Berlín. Současnost. Letní den, v němž minuty rozhodují o lásce, životě a smrti. Lole a Mannimu je něco přes dvacet a jsou milenci. Manni pracuje jako kurýr pro pochybného překupníka s auty. Poslední akce však nedopadne podle plánu. Vletí v metru do náruče revizorům a ztratí igelitku se 100.000,- DM, které si má šéf za dvacet minut vyzvednout. Zoufalý Manni volá Lole. Co si počít? Když ty peníze nesežene, zemře. Lolin mozek pracuje naplno. Má dvacet minut na to, aby sehnala sto tisíc, dvacet minut na záchranu Manniho života. Lola vyrazí z domu do ulic Berlína vyběhat sobě a Mannimu život, sehnat nějak někde sto tisíc. Lola běží ne jako, ale o život. (oficiální text distributora)

Evziiik

Slušný film, výborný nápad, který byl velmi dobře natočený. Líbilo se mi zobrazení toho, jak se mohou lidské životy měnit na základě rozhodnutí někoho jiného. Ale to bylo asi tak všechno, co mě na filmu bavilo, takže z něho určitě nejsem a nebudu nijak odvázaná. A nemyslím si, že je to snímek, který byste si pustili v neděli odpoledne nebo v sobotu večer. Viděla jsem, jsem spokojená, ale stačilo to. ()

Angus250

Vsetky tri pribehy su poriadne pritiahnute za vlasy, /hlavne zaver prepadu banky a kasino/. Mrazi ma pri pomysleni, coho su schopni mladi v ramci "zachrany mileho" urobit... A divaci este lutuju chlapika, ktoremu ukradnu peniaze z kseftov, prepadne obchod a obdivuju caju, ktora prepadne banku...Na nervy iduca hudba+neprijemna nemcina. Skoda, ze cervenovlaska nema aspon o cislo vacsie prsia, lepsie by sa na nu pozeralo, ked bezi...A tie jej otazky v posteli...Staci pozriet max. raz a dost. ()

zimi

vše již je napsané, heroický výkon, hlavní hrdinky, po tomto natáčení, může na OH!!!!!Mohu jen doporučit! ()

Lazy87

Na to, že jazyk západních sousedů moc nemusím, tak vcelku zajímavá záležitost. Možná trochu divné, ale proč ne. ()

saint3n

nevím proč a není pro to racionální vysvětlení, ale pořád si myslim, že jsem to viděl dřív než sourozenci Wachowski a Atlas Mraků mně bůhvíjak nenadchnul, to ale nehraje žádnou roli. ať tak či onak (i s odstupem času) pořád je to na plnou palbu. majstrštryk.. ()

Rajca

Trikrát rovnako a predsa inak! Opäť originalny Tykwerov rukopis, šťavnatý soundtrack, perfektná akcia a výborne duo v podaní Franky a Moritza. 81-minútová adrenalínová jazda, pri ktorej sa nestihnete ani nadýchnuť. Forrest by sa nestíhal diviť :-) ()

ragnar1

Hodně netradiční pojetí filmu. Zajímavá kamera. Neméně zajímavě vložené animované sekvence. Hodně dobrá Franka Potente. Tenhle film má šťávu. Tohle se Tomu Tykwerovi povedlo. ()

alesandro2

V devadesátých letech běžela Lola o život a pro mne je tento film výrazným symbolem té doby stejně jako třeba Trainspotting. I když jsem si film připomenul po 20letech, tak je to stále dobrý. Jó devadesátý léta, ty byly super! ()

Sejkorka

Oparvdu moc dobrých 3 x 20 minut. Perfektní střihy včetně vteřinových minipříběhů postav, které Lola potká po cestě. Franka Potente mě na tento film navedla (Bourneho děvče Marie). Vzpomínám si, že se koncem devadesátek o tomhle filmu dost mluvilo, ale nevěnoval jsem tomu pozornost. Páč je to německej film. A vlastně, nakonec byli ti dva v balíku a dokonce legálním. Prachy z kasina jsou na férovku. Člověk prostě nemůže v této rychlosti uvažovat nad spoustou náhod, které film rámují. Není čas se tím zdržovat, když Lola běží o život ! Proto nemá smysl polemizovat, jak mohla v průběhu 20 minut v druhém příběhu vykrást banku a ve třetím vyhrát v kasinu 2 kola rulety. ()

andy60

Franka Potente má slušný běžecký styl - to jen tak na okraj. Film tvoří tři variace na stejné téma, vždy mírně odlišné a vždy s jiným závěrem.A kdo tvrdí, že Němci neumí natočit dobrý film, tak ty Lola opravdu doběhla. ()

Rinhashi

Čo keby sa určité udalosti v živote odohrali inak? Dopadli by rovnako? Tak s takou myšlienkou sa pohral tvorca tohto filmu. Strhujúcim tempom sprevádzaným elektronickou klubovou hudbou sa odohráva jednoduchý príbeh a to hneď v troch rovinách. Videoklipový štýl a perfektný soundtrack (alebo aspoň pre tento film perfektný) pridáva na atraktívnosti originality. Obraz aj zvuk sa tu dôsledne dopĺňajú a neškodí ani kreslená animovaná časť. Tento film je nadupaný energiou a to doslova. Dobrá režijná práca Toma Tykwera, ktorý si napísal aj scenár. Mohlo to byť možno ešte o niečo premyslenejšie a nápaditejšie, ale bavilo ma to. Je to krátke, svižné a celkom zaujímavé. ()

Febiofest má letos Deneuve i stan na Václaváku

Febiofest má letos Deneuve i stan na Václaváku