Láska je láska

• Švédsko Fucking Åmål (více)

Elin a její dospívající kamarádi vyrůstají v malém městě jménem Åmål. Vše tu plyne podle zaběhnutých pravidel až do chvíle, kdy Elin udělá nečekaný krok – jde na nesprávný večírek – a její život nabere nový směr. Najednou se musí rozhodovat mezi dvěma láskami a hlavně se vypořádat s vlastním já. Láska je láska nabízí příběh o touze, radostech i bolestech lásky, komických i dojemných stránkách dospívání – a odvaze vyčnívat z davu. (Bontonfilm)

mijano

Zo začiatku som myslel, že to bude len obyčajný film o lezbičkách, ale ono tomu tak nebolo. Veľmi nádherný snímok do ľudskej psychiky násť-ročných pri hľadaní ich sexuálnej orientácie. ()

jiricek86

Svěží příjemná story ve švédském stylu. Oceňuju přirozenost hereček a "pravdivost" příběhu. Vlastně nemám moc co dodat, pěkný dílko, který si hlavně na nic nehraje. ()

paniColombova

Viděla jsem tenhle film tak před desíti lety a vim že mě dostal. Takové filmy jsou důkazem, že patří mezi nejlepší, když si je vybavíte i po mnoha letech co jste o nich vůbec neslyšeli a i ted víte, že byste se na ně s velkou chutí podívali znovu. Je to jiný film, vyjímečný. ()

mandella

Viděno po patnácti letech od doby, kdy mě to vzalo za srdce. A je to pořád dobré. Silné. Uvěřitelné. Zábavné. Absurdní. Reálné. Něžné. Body za poslední píseň, moje oblíbená Robyn :-) takže jo, ok... ()

Saren

Pilot (první díl) k neexistující sérii. Film o lesbické lásce na straně jedné (Agnes) a o hledání sexuální orientace na straně druhé (Elin). Poměr prostoru obou hrdinek bych prohodil - zkrátka Agnes stála za více pozornosti mimo jiné díky své naštvanosti, krutosti k jediné kamarádce (ačkoliv zlomyslně vtipné). Závěrečná pasáž se nesla ve znamení roztomilé upatlanosti. ()

Willynka

Oj, takovéhle romantické kousky mám ráda. Civilní, bez nucených vtipů, s realistickými dialogy a myšlenkovými pochody postav. I když se na první pohled (a ani na ten druhý) nejedná o nic světoborného, tak devadesátkové flashbacky do vlastního mládí včetně nesnesitelných pubertálních debat a hadrů byly natolik silné, že tomu dám čtyři s chutí. Zasranej Amal! ()

zigy

Zmatek v hlavě puberťaček, které zjistí, že jsou lesby. Zmatek v hlavě diváka - nic víc. Zklamání, hluboký podprůměr. ()

Akathisia

já se ztotožnil (ano v jádru duše jsem třináctiletá lesbička) a hvězdu uberu snad jenom za to, že film skončil v nejlepším :) ()

buchannon

Fucking Åmål je netradiční nezávislý a naprosto boží movie, který jsem poprvé viděl na VHS (převelice děkuji nyní už zrušené videopůjčovně) a který se hodně líbil nejen mě, ale i mé mámě. Tehdy to byl opravdu závan svěžího větru. Jak psala Lynn: "Pomalu začínám zjišťovat, že mezi evropským filmem nevynikají například Francouzi či Italové, ale s přehledem severské země." S tím se dá částečně souhlasit, když si vzpomenu na některé severské filmy. ()

Teachman

Námět a zápletka: 3/10 ... Vizuální stránka: 5/10 ... Soundtrack: 5/10 ... Didaktický potenciál: 2/10 ... Celkový dojem: 2/10. ()

ap2001

Ten film si získal moje sympatie přinejmenším svojí upřímností. Škoda jen, že ruční kamera občas ruší pozornost na úkor děje... ()

Maverick

Jednoznačně za pět. Tenhle film mě totálně dostal. Když jsem se na něj díval poprvé tak jsem ho viděl asi od půlky. Úplně jsem mu propadl a nedokázal se od něj odtrhnout. Příběh je naprosto jednoduchý a je už od začátku jasné o co jde. Zajímavé je, ale podání tohoto příběhu, které je originální. Režisér Lucas Moodysson natočil film na festival Dogma. Natáčení filmů na tento festival má přísné podmínky. Film byl natáčen přenosnou kamerou bez jakýchkoliv ateliérů v opravdovém městě v opravdových školách a pokojích. Zvláštně natočený příběh dvou dívek v hlavních rolích úžasné herečky Alexandra Dahlström a Rebeca Liljeberg s úžasnými hereckými výkony v "zasraném" (orig. název Fucking Amal) městě dopadl na výbornou. ()

Imouse

Film, od kterého zřejmě nic nebudete čekat a on vás příjemně překvapí. Bál jsem se, že se režisér/ scénárista neudrží na uzdě a bude se snažit šokovat. Nestalo se tak a za to mu děkuju. Jasných *****. ()

Zette10

No nevím, co na tomto filmu ostatní mohou vidět. Mi se tedy Fucking Amál zdál téměř opravdu "fucking". Naprosto obyčejná teenagerovská komedie s pár obměnami - jiné poutavější prostředí, jiný řešený problém. Ale jinak vše ostatní tragické stejně jako u podobných snímků z americké produkce. ()

dawexx

Švédi prostě točí filmy o teenagerech úplně jinak než Hollywood. Nenechte se zmást původním téměř porno názvem, tohle je opravdu kvalitní drama o dospívajících v jedné zakopané skandinávské díře. ()

Damnsinead

Příjemný film, s jemným humorem. Agnes, Elin, neskutečně otravní rodiče, nevydařená oslava, otravní spolužáci - všechno působí skutečně a nevyumělkovaně, nikde žádná nažehlená fasáda. Velké plus je taky úsměvný, ale snadno uvěřitelný závěr. ()

19. ročník Mezipater se blíží

19. ročník Mezipater se blíží

30.10.2018

19. ročník Mezipater přinese jako každý rok výběr těch nejlepších hraných filmů, dokumentů i kraťasů z queer kinematografie. Festival začíná v Praze od 8. do 15. listopadu. Po jeho skončení se… (více)

V lednu k filmům i přednáška a výstava

V lednu k filmům i přednáška a výstava