VOD (1)

Manželé Vavruškovi se v nesprávný čas ocitnou na špatném místě. Stanou se náhodnými svědky vraždy. Pachatelé se jich ale překvapivě nezbaví. Naopak jim nabídnou finanční úplatu za jejich mlčení, ale pro výstrahu jim také pošlou důkazy proti nim samým. Obavy z možných následků i stupňující se psychický tlak, kdy se záhy po nálezu oběti ocitnou v hledáčku policie, začnou rozkládat jejich vztah. Detektiv Mareš tuší, že Vavruškovým brání ve svědectví strach. Čím víc se ale manželé snaží uniknout podezření, které na ně dopadá, tím více se paradoxně nechávají pachateli zatáhnout do pozice podezřelých. Když si Vavruška uvědomí, že krytím zločinců škodí především sami sobě, je už pozdě… (oficiální text distributora)

TV spot

kajas

Upřímně, čekala jsem víc od projektu, který po dlouhé době ukazuje talentovaného Ondřeje Sokola v jiné rovině než v té partičkovské. Jeho výkon ("Já se vám na vaše tlusté čáry můžu zvysoka vysrat. Nashledanou." :D :D) drží celý poněkud nelogický příběh nad vodou. A paní Stivínová vypadala tak otřesně, že celá naše rodina nechápala, jak se tomu mafiánovi může líbit. ()

rakovnik

Na televizní film nadprůměrný počin, a to především díky práci scénáristově. Paradoxně je v této rovině i největší slabina filmu. Příběh má zajímavý nápad, slibně se rozjíždí, ale od určitého okamžiku, kterému jsem se jako nejeden zdejší komentující podivil, mi připadal prostě neuvěřitelný. Naštěstí s dalším vývojem se uvěřitelnost vracela a film směřoval s jedním pěkným zvratem k snesitelnému finále. Psychologie funguje celkem dobře, i když thrillerovosti příběh mnoho nenabídl. Obsazení je slušné, i když ústřední dvojice mi není díky něžnějšímu pohlaví příliš sympatická. ()

Charms

Může to potkat každého, to je asi hlavní myšlenka. Každý se s tím taky jinak vypořádá. Nedovedu si dost dobře představit, že by se někdo v reálu zachoval tak pošetile, jako hlavní hrdinové, a to opakovaně a se stoupající tendencí. Nicméně herecky se mi to líbilo moc, Zuzka Stivínová je prostě dobrá a Sokol si taky pomalu získává můj respekt navzdory všem těm přihlouplým mydlinkovým operám. ()

dragosta

Nejprve musím podotknout, že mi uniklo prvních pár minut. Hádám, že tam byl vysvětlen důvod, proč se hrdinové rozhodli mlčet a věc nenahlásit. Příležitostí pak měli dost a tak mi ta nelogičnost v jejich celkovém jednání prostě nešla přes srdce. A i tak to bylo celé takové lehce divné...no, opáčko si nastopro nedam.. 3* ()

mh.mail

40% - Zázrak se (opět) nekonal. Po kolikáte už se opakuje podobný námět? A zlí podnikatelé a zkorumpovaní policisté nakonec vždy vítězí. Možná, že by se tohle klidně mohlo stát, kdyby... Kdyby nebylo pro pachatele jednodušší se nepohodlných svědků zbavit hned na místě a ušetřit si peníze za jejich korumpování a zatahování do případu. Když něčemu nevěřím, tak se mi to většinou nemůže nějak zvlášť líbit. ()

• Occamova břitva je princip logické úspornosti, od 19. století nazývaný podle anglického logika Williama z Ockhamu. (Olík)
  • Když se dva hlavní protagonisté ocitnou na benzínové stanici, objeví se v záběru televizor, v němž běží film Výlet (2002). Následuje záběr na Libora (Ondřej Sokol) v autě, které projíždí myčkou, což evokuje scénu v myčce s Igorem Barešem ve zmíněném snímku Výlet (2002). (Přemek)
  • Filmový golfový areál a hotel se nacházejí v Ostravici. (rakovnik)