

Anderton 

všechny recenze uživatele

The Invisible Man je presne ten typ filmu, aký by ste očakávali, že nakrúti slávny britský elegán. Životopis Charlesa Dickensa s krásnymi zábermi morského pobrežia, kde sa do diaľav díva krásna žena v úžasnom kostýme. No, pozor. Vášeň medzi riadkami (prečo sa pôvodný názov takto prekladal?) ponúkne časom temnejšie, špinavejšie a nakoniec aj oveľa drastickejšie zábery a to vám už dôjde, že Fiennesov zámer nebolo nakrútiť akademickú naleštenosť a pýtať si Oscarov. Mimochodom hlavnou postavou je oná neviditeľná žena a Fiennesov Dickens rozhodne nie je bez chýb, je to superhviezda svojej doby a ženy si z neho môžu ukrojiť iba vopred stanovený diel. Prečo bol neverný svojej manželke je zrejmé, záhadou však ostáva, prečo sa takéto dva rozdielne typy dávali vôbec dokopy. ()

Galerie (88)

Zajímavosti (1)

  • Film byl natočen na motivy stejnojmenné knihy (1991) Claire Tomalin. (Fevas)

Související novinky

Oscarové nominace 2014

Oscarové nominace 2014

16.01.2014

Dnes odpoledne vyhlásila Akademie filmového umění a věd (AMPAS) ústy své prezidentky Cheryl Boone Isaacs a herce Chrise Hemswortha nominace na Oscary pro letošní rok. O prvenství v počtu nominací … (více)

Reklama

Reklama