Lola běží o život

• Nový Zéland

• Austrálie

Thriller / Krimi

Německo, 1998, 81 min

Nejoriginálnější osmdesátiminutový klip a zároveň nejlepší německý film, jaký jsem měl doposud možnost vidět. Litry červené barvy na vlasy a vysoká čísla spálených kalorií Franky Potente zaručeně vzaly za své a pro mě připravily nezaměnitelný filmový drive, který až na přechody mezi jednotlivými verzemi příběhů ani na vteřinku nedrhne. Běží a běží stejně jako Lola, jako nebesky šukézní Lola, jejíž běhy jsou doprovázeny perfektní hudbou a nedává vám skoro prostor vydechnout.(23.12.2011)

Výborný film o tom, jak drsňačka Lola zachraňuje svého neschopného přítele, když se během krátké chvíle snaží sehnat balík peněz, o který on svou vinou přišel a který mu vlastně ani nepatřil. Díky režisérovi to může zkoušet víckrát, když se jí to hned napoprvé nepovede. Úžasná Franka Potente v jednom z mých nejoblíbenějších filmů.(21.3.2010)

"Ty jsi běžela?" Trojnásobný souboj nedobrovolné zrzavé sprinterky s tikajícími hodinami je svižný, hravý i nápaditý. Střihačovy nůžky navíc spolehlivě odstranily vše, co by nějak mohlo zvolňovat tempo a to mám rád. A nyní již vím, že když se mi něco nepovede, tak stačí nepříčetně zařvat a budu mít další pokus. Nebo ne?(21.11.2011)

Jeden ze 125 nejlepších neanglicky mluvených filmů - 125 Greatest Foreign Movies http://www.csfd.cz/uzivatel/136528-rhk/. Velmi svěží a zábavný německý thriller plný emocí, krásných červených vlasů běžící Loly a nenadálých místy groteskních situací. Tempo, rytmus, střih, vše je podřízeno cíli zachránit milovaného partnera ve 20 minutách od položení červeného telefonu. A když to nejde napoprvé, máme celkem 3 pokusy. Trailer: http://www.sms.cz/film/lola_bezi_o_zivot/ukazka(25.4.2010)

Time is on my side… yes it is. Dá se to říct o filmových hrátkách s linearitou i době, která prověří hodnotu ve své době třeba převratného snímku. Vertigo Tykwer sice kouzlí s kamerou, střihem, hudbou i barvami, ale míč je někdy šišatý a rozhodčí obvykle nastaví nad rámec devadesáti minut.. Při pohledu na tempo a výdrž toho rudohlavého Oskara bez plechového bubínku je mi tak trochu záhadou, jak to že ještě Němci nemají olympijské zlato v běhu na střední tratě..(22.4.2015)

• - Natáčení probíhalo především v Berlíně. (Terva)

• - Natáčanie telefonovania v búdke a doma trvalo celý jeden deň. (luksharas)

• - Scéna odehrávající se v kasínu, kdy padne dvakrát za sebou stejné číslo, je až nápadně podobná scéně z filmu Casablanca (1942), kde se podvodem kulička zastaví dvakrát na čísle 22. (SLOTH)