Reklama

Reklama

Vikingové - Série 3 (2015) (série)


Před branami (S03E08)

(epizoda)
  • Irsko To the Gates! (více)

VOD (1)

Vikingové obléhají Paříž. Během boje však zjišťují, že Frankové se jen tak nezaleknou a nedají jim nic zadarmo. Bude to chtít hodně dobrý plán... (TV Prima)

Recenze (20)

Necrotongue 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Běžné používání kuší je ve Francii doloženo až od roku 947, zatímco k obléhání Paříže došlo v letech 841- 45, ale to je má jediná kritická poznámka k této epizodě. Jinak se jednalo o skvělou akci, při níž jsem se celou dobu výborně bavil. Do šestého dílu jsem měl o třetí řadu velké obavy, ale teď se situace radikálně změnila. ()

johnsnow 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

No nepoviem, že bitka bola tip top, ale rozhodne bola fajn. Mŕtvych je dosť a celkom prekvapí, že jak nájazd z mora tak nájazd na bránu skončí neúspechom. V Kattegate máme iba krátku scéna kde sympatická Porunn odíde do prdele(ktovie čo s ňou bude). No čo sa týka Flokiho tak ten je v piči zo života (ako bol i predtým ale teraz to vyexpoval) Jo a celkom prekvapilo, že Bjorn to prežil vzhľadom na rozsah zranení ale fajn. A v závere zisťujeme, že náš Ragnar to urobil schválne aby otestoval obranu mesta. No hold Athelstanova smrť ho asi riadne skokotila. P.S. To prekvapko čo ich čakalo za bránou bol masaker, škoda, že Lagherta tam nechcípla. ()

Reklama

Eliott 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

To, že si tvůrci pohrávají s historickými fakty mi nikdy nevadilo, ale tenhle zoufalý pokus o dobytí Paříže jim prostě odpustit nemohu. Vikingové tehdy naprosto smetly slaboučké franky a tady nám bylo předvedeno jedno velké zoufalství a to vše jen pro lepší pocit z poslední epizody. Dal bych pouze hvězdy 3, ale musím uznat, že to bylo vskutku dobře natočené a vymyšlené. Každopádně jsem z bitvy neměl vůbec dobrý pocit. 75% ()

Kaka 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Není to nejlepší seriálová bitva všech dob, tu si spřehledem drží GOT, ale i tak je battle for Paris velmi dobře natočená, s několika zajímavými momenty a zvraty, kdy diváci mají strach o naprosto zásadní figury filmu. Trochu to svou koncepcí, vizuálním zpracováním a náboženským podtextem připomíná Kingdom of Heaven. ()

Trevor 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Až na historické chyby o už spomínanej kuši či povedzme o vežiach na obliehanie sme videli možno jednu z najlepšie spracovaných stredovekých bojových scén. Prekvapilo, no Flokiho náboženské stavy prekonávajú aj tie Athelstanove... ()

Galerie (9)

Reklama

Reklama