Myslím že snímek stojí za shlédnutí a)jako zajímavá exkurze jak kdysi fungoval (a dodnes stále funguje) protekcionismus na vysokých školách b)kvůli vynikajícím hláškám typu "na filozofii se jeden blbec ztratí" a za c)kvůli vynikajícímu Lasicovi. Navic zajímavé je pozorvat posun v herectví Veroniky Žilkové. Osobně bych řekl, že v mládí byly její výkony podstatně snesitelnější. Mimochodem...když jsme u toho českého "tlačenkářství"...je pouze ironická shoda náhod, že hlavní mládežnické role dostaly právě dětičky známých umělců?(20.6.2009)

Velmi dobre som sa zasmial na niektorých realistických scénach, také to bolo reálne, prirodzené, ale zároveň trošku iné, ku príkladu vysype sa mu kufor keď sa rozhodne odísť od Císlera z bytu, ale zase hromadne mu dohovárajú do ampliónu, keď je sám zavretý v chate (totál nepredpokladateľné), proste dualita, realizmus aj úplne nereálne somariny v jednom, takto to mám rád. Herecké výkony super, na jedno skúšanie a ideš - natáčanie z voleja, to muselo byt srandy pri natáčaní, prirodzené ženy, sem tam jemná nahota v scénach keď ich sprchujú studenou vodou na opileckej záchytke, otca a dcéru zároveň, návrat s koláčmi domov odprosiť ženu aj keď ona je viac zodpovedná za všetko, Císler ako vždy skvelý, hoci v iných filmoch sa blysol lepšie, sex s vlastnou študentkou, ktorá ho miluje ale aj využíva, banda šibnutých sa proste stretla a urobila film... :)) Film plný nádherných blbostí, zmatkov a nevier s humorným ladením v komediálnych scénach, kde nič nie je úplne vážne... A končí sa proste otvorene, v zmysle, vrátil som sa k žene, ale aj tak som so študentkou... atď. Proste výborný film s Lasicovským humorom...(30.8.2011)

Přehlídka (ne)fungování socialistického zřízení. Protekce, kamarádšofty, službička za službičku... Prostě pro docenta filosofie výživně prostředí, jež semele každého, kdo není dostatečně slizký, s ostrými lokty. Navíc, když dospělá dcera je nevychovaný spratek. Klady filmu: Jiřina Jirásková, Jiří Císler, Květa Fialová. Zápory: z dnešního pohledu nuda, skanzen.(24.9.2018)

Socialistický řetěz služeb, protislužeb a úplatků nesmí být nikdy přerušen, protože by se z toho mohl zhroutit systém. Každý řetěz je však silný tak, jak jeho nejslabší článek a tím je zásadový docent Šťastný. Ten sice potřebuje protekci pro svou dceru, ale dostat mima Jarouše na filozofii, to se mu nechce panáčkovi. A to jenom proto, že tento šašek ani netuší co je to Bujumbura? S tím se budete muset, pane docente, vypořádat sám. Já bych doporučoval ufilozofovat se k smrti, ale prosil bych k tomu víc zábavy, kterou mi se zmateným vědátorem, a jeho provokující dcerou, přinášela již jen dokonale stupidní hudba z nočních lokálů.(30.12.2015)

Snímek, který v podstatě stojí na hereckém výkonu Milana Lasicu. Celkem běžný a trochu omšelý námět o protekci ve školství je podán s trochu cynickým humorem, který Lasicovi perfektně sedí. Snímek je navíc hodně nadčasový. Ale proti tomu, co se ve školství děje dnes, to bývala selanka. Tehdy ten protekční student/ka museli alespoň přijít na zkoušku. V Plzni to parádně vylepšili. Diplom bez přednášek, bez zkoušek a za pár měsíců. To by byl panečku námět.(14.6.2012)