• UncleG
  ***

  Myslím že snímek stojí za shlédnutí a)jako zajímavá exkurze jak kdysi fungoval (a dodnes stále funguje) protekcionismus na vysokých školách b)kvůli vynikajícím hláškám typu "na filozofii se jeden blbec ztratí" a za c)kvůli vynikajícímu Lasicovi. Navic zajímavé je pozorvat posun v herectví Veroniky Žilkové. Osobně bych řekl, že v mládí byly její výkony podstatně snesitelnější. Mimochodem...když jsme u toho českého "tlačenkářství"...je pouze ironická shoda náhod, že hlavní mládežnické role dostaly právě dětičky známých umělců?(20.6.2009)

 • chlievik
  ****

  Velmi dobre som sa zasmial na niektorých realistických scénach, také to bolo reálne, prirodzené, ale zároveň trošku iné, ku príkladu vysype sa mu kufor keď sa rozhodne odísť od Císlera z bytu, ale zase hromadne mu dohovárajú do ampliónu, keď je sám zavretý v chate (totál nepredpokladateľné), proste dualita, realizmus aj úplne nereálne somariny v jednom, takto to mám rád. Herecké výkony super, na jedno skúšanie a ideš - natáčanie z voleja, to muselo byt srandy pri natáčaní, prirodzené ženy, sem tam jemná nahota v scénach keď ich sprchujú studenou vodou na opileckej záchytke, otca a dcéru zároveň, návrat s koláčmi domov odprosiť ženu aj keď ona je viac zodpovedná za všetko, Císler ako vždy skvelý, hoci v iných filmoch sa blysol lepšie, sex s vlastnou študentkou, ktorá ho miluje ale aj využíva, banda šibnutých sa proste stretla a urobila film... :)) Film plný nádherných blbostí, zmatkov a nevier s humorným ladením v komediálnych scénach, kde nič nie je úplne vážne... A končí sa proste otvorene, v zmysle, vrátil som sa k žene, ale aj tak som so študentkou... atď. Proste výborný film s Lasicovským humorom...(30.8.2011)

 • rakovnik
  ***

  Přehlídka (ne)fungování socialistického zřízení. Protekce, kamarádšofty, službička za službičku... Prostě pro docenta filosofie výživně prostředí, jež semele každého, kdo není dostatečně slizký, s ostrými lokty. Navíc, když dospělá dcera je nevychovaný spratek. Klady filmu: Jiřina Jirásková, Jiří Císler, Květa Fialová. Zápory: z dnešního pohledu nuda, skanzen.(24.9.2018)

 • Jara.Cimrman.jr
  ***

  Socialistický řetěz služeb, protislužeb a úplatků nesmí být nikdy přerušen, protože by se z toho mohl zhroutit systém. Každý řetěz je však silný tak, jak jeho nejslabší článek a tím je zásadový docent Šťastný. Ten sice potřebuje protekci pro svou dceru, ale dostat mima Jarouše na filozofii, to se mu nechce panáčkovi. A to jenom proto, že tento šašek ani netuší co je to Bujumbura? S tím se budete muset, pane docente, vypořádat sám. Já bych doporučoval ufilozofovat se k smrti, ale prosil bych k tomu víc zábavy, kterou mi se zmateným vědátorem, a jeho provokující dcerou, přinášela již jen dokonale stupidní hudba z nočních lokálů.(30.12.2015)

 • xaver
  ****

  Snímek, který v podstatě stojí na hereckém výkonu Milana Lasicu. Celkem běžný a trochu omšelý námět o protekci ve školství je podán s trochu cynickým humorem, který Lasicovi perfektně sedí. Snímek je navíc hodně nadčasový. Ale proti tomu, co se ve školství děje dnes, to bývala selanka. Tehdy ten protekční student/ka museli alespoň přijít na zkoušku. V Plzni to parádně vylepšili. Diplom bez přednášek, bez zkoušek a za pár měsíců. To by byl panečku námět.(14.6.2012)