Ziskuchtivost je silnější než bojové kamarádství. Zvláštní jednotka francouzské cizinecké legie dostala za úkol zachránit před postupujícími Němci zásoby zlata z malé tuniské banky. Po příjezdu do městečka byl oddíl přepaden nepřítelem a přestřelku přežilo pouze pět mužů. Velící rotmistr se stále snaží získat poklad pro vládu, ostatní však vycítili příležitost ke zbohatnutí a pod vedením seržanta jdou tvrdě za svým cílem. Nečekaně získají spojence v krásné manželce bankovního ředitele... (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

DooFooS

"proboha, váš manžel se vyčůral na kabel pod proudem a zabilo ho to!" "No konečně s tím svým pindíkem taky něco dokázal." Geniální film. ()

jungewolf

Vynikající válečný film : 5 hvězd a 88 % . Pan Jean-Paul B. alias Bébel jednoznačně dokázal, že není pouze "sympatický rošťák" a "nenapravitelný sukničkář" , ale že je vynikající i ve vážné roli . ()

Cvachetka

Válečné, zábavné...spíše to druhé :-) Jean je jako obvykle dokonale sarkasticky. Valečnost a trochu dramatičnost vlastně tvoří větinou nečekaná úmrtí. Za mě 80% ()

zigy

JPB je prostě frajer.....a Francouzi dokáží točit válečné komedie jako nikdo na světě. Tolik mrtvých tedy asi ještě v žádné komedii nebylo (nepočítám parodie jako Žhavé výstřely...). Kombinace veselých a vážných momentů je tady zvládnuta na jedničku. Zajímavý příběh, který má spád, a o překvapivé zvraty není nouze. A pokud jste film viděli, položte si otázku, byla vlastně ve filmu nějaká kladná postava? Já myslím, že ne, a proto je název filmu více než výstižný. ()

PTuranyi

Príjemná belmondovka, ktorá vo mne vyvolala zmiešané pocity. Na jednej strane vojaci, na druhej zlodeji. Na jednej strane zábava, na druhej česť. Všetko sa to mieša a nikde nie je pevný bod. Belmondo ako voľnomyšlienkár a dohjuan (tak ako ho poznáme) na druhej strane bandita, ktorý je schopný zradiť spolubojovníkov kvôli zlatu a spolčiť sa aj s nepriateľom. Na jednej strane je tu dilema hodná psychologickej drámy na druhej strane nad tým Belmondo prepláva ako neviniatko. ()

xander

Nieje to síce nadpriemerný snímok, ale nezaujímavý tiež nie. Je to taká klasická čierna komédia, niektoré scény sú trošku pritiahnuté za vlasy, ale to príliš nevadí. Každý má svoj plán, každý chce ukradnuté zlato a nikto tu nieje klasickým kladným hrdinom, no to taktiež príliš nevadí. K tomu si pripočítate skvelého Belmonda a máte hodinu a pol celkom vydarenej zábavy. ()

platzman

Sežeňte si verzi se starším dabingem, nebo se nedívejte vůbec. Něco tak zmršeného, jako novější (dle komentářů Nova) dabing tohoto kousku jsem fakt dlouho neviděl. Ale ten starší je fajn - některé hlášky po sobě házíme s kámošem dodnes. Belmondo je v mrchožroutech obzvláště neodolatelný... "Ach jo, už ho to zase bere... To je malárie. On toho má hodně za sebou, byl v Naarviku, Trondheimu, taky kouřil opium. Obtahoval koho moh." ()

gizi

Celkem zklamání. Má to být komedie, ale chvílemi je to opravdu dost drsné a té srandy tam moc není, děj nic moc... Pouze 60%. ()

Joker 16

Perfektní podívaná. Lstivý Belmondo, jak odmítá rozkazy a snaží se ukradnout zlato z banky se svými kamarády z legie je perfektní! ()

krijka

První polovina osmdesátých let ještě patřila ke zlatému období Belmondovy kariéry a Mrchožrouti by mu měli přesně sedět-dobrodružný seržant Cizinecké legie, zlato v sejfu, němečtí okupanti,podrazy… Jenže to moc nevyšlo, asi proto, že na dobrodružnou komedii v tom bylo málo humoru a na vážné drama zase humoru trochu moc. Ale největší rezervy měla Belmondova postava, chyběl jí obvyklý esprit Zvířete, Policajta nebo rošťáka, nebo Klauna. Jakoby se bral moc vážně. Těžko říct, zda to bylo scénářem, ale každopádně má můj oblíbený Belmondo ve svém portfoliu mnohem vydařenější kusy. ()