poster

Můj obchod se psy (TV film)

Komedie

Československo, 1986, 122 min

 • troufalka
  ***

  Ne všechny počiny s postavou či na motivy Jaroslava Haška se vydaří. Byť nelze dílku upřít jakous provorepublikovou náladu, mnohé pokulhává. Oldřich Kaiser hrál sice naplno, ale typově postavě neodpovídá. Ale pro potěchu televizního diváka ... no budiž!(15.1.2018)

 • D.Moore
  ****

  Týdenní televizní rozestup mezi oběma díly Mému obchodu se psy spíše škodí, protože diváka přímo nutí ke srovnávání. Vidět obě části bezprostředně po sobě, snad bych nechtěl tolik vyzdvihovat fantastického Petra Nárožného v té první a nebyl bych lehce rozpačitý z velkorysého prostoru, jakého se v té druhé dostalo Pavlu Zedníčkovi. Hlavní ale je, jak bezvadně si Oldřich Kaiser poradil s ošemetnou rolí Jaroslava Haška a jak ho dokázal ztvárnit navzdory tomu, že je mu podobný asi jako Tom Hanks Masarykovi.(14.1.2018)

 • Inozuka
  **

  Za minulého režimu byl Hašek v kurzu, takže o něm a jeho eskapádách bylo natočeno hned několik inscenací. Avšak žádná se moc nevydařila a platí to i o této. Všechno to je hrozně prkenné, okatě nuceně vtipné a přehrávané. Pár dobrých záseků se jistě najde, ale jako celek slabota. A tak největší ozdobou zůstává krásná mladičká Veronika Freimanová, na níž je radost pohledět ...(13.5.2018)

 • Mallinali
  ***

  No, pan Kaiser tehdy na můj vkus dost přehrával, takže jeho Haška jsem chtěl ke konci umlatit nejbližší lopatou. Přitom v knize na mě vyloženě nepůsobil jen jako otravny arogantní provokatér. Kdo v roli nezklamal, byl nádherný cholerik pana Narozneho. Radost ho sledovat. Jinak taková příjemná jednohubka.(9.1.2018)

 • sator
  ****

  Krásně archaické v reáliích Prahy,Vtipné,ukecané, někdy teatrální (Nárožný) Kaiser si to užil...:-)(17.1.2018)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace