Spisovatel, vysněný hrdina brakových románů a nejlepší role Jean-Paula Belmonda... Bob Saint-Clare je nejlepším a nejrafinovanějším agentem na světě. Je vším, o čem sní jeho duchovní otec v malém pařížském bytě s otlučeným psacím strojem. Není divu, že se prolínají jejich osudy a že uklízečka, která vytrhne spisovatele ze soustředění, klidně luxuje i při přestřelce nebezpečných gangsterů. Francois Merlin je autorem už jedenačtyřiceti románů o příhodách nepřemožitelného agenta a právě dokončuje další. Na rozdíl od svého hrdiny se však nemotorný Francois neustále potýká nejen s všedními starostmi, ale také s nedostatkem peněz, a to navzdory skutečnosti, že jeho romány hltají po světě miliony čtenářů. Své trable si spisovatel vybíjí pouze tím, že všechny, kteří mu komplikují a znepříjemňují život, přenáší do svých románů jako záporné postavy, se kterými si jeho agent Bob hravě poradí. Svého lakomého nakladatele Charrona, který na něm vydělává velké peníze, ale odmítá mu vyplácet zálohy, projektuje do role svého úhlavního nepřítele Karpofa a Arianne má svůj předobraz v půvabné sousedce, studentce sociologie Christine. Ta si jednoho dne půjčí jeho knihy, aby s jejich pomocí mohla napsat sociologickou studii o důvodech obliby podobné literatury, což si Francois špatně vyloží a začne se o ni ucházet stylem svého hrdiny, neodolatelného Boba. Tím však u dívky neuspěje. Francois už má dost krvavých dobrodružství, sní o kvalitní knize, kterou chtěl kdysi napsat, a rozhodne se svého agenta zlikvidovat... (Česká televize)

anli

Jasne jedna z nejlepsich parodii na spionazni brakove pribehy a myslim ze i jeden z nejlepsich filmu s Belmondem.Je to skvele napsane,zrezirovane i zahrane.Jasna klasika 70-tych let s krasnou Jacqueline Bisset k tomu.Druha pulka filmu je misty trochu pomalejsi,ale Belmondo s gracii sobe vlastni vse zachranuje a ja mu za to davam jasnych 85%. ()

lennyd

Až na neustále vyrušování (uklizečka, elektrikář, instalatér) odsýpá spisovateli Merlinovi (Jean-Paul Belmondo) práce docela od ruky. Jeho agent Bob Saint-Clair (znovu Jean-Paul Belmondo), který je pravým opakem svého tvůrce - je elegantní, úspěšný - vše na co sáhne se mu daří. To Merlin je spíš takový chudák, se kterým si každý jen otře boty - a jedinou jeho pomstou je vložení svých trýznitelů do své knihy (samotný vydavatel je tím hlavním padouchem). Přes svůj zápal si pomalu ani nevšimne krásné studentky Christine (Jacqueline Bisset) která o jeho knihy, ale i o něj jeví zájem ... Nevím jestli je Muž z Acapulca tím nejlepším Belmondovým filmem, ale pokud ne, tak k němu rozhodně nemá daleko (naopak daleko má k ostatním Belmondovým Mužům (z Hongkongu, z Ria)). Muž z Acapulca je ideální kombinací komedie a akce, plná výtečných nápadů (/spisovatel se chce svému hrdinovi pomstít/), výborným hereckým výkonem (nebo možná dvojvýkonem) Jean-Paula Belmonda a krásnou Jacqueline Bisset. ()

noriaki

Nejgeniálnější parodie, hladce fungující i jako romantický příběh muže na pokraji krize středního věku a mladé naivní studentky. A zároveň perfektní syntéza drsného Belmonda a jeho komediálních rolí. Bebel už nikde jinde nebyl tak skvělý a Jacqueline Bisset už nikdy nebyla tak nádherná. I díky s citem tvořenému dabingu a hláškám které pronikly i do alba Tří sester, se pro mě Muž z Acapulca stal nepřekonatelnou modlou. ()

venison

Asi nejlepšejší Belmondův film vůbec - miluju tu nadsázku a hromady mrtvol z pera Francoise Merlina :-) Kdybych byla spisovatelkou, tak asi jedině takovou :-D ()

pytlik...

Italové by řekli nomen omen (tedy nevím, jestli se to takhle řekne i v italštině), že zkrátka Bel-mondo nic jiného než krásné (paralelní) světy tvořit nemůže. ()

Kubaso

"Já když vidím včeličku..." Naprosto famózní a nezapomenutelná komedie s fantastickým Jean-Paulem a samozřejmě neméně skvělým dabingem Pana Třísky. Kadenci gagů by nepochybně (hlavně v úvodních dvaceti minutách) mohl závidět i takový kalibr, jakým je Frank Drebin ze série Bláznivých střel. Vždycky, když si vzpomenu na scénu, v níž si Bob Saint-Clair zapaluje cigáro sedíce v křesle, musím si film znovu pustit. Ani po stém shlédnutí neztrácí nic ze svých kvalit. "A Bob Saint-Clair ladnými skoky šelmy uniká ze spárů Karpofových..." ()

Brandon

"Já jsem vlastně hrozně citový a nedovedu to překonat, jistě, jistě, jistě, třeba mi to ani nevěříte, ale já když vidím včeličku brouzdat z květu na květ, a tím zachovávat kontinuitu života, jsem k smrti dojat!" Geniální, vtipné, s pomyslnou třešničkou, krásnou, charismatickou Jacqueline Bisset. ()

shantim

Naprosto nejlepší film s Belmondem a asi i nejlepší de Brocův snímek. Skvělých momentů je zde tolik, že je nejde ani vyjmenovat. 91% hvězdiček ()

hroubek

Takhle by vypadal James Bond, kdyby se přidala nadsázka a nebralo by se to vůbec vážně. Gejzíry krve stříkající z padlých protivníků a nad jejich mrtvolami stojí šklebící se Jean-Paul Belmondo jako Bob Saint-Clare. Všechny scény s Bobem jsou perfektní. Jelikož si neustále dělají legraci z bondovek a z celého špionážního žánru. Naopak realita je na první pohled nudná a nemůže soupeřit s fantasií. Zatímco fantasie se odehrává na slunných a exotických místech, v realitě v jednom kuse prší a to moc nepomáhá tvůrčí představivosti. Naštěstí má Jean-Paul Belmondo jako Francoise Merlen krásnou sousedku, která je pro něho múzou. Inspirací, která mu dodává sílu psát a tvořit. Nebudu to dál rozepisovat, jelikož to člověk musí vidět, aby se na vlastní oči přesvědčil jaký je Bob Saint-Clare frajer. Parádní komedie, která rozesměje každého, kdo pozná nadsázku. ()

LEGACY

Film tak starý jako moje máma, která je velkým fanouškem. Nemusela mě přemlouvat dvakrát, abych si na něj někdy podíval. Letos nám Belmondo odešel, tak je asi fajn, že padla volba na tuto vtipnou komedii s krásnou dívkou, právě letos. ()

FrajerTom

Spolu se Zvířetem můj nejoblíbenější Jean-Paul... Těžko říct, jestli je to spíš parodie na brakovou literaturu nebo na hrdinské filmy Belmonda samotného.. každopádně se to moc povedlo - a já nemůžu jinak než za 5!! ()

MI-380

Jedna z nejlepších filmových parodií, která u mě při každém novém zkouknutí získává další body. Frajer Belmondo naprosto nezaměnitelný, mladičká Bisset kouzelná, mistr nadhledu, lehkosti a elegance de Broca v době své nejlepší formy. A největší padouch světa - to je postava, kterou už mám dávno vypůjčenou pro své potřeby. 95%. ()

Krosmen

Bob Saint-Clare je velký svůdce, ale neví o tom, a když vidí včeličku, pardon. Úžasně trhlá a hlavně zábavná komedie. Někdo by si mohl myslet, že komedie taková má být, bohužel v Americe roku 2010 na tohle už trošku pozapomínají. Muže z Acapulca a Zvíře si pustím vždycky a tpři poslechu českého dabingu si uši vyloženě hoví. Jan Tříska dává Belmondovi větší šmrnc než Krampol. Jasný plný počet a nikdy míň. ()

Koryntos

,,Kam nás to vedou?",, Do vltulníku." ,,Do vltulniku?",,Jo, do vltulníku, ale nelozčilujte se má dlahá, já nás z toho malélu dostanu." Aneb co je horší, dokonalá nedokonalost, nebo nedokonalá dokonalost. Skvělá parodie. Jacqueline Bisset, to sluší dokonale, i když je nedokonalá, bez bochníku chleba. ()

J-o-k-e-r

Výborná parodie na supertajné agenty, a jeden z nejlepších Belmondových filmů. Prolínání skutečného života spisovatele Merlena se světem na stránkách jeho nové detektivky je famózní. J. Bisset to slušelo všude, i v tom bahně! :) ()

Autogram

Videné veľmi dávno, ale dodnes sa pamätám, ako ma od smiechu bolelo brucho ešte hodinu po filme a na druhý deň som mal na bruchu svalovku. Aj taká jednoduchá scénka ako nevydarené naskakovanie do kabrioletu mi naveky utkvela v pamäti, pretože Belmondo ju urobil nezabudnuteľnou. No a takými je film naplnený od začiatku do konca. K tomu český dabing, budem sa rúhať ale tipujem, že lepšie ako originál... Kukurukukúúú... ()

vyfuk

Není to pár chvíli co jsem viděl můj první film s Belmondem (Zvíře) a nyní je to Muž z Acapulca. Tento film mě připomínal Bláznivou střelu a tak jsem se dostal do dobré nálady. Každopádně se mi film ze začátku velmi líbil, ale ten zbytek mě přišel trocho od cesty. Moje druhá zkušenost s Belmondem nedopadla špatně, ale taky ne podle mých představ. ()

Zemřel Jean-Paul Belmondo

Zemřel Jean-Paul Belmondo