Stalker

• Sovětský svaz Stalker (více)

aannemer

Před pěti lety jsem si film pořídil, teprve včera jsem se na něj podíval. Nějak jsem se k němu pořád nemohl odhodlat. Je zvláštní, opravdu hodně moc. Celý film jsem čekal, kdy se tam konečně něco stane a ono se nestalo vůbec nic. Tři lidi se poflakují v nějakém dávno opuštěném areálu, snad bývalém vojenském prortoru a děsí se každého neobvyklého zvuku. neustále jsou varováni před něčím, co průvodce nedokáže specifikovat. Ale nebyla to nuda, opravdu ne. Možná, až si film za deset let pustím podruhé, budu z něj moudřejší. Kdo ví... ()

rodier odpad!

Cernobila sracka o nicem. Ale holt se mistni honorance neumi priznat ze film nepochopila a tak znej delaji neco velkeho. Dalsi duvod proc zdejsi ratingy ignorovat a chodit na IMDB. Mohli udelat kvalitni scifi o "zone" ale zrejme si rekli ne! nasereme vam a udelame sracku ktera je mezi radky o tridnim a politickem boji. Tarkovskij si v tomhle filmu vytrucoval takovej svuj tridni boj proti komunismu. ()

milhouse86

Moc dlhé, na konci som už zaspával. Miestami som sa nudil a tiež neviem, o čom to bolo. Kamera a hudba super, miestami vynikajúca atmosféra. ()

JeffScylla

Když tady vyšel překlad knihy Stalker od bratří Strugatských někdy v roce jestli se nepletu 75 nebo tak nějak, a mám dojem že se to ještě jmenovalo Piknik u cesty, považoval jsem jí za asi nejlepší a nejoblíbenější ze všech SciFi knížek a povídek co jsem měl. A že jsem jich měl. :) Myslím že to platí dodnes. Jak by řekl Werich. ...Strugatští psát uměli. To se dá číst i dnes. :) No a film je v zásadě " o něčem jiném" ale je to setsakramentsky dobrý. Pokud tedy člověka přemýšlení nebolí. :) ()

MartCT

Brrr to byla nuda, tohle je přesně ten film, co bych chtěl vidět před smrtí, to bych věděl, že to bude trvat věčnost než se jí dočkám. ()

John Dunbar

Sovětští tvůrci se zřejmě drželi hesla надо затопи́ть a zavdali si v duchu své národní povahy. Během sledování celého filmu jsem si připadal, jako bych popíjel s nimi. Zápasil jsem se silným deliriem tremens, které bylo ve mně vyvoláno řetězcem typicky ruských psycho-nesmyslů, a kterému k dokonalosti chyběly snad jen ty pověstné bílé myšky. Na druhou stranu však musím konstatovat, že kameraman všechnu svou genialitu zřejmě neutopil ve vodce a předvedl výkon, který se přibližuje kameře v Barrym Lyndonovi. ()

sergiokish

Naprosto skvělé strhujicí drama,i když se teda taky přiznám že sem ten příběch nepochcopil úplně na 100% ale je naprosto jasné že tam abscence příběhu není. ()

halberdier

Piknik u cesty jsem četl a líbil se mně, počítačová hra na motivy této knihy a tohoto filmu patří mezí mé nejoblíbenější hry. Oboje jsem četl/ hrál před tímto filmem, což bylo asi trochu na škodu, protože jsem asi čekal trochu něco jiného. A taky jsem se - jak uvádějí i jiní - nejspíš netrefil do vhodné nálady si tento film plně užít. Přesto se jedná o mistrovské dílo, který však asi každý nedocení. (podobně jako třeba někdo usínal u Eyes Wide Shut, já jsem film hltal se zatajeným dechem). ()

Fos4ity

Umění je jednina nesobecká lidská činnost a Tarkovskij to tímto dílem jen dokazuje ,obsahuje tolik myšlenek že cestu si na najde ke každému a pokud by k vám myšlenky hlavních aktéru nepromlouvala tak je pro vás přichystaná cesta na kterou jen tak nezapomenete nádhera ale také tíživá a depresivní cesta to je která ve vás něco zanechá.Tohle se slovy vyjádřit prostě nedá ()

Dacsus odpad!

Ak človek očakáva adekvátne prevedenie svojej obľúbenej knihy, a nakoniec dostane rádobyartový sranec, moc ho to nepoteší... Inak výborný detektor na jedincov simulujúcich intelektuálny rozhľad . Pre týchto simulantov - nie, nezmyselná koláž nudných záberov na krajinu, ani absurdné, vykonštruované dialógy umením naozaj nie sú. Ak vám to tvrdí niekto trpiaci podobnou absenciou schopnosti detekovať umelecké dielo (často ľudia umenie vyučujúci, avšak sami osebe neschopní tvorby), kľudne ho ignorujte. Pozrite si radšej 2001 - Vesmírnu odysseu - to je dielo naozaj nadupané aj vizuálne, aj myšlienkovo... ()

Bruce_cz

Uspávačka hadů, kde jsou pořádný anomálie, mutanti, artefakty a vesmírné civilizace... Jo a baví mě, jak všichni píšou "nemám páru vo čem to bylo, ale určitě to je boží, pět hvězd", tak s tím běžte do... ()

Desmi odpad!

Ubíjející. Další hlubokomyslný film, a.k.a. domysli si sám. Enjoy! Na podobně nudný a "nadčasový" hovna jsem přímo alergickej. Zamyslet se můžu nad knihou, u filmu se chci bavit... ()

Kxxx

Bez knihy film divákovi nic moc neřekne i když zhruba tušíte oč jde. Ale knize to podobné není, na filmu se podepsal nízký rozpočet a nutnost přepsání scénáře, kde se vlastně o celé Zóně mluví jen v náznacích a na vyřčené otázky postav nikdy nedostanete odpověď. Nastal čas na méně zdvořilý, uhlazený a ostýchavý remake... ()

Santiago.

Obsah filmu nesporně naprosto skvělý, bohužel pro mě vražedně dlouhé záběry, natolik dlouhé a pomalé, že jsem je ke konci se zaťatými pěstmi očima tlačil kupředu :))). Každopádně stojí za to se na to podívat, chce to jen sakra víc trpělivosti... nebo pustit 2x rychlostí :). ()

Kkahunaa

Sovětský sci-fi či postapokalyptický film, který se pokouší vytvořit mysteriozní atmosféru světa, ve kterém nevíme, co je a není reálné. Jde o film, který se dá přirovnat ke Rubikově kostce. Všechny detaily narace i stylu fungují dohromady naprosto dokonale, díky mistrnému složení těchto detailů režisérem. ()

pold odpad!

Kdysi jsem někde četl, že jednotka filmové nudy je jeden Tarkovskij, nicméně že pro běžné použití plně postačí jeden mili-Tarkovsij. Tak teď už přesně vím proč. P.S. opět se potvrdilo, že z Ruska nic kvalitního kromě vodky nikdy nepřišlo a nepřijde. ()

brasek

Nevýrazná sci-fi typu road movie v okolí sovietskej dediny. Poetický film neoplýva výrazným dejom, tu však ako taký príbeh existuje ale nerozvíja sa. Celkovo slabý priemer, diváka drží len zvedavosť pri obrazovke, že čo keď náhodou príde veľké finále. ()