Před branami (S03E08) (epizoda)

• Irsko

To the Gates!

• Kanada

To the Gates!

K bránam!

Akční / Drama / Historický / Dobrodružný

Irsko / Kanada, 2015, 44 min

Až na historické chyby o už spomínanej kuši či povedzme o vežiach na obliehanie sme videli možno jednu z najlepšie spracovaných stredovekých bojových scén. Prekvapilo, no Flokiho náboženské stavy prekonávajú aj tie Athelstanove...(16.4.2019)

Skvěle zpracovaná část dobívání Paříže. Při boji jsem si v jednu chvíli pomyslel jestli mám fandit Vikingům a nebo Francouzům. Ale nefandit Ragnarovi spol. a přitom sledovat tenhle seriál, je chyba. Jsem zvědav jak se přes hradby dostanou, protože po tomhle dílu to vypadá nemožně. :)(23.12.2018)

Není to nejlepší seriálová bitva všech dob, tu si spřehledem drží GOT, ale i tak je battle for Paris velmi dobře natočená, s několika zajímavými momenty a zvraty, kdy diváci mají strach o naprosto zásadní figury filmu. Trochu to svou koncepcí, vizuálním zpracováním a náboženským podtextem připomíná Kingdom of Heaven.(11.12.2019)

Běžné používání kuší je ve Francii doloženo až od roku 947, zatímco k obléhání Paříže došlo v letech 841- 45, ale to je má jediná kritická poznámka k této epizodě. Jinak se jednalo o skvělou akci, při níž jsem se celou dobu výborně bavil. Do šestého dílu jsem měl o třetí řadu velké obavy, ale teď se situace radikálně změnila.(14.5.2018)

9/10(9.4.2016)