Berlín. Současnost. Letní den, v němž minuty rozhodují o lásce, životě a smrti. Lole a Mannimu je něco přes dvacet a jsou milenci. Manni pracuje jako kurýr pro pochybného překupníka s auty. Poslední akce však nedopadne podle plánu. Vletí v metru do náruče revizorům a ztratí igelitku se 100.000,- DM, které si má šéf za dvacet minut vyzvednout. Zoufalý Manni volá Lole. Co si počít? Když ty peníze nesežene, zemře. Lolin mozek pracuje naplno. Má dvacet minut na to, aby sehnala sto tisíc, dvacet minut na záchranu Manniho života. Lola vyrazí z domu do ulic Berlína vyběhat sobě a Mannimu život, sehnat nějak někde sto tisíc. Lola běží ne jako, ale o život. (oficiální text distributora)

Roman07

Tri niečo cez dvadsať minút dlhé verzie toho istého príbehu bez zápletky, k tomu heroický bežecký výkon a na svete je film, ktorý prvou verziou príbehu upúta, pri druhej už je jasné, ako to bude pokračovať a pri tretej je jedno, ako to skončí. Lola by sa mohla pri svojom bežeckom výkone, kedy sa nestihla ani spotiť, zúčastniť pretekov Zlatej ligy v atletike, kde Jackpot bol vo výške milióna dolárov. ()

bagetka007

Můj první německý film, který jsem viděla v originálu, možná proto ve mně zanechal negativní vzpomínky, i když je tomu už nějakých šest let. ()

rekkky

Velmi nápaditý film, plný neočekávaných zvratů a vkusně rozdělený do tří časových linií. Režisérsky znamenitě zvládnuté řemeslo bez nějakých větších patosů. Hlavní postava Lola a její nevšední strávení dvaceti minut před dvanáctou. Kulisy Berlína jsou také pro běh jako stvořené a tento film řadím mezi kategorii vynikající. ()

Destinytte

Zajímavá ukázka toho, co všechno se může stát ve dvaceti minutách, jak důležité mohou být jednotlivé sekundy a i ta nejmenší rozhodnutí. Lola běží o život. Název filmu se skutečně shoduje s velkou částí děje. Přiznávám, že z filmu si nejvíc pamatuju vlasy a běh Loly. Ale jsem hrozně nadšená, způsob natočení mě uchvátil, prozatím 4*, ale myslím, že při dalším shlédnutí bych mohla dát plný počet. ()

Iwiiik

Pecka! Franka Potente skutečně proběhá celý tento film, který pojednává v podstatě o principech kauzality a i přes jednoduchoučkou zápletku, je jeho děj poutavou podívanou. Alfou a omegou úspěchu je zde neustávající zběsilé tempo a fakt, že se Tykwer chytře nepokoušel natahovat stopáž (a že prostor je na to prakticky v každé minutě) a tak snímek doslova prosviští kolem diváka, stříkajíc kol dokola atmosféru do všech směrů aneb pár laciných režijních vychytávek či uměleckých klišé a měla by Lolu v topce polovina osazenstva ČSFD. Já dávám čtyři a kousek.. ()

danek22

Filmařina největšího stupně, skvělé rozzáběrování, vynikající herecké výkony, scénář jako to nejlepší víno, vše podpořeno hudbou, která film posunuje do výšin kultovního. ()

MickeyStuma

Co kdyby se určité události v životě odehráli jinak? Dopadli by stejně? Tak s takovou myšlenou si pohráli tvůrci tohoto úžasného snímku, který svým pojetím doslova vyráží dech. Strhujícím tempem plné energie podtrhnutou vynikající elektronickou klubovou hudbou se odehrává jednoduchý příběh, a to hned ve třech rovinách. Použit je videoklipový styl a tím i díky hudebnímu žánru ,techno, přidává na atraktivnosti originality. Obraz i zvuk se tu přísně doplňují a neškodí ani kreslená animovaná část. Šokuje fotografická prezentace osudů jistých lidí, se kterými se Lola setká. Tenhle film je neskutečně nadupaný energií, a to doslova. Franka Potente je v techno stylu suprová a její výkon uvěřitelný. Vynikající režijní práce Toma Tykwera, který si napsal i scénář. Klobouk dolů, jeho výtvor je prostě THE BEST. ()

Rathalos

Opat sa musim sklonit pred nemeckou filmovou tvorbou,Tom Tykwer natocil nieco neskutocne zvlastne,originalne a zaujimave,to sa len tak nevidi,Franka Potente bola skvela,na jej behanie nikdy nezabudnem,kto nevidel,nepochopi,perfektna zalezitost,ktora si zasluzi plne hodnotenie...:-) ()

Folky

Je téměř zázrak, když narazíte na film s originální premisou. Zde je dotažená na maximum a spolu s perfektní hudbou a Tykwerovou režií nabízí parádní zážitek. Myslím, že každý by měl tento film vidět. ()

skleboun

tenhle film beru chtě nechtě jako videoklip :) nápad je to skvělý ("Lolo, jdeš na nákup? Potřebuju šampon!" a jiné hlášky, která, ač všední, získavají s každým opakováním neobvyklé kouzlo...Franka Potente je skvělá jako vždy (neviděla jsem snad žádný film, ve kterém by se mi nelíbila :) jak tak nad tím přemýšlím, už si ani nepamatuju, proč jsem tomu vlastně nedala plný počet...snad proto, že přese všechno mě tenhle film asi nedostal tak jako ty, které si ode mě vysloužily pět * :) ()

Pingu

...každej sám svýho štěstí strůjce, každej sám svýho dortu krůjcem................................ ()

salamandrr

Jako moc nechápu co je na tom tak úžasnýho a vychvalovanýho, lola ve skutečnosti krom MR. Mayera nevliňuje osudy ostatních, takže jejich pozměněná budoucnost je nesmyslná. Nápad dobrej,ale výsledek...joa celou dobu to podtrhuje taková depresivní hudba,ale jelikož se to sem docela hodí....a tayk nechápu ten její řev, prostě tohle mi uniklo, zase mi někdo řek, že je to super a byl sem trochu zklamán ()

Knight12

Velice zajímavý experimen, místy je však až příliš natahaný a nudný. Když se ale Lola rozběhne, děj je parádně spádový a ani trochu nenudí. Podle mého hodnocení jde o velice zajímavý, zdařilý pokus. Moje hodnocení však "jen" *** za ty místy až příliš hluchá místa. ()

pkungfu

Náhoda. Co všechno by se mohlo stát, kdybysme se zpozdili jen o pár sekund? Kdyby nám ujela jenom jedna tramvaj? Třeba nic, ale taky by nám to mohlo úplně převrátit život – nám, nebo někomu jinému, koho jsme v životě nikdy neviděli a ani nemusíme vědět, že jsme mu do života jakkoliv zasáhli. Náhoda. To je věc, na který je film Lola rennt založený. Poutavý děj, který ukazuje možnosti, co se stane, když Lola pobeží jen o malinko rychleji, nebo naopak pomaleji.. První třetina filmu vypadá docela nudně, nebo až béčkově, ale už při druhý Lolině šanci všechno do sebe zapadá a propojuje se a v poslední třetině jsou vliv a dopady náhody vykreslený nejlíp, což vypadá skoro až fatnasticky. Jen kdyby Lola furt tak otravně nekřičela, to bych jí dal i to lepší ohodnocení. ()

savage3303

Film z Nemecka, ktorý nič extra nepriniesol. Má to svoje čaro, ale mňa to vôbec nenadchlo. Tri pokusi Loli bez neakého odôvodnenia a hlbšiej myšlienky. 3*. ()

Febiofest má letos Deneuve i stan na Václaváku

Febiofest má letos Deneuve i stan na Václaváku