Každému jeho důstojnost a hrdost. Pierre Richard jako muž, který se nedal koupit... Perrin je novinář a svou práci má rád. Obchod i noviny, pro které Perrin pracuje, patří mocnému tiskovému magnátovi. Reportáž o výstavě hraček v obchodním domě bere jako běžnou novinářskou rutinu a povinnost. Ještě před otevřením výstavy si ji přijde prohlédnout jeho rozmazlený synáček, kterému tatínek vždycky všechno dovolí a nedokáže nic odepřít. Myslí si, že si tak dokáže koupit synovu lásku. Proto také nic nenamítá, když si chlapec jako svou novou hračku vybere právě Perrina. Nadaný novinář tak ke své nelibosti a úžasu všech obohatí inventář dětského pokoje. Brzy však pozná, že se nestal jen hračkou, ale především nástrojem dětské pomsty. (Česká televize)

Xavi6

Pierre Richard je jeden z těch, kteří se za staré dobré doby před mým narozením neohrály a dokázali mě rozesmát a pořádně, jeho nemotornost, roztržitost a (ne)geniálnost je prostě jedinečná a strhující. Opravdu, na pobavení vždy dobrý film a rád si jej vždy pustím. Stará dobrá klasika! ()

Garch

Hračky si cením asi nejvíc, z filmů sedmdesátých let s Pierrem Richardem. Není to bláznivá komedie. Spíš takové odlehčené zamyšlení, zda takoví Babišové mohou opravdu vše. Jen do času. ()

mira007

Bohatej rozmazlenej kluk si pořídí jako hračku živýho Richarda...téma bláznivé komedie, jejíž podtext je ale celkem vážný sociální vyznění. ()

Vesecký

Vlastně mi to ani jako komedie nepřipadalo. Pierre Richard je trochu smutným klaunem, podobně jako byl kdysi Ch. Chaplin. Nebo u nás Saša Rašilov. A strhávání ubrusů, padání předmětů na hlavu, to není humor pro mě. Jenže tenhle film má v sobě cosi, co člověka musí chytit, i kdyby se tomu bránil. Není to jen osud chlapce, který vyrůstá bez vřelého citového vztahu a otec si chce koupit jeho lásku jakýmkoliv rozmazlováním. To, že nakonec najde nejlepšího přítele v člověku, který pro něho byl hračkou, je jen trochu sentimentálním ne-ukončením dramatu. Ústřední myšlenku filmu však nachází právě tento chlapec - otec má šest tisíc zaměstnanců, kteří se stávají z povinnosti (jak říká jeden z našich nejmenovaných podnikatelů - politiků "loajálnosti k firmě") hračkami svého zaměstnavatele. Figurkami ve hře s byznysem... ()

crozet

Trio Veber-Richard-Cosma opět zasahuje, s klasickými francouzskými přesahy (vztahy rodičů a dětí, zaměstnavatelů a zaměstnanců, žen a mužů apod.). ()

gombarix

"Komedie", no... spíš jímavé tragikomické sociální drama... a né úplně špatné. Je to spíš mezi 3 a 4*, dávám plus za Richarda. ()

hazaba

Hořkosladká komedie se skvělým Pierrem Richardem o snobství, snaze vykoupit si nedostatek času pro vlastní dítě nákladnými hračkami, o lidské důstojnosti a o tom, co je na světě nejdůležitější a nedá se ničím nahradit. ()

Joeey

Komedie, nebo spíš tragikomedie (jak tady čtu)...jo, to se hodí víc.... Hračka (s Pierrem Richardem v hlavní roli) je velice povedený film, který naráží na poměry mezi lidmi, přesněji na to, že někdo má moc, někdo ne. Souhlasím s komentářem uživatele pshimi. Francis Veber se hned svým prvním režijním filmem zařadil mezi klasiku francouzského filmu. ()

pravo

V tomto prípade mi bolo povedané, že ide o komédiu, ale mne film napriek pár úsmevným pasážam nepripomína žáner komédie, ale ide o sociálno- ekonomickú satiru. Peniaze a moc degenerujú ľudský charakter do takej miery, že otec nie je schopný ponúknuť synovi nič len materiálne hodnoty a ten si volí jeho cestu a kupuje si človeka ako hračku. Film poukazuje na snobstvo horných desaťtisíc a beznádej a ochotu urobiť čokoľvek ostatných, aby si zabezpečili priazeň chlebodarcov a životné istoty. Chlapec tu napriek počiatočnej arogancii nevystupuje ako agresor vzniknutej situácie, ale ako nevinná obeť a Pierre Richard tu stvárnil osobu inhibítora chlapcovho uvedomovania si seba a ostatných. ()

Al44...

Další podařená taškařice P. Richarda, tentokráte hraje "živou hračku" , kterou daruje bohatý otec svému rozmazlenému synovi. Tento snímek však nepovažuji za jeho nejlepší film. ()

fandalehy

Klenot francouzských komedií a nejen těch francouzských. Prvotřídní podívaná, tuny komických situací v čele s roztržitým Pierrem a rozmazleným klučinou. Navíc Hračka obsahuje i poučení a zajímavý pohled na svět... ()

Vladajsoucna

Podle mě nejlepší Richardův film. Zábavný příběh s vážnějším společensko-kritickým podtextem, výtečně hravá Cosmova hudba a samozřejmě excelentní, na rozdíl od některých svých filmů uměřený a nepřehrávající Pierre Richard, v pozadí jistou rukou režírovaný Francisem Weberem. Film pro deštivé nedělní odpoledne, u kterého se lze ze srdce zasmát a přitom nezhloupnout, ale naopak se ještě zamyslet nad důstojností člověka ve společnosti, kde hrají dominantní role peníze a sociální postavení. Takto po všech stránkách dokonalé komedie se dnes ve Francii netočí. Bohužel nejen tam. ()

Inozuka

"Tak a teď sis ho rozbil..." Dokonalé propojení sociálního poselství a vtipu. Žádná křeč, ale komediálně pojaté vážné téma odcizení ve vztazích, moci peněz a drsnosti kapitalismu či by se dalo také říct duchovní cvičení na téma jak dosáhnout štěstí. Richard hraje skvěle, tak jak jsme všichni zvyklí, výborně mu sekunduje jeden z největších slizounů francouzského filmu Michel Bouquet. Jako děti jsme samozřejmě tomu spratkovi záviděly všechny ty hračky, ale teď již vím, že jsme měly mnohem víc... ()

neo93

Milá a veselá francouzská komedie s Pierrem Richardem v hlavní roli. Novinář Francois je vyslán na veletrh hraček, o níž má napsat reportáž. Z ničeho nic se dostane do hledáčku malého kluka, jenž si ho vyhlédne jako svoji hračku a chce ho domů. Shodou okolností je malý chlapec, syn majitele veletrhu, tak i jeho novinářské společnosti. A proto je Francois, donucen odjet spolu s malým klukem k němu domů a splnit mu všechny dětské přání, kterého jen napadnou. S bezprostředností a lehkostí s jakou si Francois, v podání jak jinak než výborného Pierra Richarda, hraje s mladým klukem je jednoduše kouzelná. Zároveň, jak je patrné, Francois supluje roli kamaráda, otce, jenž klukovi samozřejmě chybí. Vše poté vrcholí v emotivnějším závěru. Příjemný snímek, který potěší každého, kdo si rád hraje, ať už velkého či malého. ()

Další remake od Farrellyů

Další remake od Farrellyů