Lola běží o život

• Nový Zéland

• Austrálie

Thriller / Krimi

Německo, 1998, 81 min

Originální filmová jízda. Výborný námět, spousta skvělých režisérských nápadů, spád a ideální délka. Film, který rozhodně nenudí, dokáže vtáhnout do děje a potěší mnoha zajímavými invencemi, například animovanou sekvencí, trefnými prostřihy nebo velmi zkratkovitými příběhy lidí v okolí. Nevidím důvod, proč by si tenhle snímek nezasloužil plné hodnocení.(19.9.2006)

Upřímně - byla jsem dost skeptická, když vyšly docela dobré kritiky na film zrozený v Německu. Ale rozhodla jsem se překonat pomyslnou bariéru a podívala se na něj. Rozhodně jsem neudělala chybu. Film ubíhá ve strhujícím tempu díky neuvěřitelně originální a hodně dobré režii. Hlavně je tady NÁPAD, tři stejné příběhy lišící se v detailech, které ovšem zaručí pokaždé naprosto odlišný výsledek. A navíc s velmi slušnými herci v hlavních rolích.(4.7.2004)

Ano, přiznávám se, Lolu jsem viděl poprvé dnes. A jsem z ní naprosto mimo. Co se týče německých snímků, je to určitě nejoriginálnější film v jejich dějinách a (po Ponorce) i druhý nejlepší vůbec. Takový nápad se prostě objeví jednou za X let.... A když je navíc podpořený senzační režií a kamerou a odzbrojujícím výkonem Franky Potente, jdou všechny zbytečné řeči stranou. Lola je dokonalá.(25.4.2010)

Tykwerova požitkářská jízda mládím napumpovanou stylistikou, která své tempo a energii dává divákovi pocítit náležitě bezprostředně (zrychlený tep, touha vyběhnout na ulici a nezastavit se, dokud člověku nezrudnou vlasy). Pokud ne jeden z nejzásadnějších snímků německé filmové školy, tak přinejmenším ten nejprogresivnější a nejintenzivnější.(18.9.2008)

• H34D

Lola běží o život pro mě znamená pouze dobře ukočírovanou akční režií, udržující film ve svěží rychlosti a nápadité zpracování pofiderního scénáře jinak předurčeného ke strmému pádu. Samotný námět však nemůže být tolik originální pro nikoho, kdo zná nesrovnatelně lepší Groundhog Day. Lola v průběhu svých tří alternativ prochází jen minimálním vývojem, její konečný úspěch není založen na žádném ponaučení, tenhle film prostě nemá logiku ani myšlenku. Je to nesmysl vyhypovaný rychlou kamerou, techno muzikou a přitom vyplněn naprosto dutými dialogy... Jen zkuste děj trochu pozorněji vnímat, je to stupidita na každém rohu (a tím samozřejmě vůbec nemyslím nereálnost). 4/10(15.11.2009)

• - Hlas, který je na začátku filmu vypravěčem, patří Hans Paetschovi, který je známým německým vypravěčem pohádek. Jeho hlas zná každé dítě, které v Německu vyrůstalo s pohádkami na kazetách. (don corleone)

• - Na filmovém festivalu Sundance získal snímek v roce 1998 Cenu diváků. (Terva)

• - Během natáčení si Franka Potente nemohla umývat vlasy kvůli barvě, kterou měla ve vlasech. (don corleone)