100 000 $ na slunci

• Československo 100 000 dolarů na slunci (více)

Castigliano vede spediční společnost na samém okraji pouště v jižním Maroku. Najme nového řidiče k přepravě tajného nákladu v hodnotě 100 000 dolarů. Rocco (Jean-Paul Belmondo) se o plánu dozví a uprchne s náklaďákem i s kořistí. Castigliano nabídne nejlepšímu šoférovi své společnosti (Lino Ventura) velkou odměnu, pokud se mu podaří ukradený náklaďák získat zpět. Jeho cesta vede přes marocké pohoří Atlasu, světem, kde se nikdo neptá na víc, než potřebuje vědět. Honička začíná! (MIDO FILM)

MickeyStuma

Jean-Paul Belmondo versus Lino Ventura. Horká poušť, písek mezi zuby a příběh řidičů náklaďáků, který svým vyzněním velmi připomíná obdobný taktéž koprodukční snímek Francie a Itálie pod názvem ´Mzda strachu´ z roku 1953. Tam šlo o vysokou odměnu za převoz velmi nebezpečného nákladu, tady zase o chycení zlodějíčka nového náklaďáku s kontraktem v hodnotě 100 000,- dolarů. Výborně napsané dialogy, výborná kamera, výborná žhavá atmosféra. Dějství si drží tempo a vcelku razantní napětí. Honička náklaďáků ve stylu road movie kde jde stejně každému jen o jedno. O bohatství. Excelentní atmosféru jako u zmíněného snímku ´Mzda strachu´ se zopakovat zcela nepodařilo, ale i tak z toho vyčnívá razantní filmový zážitek. Film z prostředí, kde muži jsou stále muži a ženy jen na hraní, kterým se nedá věřit. Drsný příběh o přátelství v poušti ze světa řidičů náklaďáků. ()

Evander

100 000 dolarů na slunci je na Belmonda poměrně netradičním filmem, což ale není na škodu. Jde o jeden z jeho dřívějších filmů a dokonce černobílý (jeden z mála, kde je Belmondo k vidění), ale i tak zde již působí "mazácky", jak je v jeho pozdějších filmech dobrým zvykem. Film má zajímavý příběh, výborné herecké obsazení, ale bohužel i zbytečně dlouhou stopáž, která s sebou přináší poměrně dost hluchých míst, a tak to dnes na plné hodnocení nebude. 75% ()

Barak

Sympatické herecké obsazení se snaží se slibné zápletky, ale dosti slabého scénáře vytěžit maximum. Nakonec z toho vylezla dosti průměrná a ne moc vtipná dobrodružná jízda, na kterou se velmi dobře kouká, i když vlastně není ničím zajímavá - i to finální rozuzlení mi přišlo dost odfláklé.... ()

Lucas87

Takové westernové mecheche aplikované na šoféry jedné dopravní společnosti v Maroku 1963, šílený Belmondo cestuje s ukradeným novým kamionem, mě se nejvíce líbila jeho cesta po serpentinách a taky konec. Jinak jsem se spíš u toho děsně nudil... ()

tranquill

Syrové komediální drama s výbornými Venturou a Belmondem. Avšak hodně dlouhé a tento způsob road movie mne trochu nudil. ()

ZackSawyer

Chlapský film o dobrodružství, přátelství, touze po penězích, náklaďácích a ženských... výborná dvojice Belmondo-Ventura. ()

Schlierkamp

Francouzsko-italské drama odehrávající se převážně na Saharské poušti v oblasti jižního Maroka a přilehlých nehostinných oblastí Alžírska, Mauretánie a Mali. Majitel spediční firmy Castigliano (německý herec G. Fröbe) přijímá nového zaměstnance Steinera a svěřuje mu nový, třicetitunový vůz s tajemným nákladem v hodnotě sto tisíc dolarů. Rocco, mladý, všemi mastmi mazaný řidič v podání J. P. Belmonda, však využije příležitosti a vůz ukradne. Zoufalý Castigliano za tučný příplatek přesvědčí Mareca, Roccova přítele a zkušeného řidiče s menším a rychlejším nákladním vozem, aby Rocca dostihl a dovezl jak jeho vůz, tak náklad na místo původního určení. Ve snímku H. Verneuila, režiséra s arménskými kořeny, se tak po většinu doby snaží L. Ventura v roli Mareca dostihnout prchajícího Belmonda v jedné z nejpustších oblastí na Zemi. Ve filmu je naznačeno, jak nelehce probíhala doprava a zásobování odlehlých míst bývalých francouzských kolonií v Saharské Africe, kde se nekonečné písečné roviny jen občas střídají s členitými pahorkatinami. Dvouhodinový snímek je natočen velmi jednoduše, ale navýsost působivě, honička dvou nákladních vozidel v poušti řízenými dvěma francouzskými hereckými legendami skutečně dokáže připoutat diváka k obrazovce. Mezitím dojde k odhalení pravé totožnosti záhadného Steinera (Američan R. Kernan), jenž cestoval s Venturou ve voze a střídal se s ním v řízení, neboť se z něho vyklube hledaný zločinec. V závěru snímku dojde i na vychytralého Rocca, neboť s vozem a stotisícovým nákladem mu ujede jeho milenka a spolucestující v podání půvabné A. Parisy. Závěrečné pěstní vyřizování účtů mezi Belmondem a Venturou skončí řekněme nerozhodně a oba přátelé skončí v objetí. Verneuilův pouštní snímek hodnotím velmi pozitivně a s nadšením, neboť filmů s podobnou tematikou a hlavně prostředím není mnoho a navíc jsem se opět přesvědčil, že Belmondo s Venturou nikdy nezklamou. ()

Allan

Zpráva pro "muclenku" a "davidka": francouzský slovník píše toto: cent = 100, mille = 1000, cent mille = 100 000. Tak to jen tak okrajem důkaz toho, že název filmu je přeložen dobře. Jinak film vynikající, jeden z mých TOP. ()

kwaicheng

U filmu samotného jsem se docela nudil. Co se tomuto dílku ale nedá upřít je jisté kouzlo postav a doby. Jedinečné zobrazení mého soukromého archetypu chlapa: chlapi v tomhle filmu vypadají jako chlapi, chlapi v tomhle filmu se chovají jako chlapi. Přes dávku vyčuranosti se chovají zpříma, důstojně a tím svým způsobem fairplay, a to já můžu. Když něco řeknou, tak to udělají, a to já rád. Komická vložka Bliera gradující na konci, kterak vyhazuje Venturu z cimry narvané kurtizánami a komentuje to nějak jako "běž si hrát na dvorek chlapečku, tak" nemá chybu.. Taky mě potěšil Gert Fröbe vulgo Otto Crampe z Rána deštníkem:) Na konec klasická Belmondova hláška: "Na poušti neuškodí chovat se zdvořile - takže ty si přestaň otevírat hubu a ty koukej připravit žrádlo." ()

bearmeedek

Moc pěkně udělaná stará klasika a vůbec nevadilo, že to bylo "jen" černobílé. Možná se to k té poušti a starým časům i více hodilo. Jen mě při filmu bleskla v hlavě myšlenka - neinspiroval ten film později někoho ke zrození Rallye Paris-Dakar? ()

Martensson35

Frantíci mají patent na specifický žánr filmu - dobrodružné drama z prostředí řidičů náklaďáků. Vzpomenu krom tohohle například Mzdu strachu nebo méně známý Benzín a olej. Dva těžký sympaťáci a sekáči Belmondo a Ventura, pro které má každý pravověrný dobrodruh zvláštní přihrádku v srdci, k tomu Blier (no dobře, tak 3), padouch z nejlepší Bondovky jako jejich zaměstnavatel, člověk který si zahrál v životě ve pouze 4 filmech a sexy buchta z 60kové licí formy, která už je bohužel nenávratně ztracená. A řídí to Verneul, který prostě nešlápne vedle. Každej pořádnej chlap když vidí montrózní trucky hnát se pouští za zvuků hudby jak od Johna Williamse (tehdy se bez toho neobešel žádný dobrodružný film) pochopí, že tady se odvíjí myšlenka na pozadí úžasné atmosféry, která pádí kupředu jak ty obří Berliety, a všechno co kdy proběhlo sérií Rychle a zběsile nasaje a vypšoukne z výfuku. ()

Belmondicek

Rocco štípnul nový kamion s tajemným nákladem a za něj chce vyinkasovat sto tisíc dolarů a tak po jeho stopě je vyslán jeho nejlepší kámoš Marek zvaný Brouk. Druhá a bohužel poslední spolupráce dvou chlapáků francouzské kinematografie Jeana-Paula Belmonda a Lina Ventury se podařila na jedničku. O humornou vložku se stará Bernard Blier. To horko, ten žhavý písek sálá z každého černobílého záběru. Oba hlavní protagonisté si všechny nebezpečné scény s kamiony odřídili sami. Snímek má dobrý scénář Michela Audiarda a jistou režii Henri Verneuila. Bébela zde podruhé a nikoli naposledy dokonale namluvil Jan Tříska. "Zapomněl jsem tam dát blinkr....ha...ha".... ()

KdG

Výborný atmosférický film s Belmondem a Venturou. Prostředí Maroka je fakt pěkný a dodává snímku zvláštní kouzlo exotiky. ()

xenopus

Z tohoto filmu stojí na vyzdvižení jen málo momentů: honička v horách (kamera), hudba a herecký projev především Ventury (Belmondo má spoustu lepších kousků). Také na mě dýchla pouštní atmosféra - tak nějak nevědomky jsem si při sledování pustil větrák (23.11.). Zápletka však nic moc, příběh nic moc, rozuzlení teda jako příjemnější (mnou nečekané). Nicméně jsem se ale nepříjemně dlouho nudil -> slabé tři. Nenaděláš nic... ()

Stanix

Špeditérská francouzská společnost v srdci Sahary a jeden "nespokojený" zaměstnanec, tomu říkám originální neotřelé zasazení, díky němuž má film velice zajímavou a příjemnou dobrodružnou atmosféru. Dvě hodiny utečou jak nic, trošku zamrzí prostince přihlouplý konec. ()

karlee

Pěkná kamera, samozřejmě i herecké obsazení, ale příběh mě nějak nezaujal, se zápletkou mám trochu problém: proč kdo kam jede (ke konci se to snaží jakž takž vysvětlit, ale přesto mi to přišlo uhozené). Hlavně mi není jasné, kam a proč jede Blier, soudě podle muziky to má být asi nějaké vtipné odlehčení. ()