Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Dvoudílný televizní film na motivy osudů dobrého redaktora Haška. Ten nejprve pracuje jako redaktor časopisu „Svět zvířat“, následně se svojí ženou zakládá „Kynologický ústav“, který je zdrojem fantastických a satirických nápadů budoucího humoristy… Příběh začíná na počátku minulého století v Praze–Košířích ve vile Nad Klamovkou. Mladý Jaroslav (O. Kaiser) vyhoví přání své budoucí manželky Jarmily (V. Freimanová), aby si zajistil stálou práci, a uchází se u šéfredaktora (P. Nárožný) o místo redaktora v časopise Svět zvířat. Díky pohotovosti a výmluvnosti místo dostane a zároveň se stává i ředitelem psince. Charakter časopisu provokuje Haškovu fantazii, hýří nápady a do říše přírody vstupuje jako zručný a vtipný mystifikátor, pan šéf však neprojeví pro jeho nápady dost pochopení… Jaroslav chce uplatnit své zkušenosti ze zmíněného časopisu a rozhodne se založit si vlastní podnik. Finanční prostředky mu poskytne tchán. Kynologický ústav však neprosperuje a Hašek se dostává do dluhů. Nakonec dochází k likvidaci celého podniku a Hašek musí situaci řešit údajným pominutím smyslů... (Česká televize)

(více)

Recenze (14)

ostravak30 

všechny recenze uživatele

Už jsem mnohokrát zmiňoval, že mám rád dobu, ve které se tento příběh odehrává, ale tentokrát jde pro mě osobně o šlápnutí vedle. Zpočátku se výmysly Haškovy zdají zajímavé, ale postupně omrzí. Oldřich Kaiser by ve své roli ukecal kohokoli, ale pravda je, že kecá tak moc, že už mě málem ukecal do mdlob. Z dnešního pohledu jsou některé vtipy až moc naservírované pod nos a ukrutná sranda je spíš už očekávaná, takže se kouzlo vtipnosti ztrácí. Je ale vidět, jak moc se doba změnila, když tehdy si podobné vtípky ještě lidé mohli dovolit a tak nějak to k době patřilo. Dnes už na komedii nahlížíme asi jinak než v době napsání a později v době natočení. ()

NinadeL 

všechny recenze uživatele

2/2 Naprosto svébytný a o to zajímavější obraz z předválečného života Jaroslava Haška. Haška hraje Kaiser, jeho Jarmu Freimanová, celé to stojí na nejlepších výstupech tehdejší elity mezi komiky. Protože nechybí opravdu nikdo, je tu Bedrna, Nárožný, Dvořák, Lábus i Zedníček. Jako za starých časů, smích na běžícím pásu. A navíc s příměsí toho nejlepší z tehdejší hospodské kultury. ()

Reklama

Cibulka_C 

všechny recenze uživatele

Děkuji Miroslavu Sobotovi za tuhle mini filmovou sérii, protože nelžeme sami sobě, ale Oldřich Kaiser to zahrál úplně že profesionálně. 😏 Oba dva díly jsou naprosto skvělé, pokud přivřeme oči nad podobností Jaroslava Haška a Oldřicha Kaisera upss. - Ale to vlastně úplně nebyl záměr hihi. Naprostou shodu jsem ale shledala v trhlosti nebo praštěných nápadech, recesích a jedné poloviny génia a druhé poloviny šílence. 🕺🏻🪩 Po chvilce sledování je vidět, jak moc se pro tu roli Oldřich Kaiser nadchnul a byl vyloženě Jaroslav Hašek 2. Jako přehrávání bych to opravdu nenazývala, prostě ho to bavilo a přidávalo to zároveň na atmosféře samotné, ok? 😚 A PS: je tam spousta roztomilých psů hihi …  Takže pokud máte rádi Oldřicha Kaisera v klobouku obklopeného roztomilými psy, rozhodně doporučuji zhlédnout a uvědomit si, jak skvělý Oldřich Kaiser herec je. 🐶🕴️ ()

Inozuka 

všechny recenze uživatele

Za minulého režimu byl Hašek v kurzu, takže o něm a jeho eskapádách bylo natočeno hned několik inscenací. Avšak žádná se moc nevydařila a platí to i o této. Všechno to je hrozně prkenné, okatě nuceně vtipné a přehrávané. Pár dobrých záseků se jistě najde, ale jako celek slabota. A tak největší ozdobou zůstává krásná mladičká Veronika Freimanová, na níž je radost pohledět ... ()

Mallinali 

všechny recenze uživatele

No, pan Kaiser tehdy na můj vkus dost přehrával, takže jeho Haška jsem chtěl ke konci umlatit nejbližší lopatou. Přitom v knize na mě vyloženě nepůsobil jen jako otravny arogantní provokatér. Kdo v roli nezklamal, byl nádherný cholerik pana Narozneho. Radost ho sledovat. Jinak taková příjemná jednohubka. ()

Galerie (5)

Reklama

Reklama