Láska je láska

• Švédsko Fucking Åmål (více)

Elin a její dospívající kamarádi vyrůstají v malém městě jménem Åmål. Vše tu plyne podle zaběhnutých pravidel až do chvíle, kdy Elin udělá nečekaný krok – jde na nesprávný večírek – a její život nabere nový směr. Najednou se musí rozhodovat mezi dvěma láskami a hlavně se vypořádat s vlastním já. Láska je láska nabízí příběh o touze, radostech i bolestech lásky, komických i dojemných stránkách dospívání – a odvaze vyčnívat z davu. (Bontonfilm)

FrankieCZ

Můj nejoblíbenější (a nutno poznamenat, že asi i objektivně nejlepší) film Lukase Moodyssona. Jeho další filmy jsou čím dál slabší. ()

jafuska

není to americký film, ty mám nejraději a toto prostě ne, otřesné herecké výkony, fajn holčiny byli pěkné, ale co to ostatní? vzmítání mezi pubertou a dospělostí, no jo, severské filmy od nich se nic moc nedá očekávat, že by byli super, ale pořád jin nějak dávám šanci, ale pokaždé je to stejný, zklamání. Copak nikdo z nich neumí natočit pořádný film s dobrými herci? To nemají ani na herce? podívám se na jiný film, toto se prostě nepovedlo ()

žlutaopoce

Jeden z mála filmů, který jsem si musel hned na druhý den pustil znovu. Měl sem totiž velkou chuť stát se aspoň na chviličku mladou lesbičkou ve Švédsku. ()

MaxForValue

Pocitovo plných päť, avšak reálne tak sťažka štyri. Škoda tej krátkej stopáže, myslím, že POMO to svojim "Tam, kde by sa „normálny“ film po prvých 20tich minútach začal rozbiehať, tento po 80tich minútach končí" vystihol úplne presne. Chýba tomu väčšia psychologizácia postáv, lepšie rozpitvaný problém pozície sexuálne inak preferovaných v komunite a ani hlavná predstaviteľka teda nie je bohviečo. Každopádne, film je to mrazivý, miestami krutý, bolestivý a a aj ten koniec by sa dal reprodukovať rôzne. Keďže sa však riadim pocitmi, dám tomu za päť, hoci nedostatky to má výrazné. Originálne filmy treba podporiť, v slovenskej či českej kinematografii je táto téma stále prakticky tabu. ()

Mire

Milé, ale ako človeka po tridsiatke ma už tieto adolescentné záležitosti veľmi nebavia. Tomu zodpovedá aj moje hodnotenie. ()

iz67

Maně si pamatuji, že kolem toho filmu bylo v době vzniku velký haló. Ale těch 25 let je na tom filmu hrozně vidět. Dneska je to pasé, film je úplně mimo, nemá v sobě nic, proč by se na něj měl někdo koukat. ()

Jendouch

Ach jo, proč já se nenarodil jako holka...hezký, živý a přitom subtilní snímek, který uteče bohužel až příliš rychle. ()

seba

Počáteční schéma jako u amerických teenagerských komedií. Řeší se vztah školní hvězdy a ošklivého (divného) káčátka. Jedná se ale o švédský film takže oba hrdinové jsou děvčata a školní hvězda je o dva roky mladší. Neuvěřitelně laskavě podaný snímek o dospívání na švédském maloměstě. Hlavní chvála patří režisérovi a scénáristovi v jedné osobě lukasu Moodyssonovi a oběma děvčatům (Elin - Alexandra Dahlstrom a Agnes - Rebecka Liljeberg) v hlavních rolích. Všem věštím velkou budoucnost. Můj skoro nejoblíbenější film ze severu. ()

reypal

Co si budeme zastírat, od tohoto filmu jsem čekal opravdu hodně. Posuďte sami: příběh o dvou mladých(!), švédských(!!), lesbičkách(!!!) sliboval, alespoň pro většinu chlapů, opravdu “zajímavou podívanou“. Představa opálených, dobře rostlých blondýn, které i přes chlad severské domoviny provozují žhavé milostné hrátky společně se bohužel (nebo bohudík?) nenaplnila . No dobře uznávám, od toho jsou asi úplně jiné filmečky. Takže konečný verdikt: mizerné švédské péčko, ale na druhou stranu krásný, věrohodně natočený film o dospívání, prvních láskách, pochybnostech, zklamáních a v neposlední řadě odvaze“BÝT JINÝ“ (a je celkem jedno čím - “Ti normální“ si na vás vždycky něco najdou ;-), s až neskutečně milým koncem. A já si jdu dát kakao. ()

Revo2sion

Velmi příjemný film...ale nutno podotknout,že až na poslední 4 minuty. Následný happy end,kdy obě hlavní představitelky vykročí ruku v ruce k zářné budoucnosti se sem jaksi nehodí... ()

principessa

Nápad na scénář to byl určitě velmi zajímavý a aktuální. Moodysson dává do kontrastu dvě naprosto odlišné středoškolačky a my máme možnost sledovat, jak se jejich cesty k sobě postupně přibližují (u každé z nich z naprosto jiných důvodů) až se nakonec úplně protnou. Film je to sympatický, ale jeho zpracování mi nijak zvlášť neučarovalo. 6/10 ()

Funky Figo

Velmi dobrý snímek s tématikou lesbické lásky a problémy spojené s ní. Hodně jsem těm dvěma roztomilým dívkám přál,ať do toho praští. Film mě opravdu zaujal, jenom by mě zajímalo, jestli bych měl stejně dobrý pocit z podobného filmu, jehož hlavními hrdiny by byli místo děvčat dva chlapci.... ()

chucky

Opravdu velmi milý příběh ze života. Mělo by se točit víc filmů o lesbičkách, protože to lidi dost zajímá. Obě hlavní představitelky předvedly dobrý výkon............Přesto bych do filmu zařadil víc lesbických scén :-) ()

TesterX

Pribeh o dvou dospivajicich divkach, kdy se kazda vlastnim zpusobem vyporadava se svou homosexualitou. Neveril jsem, ze by me tento (asi) svedsky snimek mohl necim nadchnout. Prekvapko... jedna se o krasne natoceny dojemny snimek "ze zivota", v nemz dve hlavni predstavitelky primo exceluji. Jen to skoncilo moc brzo:). ()

spqr

velmi zaujimavy pribeh, pekne baby i ked lesby(dufam že v skutočnosti je to inak), vyborna hudba -Danial Brother, modison je moj oblubeny režiser, ()

19. ročník Mezipater se blíží

19. ročník Mezipater se blíží

30.10.2018

19. ročník Mezipater přinese jako každý rok výběr těch nejlepších hraných filmů, dokumentů i kraťasů z queer kinematografie. Festival začíná v Praze od 8. do 15. listopadu. Po jeho skončení se… (více)

V lednu k filmům i přednáška a výstava

V lednu k filmům i přednáška a výstava