Berlín. Současnost. Letní den, v němž minuty rozhodují o lásce, životě a smrti. Lole a Mannimu je něco přes dvacet a jsou milenci. Manni pracuje jako kurýr pro pochybného překupníka s auty. Poslední akce však nedopadne podle plánu. Vletí v metru do náruče revizorům a ztratí igelitku se 100.000,- DM, které si má šéf za dvacet minut vyzvednout. Zoufalý Manni volá Lole. Co si počít? Když ty peníze nesežene, zemře. Lolin mozek pracuje naplno. Má dvacet minut na to, aby sehnala sto tisíc, dvacet minut na záchranu Manniho života. Lola vyrazí z domu do ulic Berlína vyběhat sobě a Mannimu život, sehnat nějak někde sto tisíc. Lola běží ne jako, ale o život. (oficiální text distributora)

Ollie235

Režijně nebývale zajímavý film, který ale doplácí na nezajímavost základního příběhu. Napoprvé fajn, ale napotřetí už to tolik nebaví. Lola je jako filmová postava dobrá, Franka Potente to zahrála bez problému, nejlepším filmovým běžcem je ale stále suverénně Forrest Gump. ()

fredisek

Co by kdyby? ... Ehm, nebyly by v rybníce ryby? Takové filmy mě zrovna nebaví. Když se člověk jednou rozhodne, čas stejně nevrátí, aby jednal jinak (a že by se to kolikrát hergot hodilo). Lola ale měla něco do sebe, co mě donutilo snímek dokoukat na první pokus. Ať to byla ta vtipná devadesátková animace, nebo Loliny vlasy, nebo ta hudba zavánějící electrem, zkrátka se mi to líbilo. Navíc měl film zajímavé finále, které bych od takového snímku nečekal ani náhodou. Tudíž mu odpouštím to věčné "co by kdyby" a jsem rád, že film vznikl, jelikož co kdyby se Tom Tykwer rozhodl nic netočit...? ()

zelvicka.

Film, který v názvu nelže! A ta rudá vlající hříva utkví. A co uděláte vy, až budete mít 20 minut na záchranu nejbližších? ()

laepus

Tenhle film mě v pubertě naučil mít rád kromě kvalitního techna i německou kinematografii. Němci sice točí debilní seriály a dementní romantické filmy, ale umí i skvělé věci - Životy těch druhých, Ďáblova dílna, Pád třetí říše, Princezna a bojovník, Klepání na nabeskou bránu, Nebe nad Berlínem a dost dalších... a samozřejmě Lola běží o život. ()

kritiklon

Velkej filmovej adrenalin. Takový "Kurýr" nebo "Okrsek 13" jsou co se týče vyobrazení prostředí a vnitřních pocitů diváka jen chudými příbuznými! "Lola rennt" je pro mě v tomto ohledu špičkou již od mých 13 let, kdy jsem ji viděl poprvé. Opravdu jízda, vřele doporučuji - tenhle film Vás nenechá chladnými! 5* za 85% ()

mira007

Kultovní německý film z doby, kdy pojem německý film byl skoro nadávka. Originální schéma několika způsobů děje, kde hlavně Lola běží. ()

Oralfabet

Solidní podívaná, ale má bohužel pár docela významných vad na kráse - hlavně pár příšerně vypadajících animovaných pasáží, místy dost zastarale působící over the top střih a přechody mezi záběry atd... A pak nějaké ty drobnosti jako extrémně divný zvukový efekt při spadnutí pistole na zem a tak... Když ale tohle všechno přehlídnu, je to extrémně našlapaný thriller se skvělým nápadem, skvělou hudbou a skvělou protagonistkou, který nestihne ani na chvíli nudit. A taky je to myslím jeden z oblíbených filmů mé mámy (což mě překvapuje i nepřekvapuje zároveň). 8/10 ()

Addam

Originalita se tomuto filmu upřít nedá. Krátká stopáž je také plus, nemáte šanci se nudit. Celou dobu jen zíráte, jak to asi dopadne a na konci se můžete pousmát nad ironií osudu. Jeden z mých nejoblíbenějších filmů a nemůžu dát jinak než 5*. ()

CamperCz

Producent Bernd Eichinger si potrpí na zajímavé snímky a Run Lola Run od Toma Tykwera je dozajisté jedním z nich. Zápletka samozřejmě nikterak složitá (na tom ale vůbec nezáleží), ústí v mnohaproudou dálnici dějových možností a zamyšlení, zda-li skutečně můžeme utéct našemu osudu. Nikdo se přitom neptá, jak je možné, že Lola dostává druhou a následně i třetí šanci - je to prostě tak, okolo toho se celý film točí a právě proto je tak zvláštní a nezaměnitelný...Samostatnou kapitolou jsou pak prostřihy na budoucí osudy lidí, jimž Lola během svého úprku zkříží cestu - jednoduše výtečné! :-) Není divu, že se Tykwerovi někdy přezdívá "zázrak moderní německé kinematografie"...4/5 a možná je to málo. ()

Greg25

Co napsat? To co jsem chtěla napsat, nějak napsali již Galadriel s Radyem, kterým tímto skládám hold za opravdu dobré komentáře:-). Co dodat snad jen, že příběh má vybroušený námět, scénář i režii a čistých 80% navrch a větu: "Nikdy jsem si nemyslela, že by v Německu mohl vzniknout film s vyším hodnocením než 40%. ()

Phillo

Som nadšený. Tykwer je môj človek, s rovnakým cítením (hudobným aj obrazovým), zarytý ateista, ktorého kratšie stopáže a inteligentné happy-endy mi "šmakujú". Z výborného námetu dokázal dostať film, na ktorý budem ešte dlho, predlho spomínať. Naozaj spoľahlivo zábavné a akčné. Potente je talentovaná a presne zapadá do plánu prepracovanej zábavy s hlbokým posolstvom... Tykwer si to dnes namieril priamo do mojej režisérskej TOP5, tak ako si to namierila Lola k bohatším časom... 95% ()

Pawlisman

Jesus. Obrovské zklamání. Tříhvězdičkový film, který však osobně pociťuji jako o stupeň horší. Todle by i v tom babylonském Hollywoodu bylo bráno jako béčko. A ty příšerné animované scény? Německá kinematografie pokračuje v mých očích ve stejných šlépějích. Jediné positivum je muzika, střih a kamera. Jinak děs. 5/10 ()

RomanHyde

"Člověk je nejtrapnější druh na Zemi", zazní hned v úvodu a pak se to rozjede. Zběsilá honička s časem, náhodami, osudem a štěstím, podpořená rychlou elektronickou muzikou, zajímavým nápadem a námětem, dobrým zpracováním a výborným hereckým výkonem hlavní představitelky. Kdybych měl být objektivní, musím hodnotit minimálně o hvězdičku lépe, ovšem subjektivně to u mě vypadá trošku jinač. Film mě neoslovil, nelapil a já ho sledoval jakoby z odstupu a bylo mi úplně jedno jak tohle dopadne :). V podstatě se mi ani moc nelíbil. Prostě mi nesedl a ve finále ani nemám chuť se na tento "uhoněný a ukřičený" film někdy podívat znovu. To ovšem neznamená, že je to nepovedený film, to vůbec ne! Ovšem pozdější Tykwerovy snímky mne chytly za srdce mnohem více. ()

sedlo03

Nedostal me, ani náhodou,. na tak krátký film to bylo velmi zdlouhavé. Ale abych nebyl jenom negativní, velmi se mi líbil výkon hlavní představitelky a vynikající námět. ()

urke

Pokaždé, když Lola běžela, jsem si akorát řekla: „Néééé, proboha ona už zase běží!“ Těch pouhých 81 min. se mi táhlo jako čtyřiadvacet hodin, navíc Franka Potente mi je neuvěřitelně nesympatická. Ovšem dle většiny zdejších komentářů jsem možná jen měla špatný den a tenhle film mi zrovna nesednul. Každopádně jsem ráda, že film neměl minut 120. Hvězdy za kameru, námět, některé originální prvky a za to, že tenhle film už má 13 let, takže vidět ho dřív, určitě bych byla nadšenější. Kdyby ještě tehdy obsadili jiné herce, byly by to tři body kompletně zasloužené. ()

Febiofest má letos Deneuve i stan na Václaváku

Febiofest má letos Deneuve i stan na Václaváku