Spisovatel, vysněný hrdina brakových románů a nejlepší role Jean-Paula Belmonda... Bob Saint-Clare je nejlepším a nejrafinovanějším agentem na světě. Je vším, o čem sní jeho duchovní otec v malém pařížském bytě s otlučeným psacím strojem. Není divu, že se prolínají jejich osudy a že uklízečka, která vytrhne spisovatele ze soustředění, klidně luxuje i při přestřelce nebezpečných gangsterů. Francois Merlin je autorem už jedenačtyřiceti románů o příhodách nepřemožitelného agenta a právě dokončuje další. Na rozdíl od svého hrdiny se však nemotorný Francois neustále potýká nejen s všedními starostmi, ale také s nedostatkem peněz, a to navzdory skutečnosti, že jeho romány hltají po světě miliony čtenářů. Své trable si spisovatel vybíjí pouze tím, že všechny, kteří mu komplikují a znepříjemňují život, přenáší do svých románů jako záporné postavy, se kterými si jeho agent Bob hravě poradí. Svého lakomého nakladatele Charrona, který na něm vydělává velké peníze, ale odmítá mu vyplácet zálohy, projektuje do role svého úhlavního nepřítele Karpofa a Arianne má svůj předobraz v půvabné sousedce, studentce sociologie Christine. Ta si jednoho dne půjčí jeho knihy, aby s jejich pomocí mohla napsat sociologickou studii o důvodech obliby podobné literatury, což si Francois špatně vyloží a začne se o ni ucházet stylem svého hrdiny, neodolatelného Boba. Tím však u dívky neuspěje. Francois už má dost krvavých dobrodružství, sní o kvalitní knize, kterou chtěl kdysi napsat, a rozhodne se svého agenta zlikvidovat... (Česká televize)

kalap

Belmondovi táto komedia sadla ako uliata bol jednoducho neprekonateľný.Jacgueline Bisset svojou podmanivou nádherou bola výbornou partnerkou.Scéna ked si Belmondo do pol tela nahý sadne ku klavíru a uvedomujúc si svoju vynimočnosť,ktorú potvrdzuje bozkom svojho bicepsu je tak famózna a inšpirujúca,že to robím aj ja preto stále cvičím aby som mal na to chuť.No a ked má niekto vidí a opýta sa koľko mám rokov tak pravdu povediac neviem.Paly máš na csfd odomňa päť hviezdičiek.Čago Kalap biceps mám ešte aj teraz 44 cm.Fuj to je smrad. ()

kapsomut

Tohle není úplně nejlepší film z Belmondem. Znám o dost lepší filmy třeba jako Profesionál, Zvíře ... Byl to výtečný film, ale vždy raději kouknu na ty předešlé co jsem jmenoval. To ale nebraní hodnocení 5* ()

Petroff

-"Jste veliký svůdník!" -"Nevím o tom!"; -"Ta krysa má zuby natřené prudkým jedem!" ...cože, že má zuby natřené prudkým jedem, to by přece chcípla... do pytle, co tam dám? áá, vzteklina... -"Ta krysa má vzteklinu!!" -"Opět jste prohrál Kerpofe, proti vzteklině jsem očkován!" ()

GILLWANDER

Miestami sa mi zdalo, že film paroduje slávneho agenta Bonda. Skvelá komédia, ktorej nie je čo vytknúť. Ale najlepší Belmondo to nie je. Oproti Zvieraťu to bolo trošku mleté. Ale i za to vydarená komédia so suverénnym Belmondom. 80% ()

dyfur

moja zaujímavosť: Natáčanie filmu Muž z Acapulca prebiehalo v Paríži a mexických mestách Puerto Vallarta a Aguacate. (dyfur) ()

Katarine

Naprosto geniální film s geniálním Belmondem. Vždycky se u něj tak krásně nasměju, až se sama divím. Paráda...zas by mohli někdy dát. ()

lioncel

Kouzelná, dodnes nepřekonaná super pecka - a jak jinak? - z Francie! .. Zcela bezkonkurenční zábavná klasika, která se stala vzorem, předlohou, pro mnohé napodobovatele, samozřejmě především z poza Atlantiku ... Jednoznačně můj nejoblíbenější Belmondo a má nejoblíbenější nádherná Jacqueline Bisset, oba v nejlepší formě … V tomto žánru, dle mého, nejlepší filmové představení v dějinách světové kinematografie .. Prostě nádhera, filmová paráda, která mě osobně nikdy nezklame … Raději už nechám těch superlativů, tady mě ale prostě musíte omluvit / pochopit. ()

Petrasuvicka

Jedna z nejlepších komedií, které jsem ve svém životě viděla. Vtip dokonale zasazený do každé situace či scény, a přesto si to zachovává určitou grácii a nesklouzává do laciné sprosté komedie. Hudba byla skvěle zvolena. Plná mexických rytmů a melodií, a když se člověk pozorně zaposlouchá, dokáže se uvolnit, na nic nemyslet a dokonce může mít i pocit, že je doopravdy v Mexiku, tak jak to bylo řečeno ve filmu. Jean Paul Belmondo je v téhle roli jedinečný. Uválený a chvílemi i neurotický spisovatel, kterému pšenka moc nekvete a naproti téhle stránce stojí urostlý muž v dokonalém obleku, který vypadá dokonale při každé situaci a disponuje mnohými dovednostmi. Co bych ale vyzdvihla je český dabing. Originál ubíral na vtipu skoro ve všech scénách. Hlas Ariany (původně tedy Tatiany) je hluboký, hrubý, neženský a poznamenaný kouřením a oproti ní Bob vlastní na muže docela vysoko položený hlas. A řekla bych, že i český překlad dodává v některých úsecích více vtipu, než originál. Například – terorista na letišti byl zasažen granátem a v původním znění byl z Albánie. Jenže v době, kdy byl film předabován, tak Česká Republika byla v době sovětského svazu za dobře s Albánií a proto dabing zvolil cizí neznámou zem Marinovenetu. A to jsem se ještě nezmínila o prolínání reality kolem spisovatele a fikce z jeho tvorby. Mám tedy namysli elektrikáře a instalatéra, ale největší překvapení je, když se najednou uprostřed bitky na pláži objeví paní na uklízení s vysavačem. Takže bezpochyby 100%. ()

Joe321

Pro mě nejlepší Belmondo díky humoru, hudbě, skoku do auta, akčních chvilkách, Jacqueline Bisset a celé té úchvatné parodické atmosféře. Belmondovi pohyby (kouření) a hlášky nemají obdoby. O hvězdničku výše to zvedá nepřekonatelný Tříškův dabing. Tento film jsem miloval jako malý a budu ho milovat stále. - "Jste velký svůdce." -"Nevím o tom." ()

/Pablo

"Tady se nedá v klidu pracovat..." - Zbožňuju to prolínání mezi fikcí a realitou. Skvělá parodie, skutečně parádní nápad... ()

Martin741

Belmondo paroduje vsetkych tajnych superagentov, cize aj Jamesa Bonda. A pre to, ja ako fanusik spionaznych filmov /Where Eagles Dare, Goldfinger/ nemam pochopenie. Uznavam vsak, ze toto bude asi najlepsi Belmondov film. 86 % ()

johny89

Možná jsem na to koukal jen ve špatný náladě, ale přišlo mi to jako hrozná pitomost. Chápu že to byl záměr, je místy je to vážně až příliš dementní. Obecně námět je to zajímavý, ale rozhodně nevidím důvod proč by to mělo mít tak vysoké hodnocení. ()

MrPierc

Můj nejoblíbenější film s Belmondem. Trouba, co vykouří 5 krabiček cigaret denně a je rozvedený, píše laciné dobrodružné romány. Hrdina se chová podle rozmarů autora = geniální parodie na všechny akční scény a filmy. Nádherný pocit z možnosti ovládát postavy v příběhu :-) Výborný CZ dabing. ()

Elyssea

Úžasně ironický Belmondo, který oba své hrdiny - Saint - claira i Merlina hraje s úžasnou nadsázkou. Bob Saint - Claire je nadlidský agent a James Bond mu nesahá ani po kotníky a jeho "Bob - girl" Jacqueline Bisset splňuje všechny nároky, jaké by na Bond - girl kdy byly kladeny. Muž z Acapulca je vlastně parodií na špionské filmy Jamese Bonda, ve které pobaví nejen Saint - Claire, ale i spisovatel, který se svému hrdinovi mstí, případně ho znemožňuje. Velmi povedená komedie, která přes všechny klady nedokáže převýšit mou nejoblíbenější Belmondovku - Zvíře. ()

Abes

Konečne znám způsob jak si frajersky zapálit cigaretu. Díky tobě Bobe Sinclaire si už u baru nikdy více nepřipadám jako burák! ()

Aelita

Názorný příklad toho, jak realita formuje virtualitu, která ovlivňuje realitu. Alternativní otázka: Které Já je pravé - žité nebo myšlené? Související otázka: Když se člověk baví, znamená to, že svět je zábavný? Vedlejší otázka: Kam na ty nápady chodí? ___ Magnifique! ()

Adaamos21

Prostě magnifique, Jean-Paul. Jedna z nejlepších filmových parodií. A ten kožich, ve kterém Belmondo vystupuje na začátku filmu z letadla je něco nevídaného! Nejdrsnější ohoz pro toho nejdrsnějšího. ()

tomtomtoma

Vynikající zábava v podobě parodie na udatné kriminálky s romantickým pozadím. Herecký koncert Jeana-Paula Belmonda v dvojroli spisovatele brakové literatury Françoise Merlina a jeho knižního hrdiny, neohroženého tajného agenta Boba Saint-Claira, ve kterém se spisovatel realizoval ve svých fantaziích a toužící po životě plného akce a dobrodružství. Navíc nádherné ovlivňování spisovatelova života na příhody jeho knižního hrdiny, s protivníky s tvářemi z reálného života. Ženský půvab představuje Jacqueline Bisset v dvojroli spisovatelovi sousedky Christiny a pomocné ruky hrdiny Tatiany. Z dalších rolí: knižní úhlavní protivník Karpof a spisovatelův vydavatel Charron (Vittorio Caprioli), a spisovatelova uklízečka paní Berger (Monique Tarbès). Nádherné vyžívání hlavního dvojhrdiny ve svých obou rolích, prolínání reality a fantazie, ztřeštěně a ďábelsky zábavné ve svém způsobu a formě zábavy. ()

Zemřel Jean-Paul Belmondo

Zemřel Jean-Paul Belmondo