Lola běží o život

Run Lola Run

Lola beží o život

Thriller / Krimi

Německo, 1998, 81 min

Ja som myslel, že som asi trošku mimo, tak som si po rokoch film pustil znova, no stále si trvám na tom, že stále netuším, čo na tom všetci tak ulietavajú. Veď keď si to rozoberieme, tak z tých chabých 74roch minút čistého času vidíme takmer polovicu ako (mne nie veľmi sympatická) Franka Potente beží a tri krát dokonca v tých istých scénach a záberoch! Bože! Som si ich dokonca pretáčal, lebo ma to nebavilo. Je to síce fakt zaujímavé, nápad je ojedinelý a úvodné citácie zaujali tiež. A tie fotografické prestrihy počas stretu nejakých postáv sú naozaj neskutočne cool. Ale, to je vše přátelé! 65%.(4.12.2007)

"Ty jsi běžela?" Trojnásobný souboj nedobrovolné zrzavé sprinterky s tikajícími hodinami je svižný, hravý i nápaditý. Střihačovy nůžky navíc spolehlivě odstranily vše, co by nějak mohlo zvolňovat tempo a to mám rád. A nyní již vím, že když se mi něco nepovede, tak stačí nepříčetně zařvat a budu mít další pokus. Nebo ne?(21.11.2011)

Tady se toho už napsalo tolik, že se budu určitě jen opakovat. Po třech fimech od Toma Tykwera jsem byla opravdu moc zvědavá na tolik opěvovanou Run Lola Run a můžu napsat, že jsem neočekávala až tak ojedinělé dílko. Rozhodně to není film, který by se dal řadit mezi průměrné a to hlavně svojí originalitou, opravdu zajímavým zpracováním (např.3 x 20) a v neposlední řadě svižným tempem, takže o nudě se nedá mluvit. A za to jsem prostě musela přihodit hvězdu navíc. Lola v podání Franky Potente byla natolik výborná, že si jí Tom Tykwer vybral i do následujícího filmu Princezna a bojovník, který mě ale oproti Lole přece jenom chytil o něco víc. 80%(6.8.2012)

Upřímně - byla jsem dost skeptická, když vyšly docela dobré kritiky na film zrozený v Německu. Ale rozhodla jsem se překonat pomyslnou bariéru a podívala se na něj. Rozhodně jsem neudělala chybu. Film ubíhá ve strhujícím tempu díky neuvěřitelně originální a hodně dobré režii. Hlavně je tady NÁPAD, tři stejné příběhy lišící se v detailech, které ovšem zaručí pokaždé naprosto odlišný výsledek. A navíc s velmi slušnými herci v hlavních rolích.(4.7.2004)

Především gigantickým způsobem smekám před Frankou Potente. Nejenže hraje skvěle, ale její běžící maratón napříč Berlínskou metropolí, je něco nepopsatelného. Navíc když vezmu v úvahu fakt, že po konci filmu jsem měl chuť vyběhnout na ovál a běhat, je můj zážitek o to intenzivnější. A věřte, že se řadím mezi ten typ lidí, kteří jsou rádi, že doběhnou vlak (vlastně nedoběhnou, ale to neva) a při větě: "Tak pánové, dneska si zaběháme patnáctistovku!" od učitele tělocviku, berou jako obrovské ztrapnění svého ega! P.S- hudba šílená ==> míněno jako klad!(11.10.2008)

• - Během natáčení si Franka Potente nemohla umývat vlasy kvůli barvě, kterou měla ve vlasech. (don corleone)

• - Spoiler: Muže, který na začátku ukradne Lole (Franka Potente) moped, dostihne osud v posledním příběhu. Stejný muž totiž nabourá při autonehodě zezadu do Ronnieho (Heino Ferch) auta. (pajik)

• - Hlas, který je na začátku filmu vypravěčem, patří Hans Paetschovi, který je známým německým vypravěčem pohádek. Jeho hlas zná každé dítě, které v Německu vyrůstalo s pohádkami na kazetách. (don corleone)