Spisovatel, vysněný hrdina brakových románů a nejlepší role Jean-Paula Belmonda... Bob Saint-Clare je nejlepším a nejrafinovanějším agentem na světě. Je vším, o čem sní jeho duchovní otec v malém pařížském bytě s otlučeným psacím strojem. Není divu, že se prolínají jejich osudy a že uklízečka, která vytrhne spisovatele ze soustředění, klidně luxuje i při přestřelce nebezpečných gangsterů. Francois Merlin je autorem už jedenačtyřiceti románů o příhodách nepřemožitelného agenta a právě dokončuje další. Na rozdíl od svého hrdiny se však nemotorný Francois neustále potýká nejen s všedními starostmi, ale také s nedostatkem peněz, a to navzdory skutečnosti, že jeho romány hltají po světě miliony čtenářů. Své trable si spisovatel vybíjí pouze tím, že všechny, kteří mu komplikují a znepříjemňují život, přenáší do svých románů jako záporné postavy, se kterými si jeho agent Bob hravě poradí. Svého lakomého nakladatele Charrona, který na něm vydělává velké peníze, ale odmítá mu vyplácet zálohy, projektuje do role svého úhlavního nepřítele Karpofa a Arianne má svůj předobraz v půvabné sousedce, studentce sociologie Christine. Ta si jednoho dne půjčí jeho knihy, aby s jejich pomocí mohla napsat sociologickou studii o důvodech obliby podobné literatury, což si Francois špatně vyloží a začne se o ni ucházet stylem svého hrdiny, neodolatelného Boba. Tím však u dívky neuspěje. Francois už má dost krvavých dobrodružství, sní o kvalitní knize, kterou chtěl kdysi napsat, a rozhodne se svého agenta zlikvidovat... (Česká televize)

JohnSmith

Hodně ztřeštěná komedie o spisovateli, který píše román o tajném agentovi. Belmondo je dost vtipný, ale chvílemi jsou ty jeho taškařice až moc ()

ghatos

Ve své době určitě velká pecka, v roce 2020 si to pořád uchovalo svého ducha a hlavně se už takovým stylem skoro netočí. Taková hezké nostalgie. 74%. ()

J.Lajner

Muž z Acapulca byl od začátku koncipován jako bláznivá taškařice. Parodie utahující si ze všech nepřemožitelných super agentů a bondovek. Film vypráví příběh o neúspěšném spisovateli píšícím brakovou literaturu, aby mohl zaplatit nájem a přežít další nudný měsíc. „Výraz touhy a vůle po kompenzaci našich denních frustrací,“ jak trefně poznamená jedna postava směrem k nuzným dílům, jež tvoří spisovatel François Merlin (Belmondo). Snímek nám nabízí dva separátní světy, které se v ději brilantně prolínají a zrcadlí vnitřní rozpoložení hlavního hrdiny. To, co spisovatel prožívá v reálném životě, se přenáší i na stránky jeho románů. Celý příběh je přehlídkou šílených gagů a neutuchajícím gejzírem praštěných nápadů. Režisér Philippe de Broca s Belmondem se neustále předháněli ve vymýšlení absurdních nápadů. Proč nepohodlného špiona nechat jen suše zastřelit? Mohl by telefonovat v budce a tu by mohlo srazit auto. Nebo ještě líp. Z vrtulníku se snesou železné čelisti na ocelovém laně, ty budku drapnou a odletí s ní nad hladinu Pacifiku, kde uvolní sevření a špion ve své kovové rakvi utone. Ne, to pořád není dost praštěné. Na dně by mohla čekat skupina potápěčů, kteří speciálním tubusem propojí budku se žraločí klecí a ten špiona sežere. Bravo! Zhruba takto vypadalo trumfování mezi režisérem a hlavní hvězdou filmu. Velké množství zábavy, absurdní nálož krve a násilí parodující násilí. Mozek vystřelený z hlavy brokovnicí musí přistát na talíři jako kus čerstvého tataráku, to dá přeci rozum, ne? Více. ()

S_M_Lomoz

Muž z Acapulca je snad nejlepší z Belmondových komedií. Parodie na "bondovky" (neurážejme pravé bondovky!), Bob Saint-Clair prchající ze spárů Kerpofových... Lahůdka na kterýkoliv letní i zimní večer. ()

manonfire

Tohle se neskutečně povedlo. Jedna z jednoznačně nejlepších bláznivin všech dob. Belmondo je neodolatelný i jako civilní autor braku, tak jako nezničitelný agent a jeho účtování s vlastní civilností a neúspěchem skrze autorovo fantazie jsou prostě fantastické. Stejně tak zahoření ke krásné sousedce, stejně tak banda pseudointelektuálů v čele pitoreskním "Karpofem". O málokterém, byť sebelepším filmu mohu říci, že ho skutečně miluji. 100% ()

Aqualung

Krásná komedie, kterou se Belmondo natrvalo zapsal do srdcí diváků.Nádherně parodování supermanů, či sebe sama je tady dovedeno k dokonalosti.Já bych tuhle komedii postavil těsně, ale hodně těsně za Někdo to rád horké. ()

IMPAIRED

Belmondova životní role. Nejlepší parodie na bondovky všech dob. Že má zuby natřené prudkým jedem? Ty se mi líbíš.. chlapče! Pozor, musím si namočit palec! Znásilnili mě! No jo, to se musí počkat na instalatéra! Pro tentokrát vám to odpustím. Do v-tulníku! ()

jenik71

Vynikající parodie s vynikajícím Belmondem v roli spisovatele a zároveň agenta-svůdníka. Tenhle film mě pobaví asi kdykoliv. Skvělé hlášky, scénky k popukání a k tomu kráska Jacqueline Bisset. Znáte jiný film, kde žralok někoho sežere, když právě telefonuje ? Zlatá éra francouzských komedií ! ()

latvar

Hodně nezapomenutelných hlášek, vícekrát jsem se hodně zasmál, Belmondo s Bissetovou to taky zahráli dobře, ale celkově to bylo takové nemastné, neslané a děj byl taky o ničem, takže 3* ()

Georgex

Neodolatelná komedie s ještě více neodolatelným Jean-Paulem Belmondem v hlavní roli. Kdo z nás občas nesnil o tom, že je naprosto dokonalý. Jelikož tento film ukazuje jednoho normálního muže, který jako spisovatel chrlí jeden román za druhým, protože jedině tak dokáže zapomenout, že v reálném životě je troska a nic nejde podle jeho představ, proto si vytvořil Bob Saint-Claira. Muž z Acapulca je fenomenální komedie či spíše parodie na špiónské filmy, která po celý svůj čas neztrácí tempo a baví vás každým svým kouskem. Bob Saint-Clair řeší vše galatně, s humorem a velkým nadhledem, se kterém by strčil do kapsy i samotného Jamese Bonda. Skvěle zvolení herci, přes dokonalého Belmonda ve dvoj roli, překrásnou Jacqueline Bisset az po mistrovsky zahrané mini role. Navíc celý film doprovází krásná mexická hudba, která vám zlepší náladu a film skvěle doplňuje. Jedná se o jednu z nejlepších komedií a pokud máte rádi špiónské filmy a rádi se zasmějete, tak tento film je povinností. Moje Hodnocení 95% ()

Liqid

Nebýt tak zvláštního kontrastu, který byl nepřirozený a zmatený, byl by to povedený film. Belmondo se super, ale parodie na Bonda se nepovedla. ()

spikey1

Ach bože, když se Francouzům nelíbí jak si představují ti pijáci čajů tajného agenta, jednoduše natočí nejlepší akční komedii všech dob. Tleskám a rozhodně velký dík patří panu Třískovi, bez jehož hereckého konceru by Belmondo nevyzněl: "Ano, pane generále. Jistě, pane generále. Cože tak on ho sežral žralok?!" ()

Čtec

Báječná sonda do těžkého života tvůrce "pokleslé" literatury, uťáplého pisálka Francoise Merlina: "Když tenhle druh literatury má někoho zajímat, musí se číst rychle a jedním dechem." K tomu krásná Jacqueline Bisset, především v roli roztomilé studentky Christiny. Ale J.-P. Belmondo pak samozřejmě exceluje hlavně v roli superagenta Boba Saint-Clara, básníka s ocelovými svaly. Řeknu vám - tenkrát to byli agenti elegáni, prostě zlatý věk. Nebo si snad dokážete představit Daniela Craiga, jak s šibalským úsměvem virtuózně hraje na klavír a recituje k tomu své vlastní verše? Kam jen to ten svět spěje? To už nás, uťáplé, budou zachraňovat jen surovci bez špetky poezie? ()

Maynard.

:o). Možná, že by se to celé dalo shrnout jako jedna obrovská one man show Jeana - Paul Belmonda... Protože, to co zde předvedl je opravdická herecká lahůdka. Až do chvíle, kdy se na plátně objeví uklízečka s vysavačem, divák vůbec netuší, jakým směrem se tento kousek bude ubírat. Pak se to celé rozjede a celé je to i s Belmondem k nezastavení. Úžasný pohled na dva naprosto odlišné světy, ve kterých si každý může najít to své, někdo každodenní trable François Merlina (v podání instalatéra, nakladatele, policisty, krásné sousedky...) a někdo se může spolu s Bobem Saint-Clairem vydat na vzrušující, kýčovité dobrodružství do Acapulca. Nutno právem přiznat, že Belmondo je ve svých 40ti! letech naprosto k sežrání :o), jeho polonahé pobíhání po plážích musí nahnat příjemné mrazení po zádech nejedné panence :o). Ještě musím do nebes vychválit dabing, který se drží v těsném závěsu za Františkem Filipovským... ()

Markussis

Snad ta nejdotaženější a nejvymakanější parodie sebe sama, která se kdy na filmovém platně objevila. Bebel čaruje a v závěru se stává naprostým lvem salonu. Jeho neuvěřitelná živelnost a houževnatost přivádí až k slzám štěstí. Tohle silné herectví natur již dnes téměř neexistuje. Vůbec v tomhle žánru asi francouzi nemají konkurenci. Jacqueline Bisset je zde půvabná až z toho mrazí. Ještě podotknu, že film má nádherný závěr, jeden z nejlepších jaký jsem kdy viděl. Chytne za srdce i dnes. ()

Sdoom

Muž z Acapulca má jednu zásadní vadu - jako komedie, kterou by asi chtěl být, moc nefunguje. Bob Saint-Clare mi připadal vtipný, když jsem film viděl ještě jako dítě, dneska už mi přijde tento druh humoru příliš obehraný a infantilní. Pro mě zajímavější a tím pádem i zábavnější byla ta reálná část s Belmondem jako zapšklým samotářským spisovatelem. Ovšem na Jacqueline Bisset se dobře kouká v obou rolích. Sečteno podtrženo - průměr. (HD, dabing) ()

herr_carter

Kdo by neznal Boba Saint-Clare a jeho jedinečné sehrání dvojrole. Marně uvažuju, jestli jsem se více smál jeho ošuntělému spisovateli, nebo akčnímu hrdinovi, obě jeho tváře byly fakt k popukání.................moje hodnocení = 9 z 10. ()

SG-1

"Pozvali jsme marinovaneckého tlumočníka, ale ten mluví jen řecky. A tak jsme museli najít Řeka. Ten mluví zas jen srbsky. Srb mluví maďarsky a Maďar jen polsky. Naštěstí umím polsky." -tlumočník- ()

Zemřel Jean-Paul Belmondo

Zemřel Jean-Paul Belmondo