michalkop

Jako všechny francouzské historické filmy natočeny v tomto období - nádherné lokace, kostýmy i sympatičtí herci v čele s Belmondem. Ale zde si nemůžu pomoct - neustále zmatené, splácáno páté s devátým a deváté s třetím. Normálně jsem čuměl s otevřenou hubou, kde se najednou ocitli, co se to tam děje a proč některé postavy jednají jako po lobotomii. Na ukrácení dlouhé chvíle dobré, na jedno podívání jakž takž, ale opakovaně se k tomu vracet? Děkuji, nechci. Slabých 45%. ()

Eliza

Tohle už patří mezi takové francouzské klasiky. Je úžasné, že na námět jednoho života francozkého bouřliváka dokázal Philippe de Broca a mnohý další vytvořit tak zajímavý film, pochopitelně s velkou dávkou fantazie. Film je skvěle obsazen, a já osobně bych si do role Cartouche nedokázala představit nikoho jiného než Jean-Paul Belmonda. Trochu mi na filmu vadí jeho příliš dlouhá metráž, kdy se člověk chvílemi začíná i nudit, ale to je asi věc názoru. ()

Peabody

Když to vidíte ve správném věku, skoro to nemá chybu. dr Broca Belmonda uměl (muž z Ria), Francouzi tyhle rytírny také a Rochefort tomu přidává klasu. O CC nemá smysl mluvit, zady je prostě nádherná. Jinak jistě, předvídatelní, mnohdy opakované - no a co? ()

pleva

Francouzský Jánošík, tak trochu jinak. Mile romantická a průhledná hloupost, při které se skvěle relaxuje. Nemyslím, že vše je nutné hodnotit v kontextu doby. Spousty komparsistů, pěkné kostýmy, "dobrodružně romantický" příběh byly běžné atributy té doby (třeba i sága s Angelikou). Pokud bych dal jen 3,5, pak bych musel Angeliky dát za 1 bodík a do odpadu bych musel přesunou leccos. ()

gastronom

Skvělý Belmondo a nádherná Cardinalová v hezkých rolích.hezká scéna--"Mohl bys být věrnější!" "To bohužel nepude". ()

PORTER44

Docela příjemná historicko dobrodružná komedie o Cartoucheovi, hrdinovy ze staré Francie který bohatým bral a chudým dával.Skvělé herecké výkony a obsazení J.P.Belmondo,C.Cardinale a další. ()

m62

Ďalšia srdcovka môjho detstva. V žánri kostýmového dobrodružného filmu bez konkurencie (možno ešte Fanfán Tulipán). Akcia, humor, super herci - neodolateľný Belmondo, nádherná Cardinale, sympaťák Rochefort ()

majorzeman13

Další skvělý snímek s Belmondem + Claudie Cardinale,Jean Rochefort = povedený biják ! Samozřejmě režie,scénář jsou další dost dobré věci na filmu... ()

Lukke32

Parádní výprava, kostýmy i hudba. Tohle je ale přesně ten typ filmů, které mi stačilo shlédnout jednou a vím, že podruhé už ne. Je to taky určitě tím, že mě k tomuto filmu neváží vzpomínky ani sentiment z mládí. Na druhou stranu bylo fajn sledovat ty staré známé herce, zde půvabně mladé 🙂 ()

ezop1012

Je zaujímavé, že, ako málo stačí na to, aby sa z priemerného dobrodružného filmu stala dráma, na ktorú sa nezabúda. Vynikajúca hudba, réžia a herci.  Spoiler: top dramatické momenty: vojak na koni cieli zbraňou, kôň sa hýbe, žena sa obzerá, utekajú, streľba. Záverečná diskusia o možnom osude a predpoklade o skončení v katových rukách. P.S. Venuša bola riadne krásna. ()

Zemřel Jean-Paul Belmondo

Zemřel Jean-Paul Belmondo