Muž z Hongkongu

• Francie Les Tribulations d'un Chinois en Chine (více)

Multimilionář Artur Lempereu (Jean-Paul Belmondo) je znuděn životem doslova k smrti. Dříve, než si z nudy sám sáhne na život, mu jeho přítel a guru poradí, aby uzavřel životní pojistku. A tak se Artur pojistí na dva miliony dolarů, které v případě jeho smrti dostanou jeho snoubenka Alice a orientální přítel Goh, kterého požádá, aby najal profesionální zabijáky, kteří ho mají zabít. Jenže právě když se tak stane, seznámí se Artur s okouzlující striptérkou Alexandrinou a najednou se mu strašně chce žít. Nezbývá, než se pokusit uniknout všem nástrahám, které na něj najatí zabijáci chystají a najít Goha, aby vrahy odvolal. Ten prý však odletěl rozjímat do himálajského kláštera. Začíná bláznivá honička, která hrdinu zavede nejen do Tibetu a zasněžených himálajských velehor, ale také do tisíce a jedné nebezpečné situace. (Česká televize)

kacaabba

Promítáno školákům 7. ročníku ZŠ v rámci vzdělávacího cyklu "Světová a národní literární díla", tentokrát na motivy románu Julese Vernea "Číňanovy tramtpoty v Číně". Vzhledem k tomu, že je to francouzská akční bláznovinka, měl film úspěch. A ani jim nevadilo, že je to již půl století stará záležitost. ()

GIK

Totálně nesmyslná zápletka. I bláznivost v bláznivých komediích by měla mít své meze. Milion rozmlácených věcí, dementní milionář, zhovadilí pomocníci, pošahanej sluha, tisícikilovej zabiják - trapárna. Jediný klad je pěkná milionářova milenka. ()

tranquill

Ano, tohle už je klasické. Akce, napětí, dobrodružství, groteska. Myslím, že scéna na lešení později inspirovala Jackie Chana ke spoustě podobných eskapád. No a Belmondo musel po tom dělu od hokynářky vidět minimálně čtyři hvězdy :-))) ()

Schlierkamp

Francouzsko-italský dobrodružný film, v němž hraje J. P. Belmondo znuděného milionáře Arthura Lempereura, jenž si neváží svého života. Podepsal smlouvu, že v případě jeho smrti dostane značný finanční obnos rodina jeho snoubenky Alice Ponchabertové (V. Lagrange) a jeho exotický charismatický přítel zvaný Mr. Goh (V. Inkijinoff narozený v Irkutsku). V okamžiku, kdy se se svou lodí na plánované cestě kolem světa zastavili v Hongkongu, ziskuchtivá a nemorální snoubenčina rodina si zaplatí k usmrcení svého živitele služby místního nesmírně otylého mafiána. Současně však bohatstvím znuděný hejsek s nepraktickým účesem potkává velmi půvabnou tanečnici a striptérku Alexandrine Pinardelovou (U. Andressová), jenž ho oslní svou krásou a způsobí, že hlavní hrdina má chuť i nadále užívat pozemských radovánek. Půvaby švýcarské krasavice dokonce omámily během natáčení Belmonda natolik, že v soukromém životě opustil svoji manželku Elodie a strávil s Ursulou několik let. Zbytek snímku P. de Brocy vyplňuje unikání Belmonda a jeho skupiny před pronásledovateli, přičemž jeho společnost tvoří už zmíněná Alexandrine, dále jeho věrný komorník Leon, nerozlučitelný druh a Belmondův přítel J. Rochefort a podivná dvojice mužů ve složení P. Préboist, komik s nezaměnitelnou tváří a neznámý Američan J. Hahn, jejíž smysl mi zůstal utajen. Belmondo zde mohl bohatě uplatnit jak své kaskadérské a akrobatické umění, tak své typické komediální znaky, jimiž byl snímek přeplněn. Přesto však ho hodnotím z trojice de Brocových ´mužů´ jako jednoznačně nejslabší, zejména kvůli slabému a místy nejasnému příběhu a domnívám se, že vysoký rozpočet, jenž měli autoři k dispozici, zůstal nevyužit. ()

Torgal

České distribučné názvy vedia byť riadne mätúce, napr. filmy Muž z Hong Kongu, Muž z Ria a Muž z Acapulca nemajú nič spoločné. A tu hodnotený zástupca „mužov“ je s prehľadom najhorší. Zásadný problém tvorí už hlavná postava – odpudivý zženštilý slaboch s šialenou prehadzovačkou na hlave. Kým si ju neodstrihol, tak to bolo sledovanie filmu k nevydržaniu. A keď už som pri strihaní, tak strih ako taký je jeden z najodfláknutejších čo som videl. Biedna nadväznosť záberov a podivne zrýchlené scény sú len vrcholom ľadovca kvôli ktorému film pôsobí amatérskym dojmom. Príbeh ako taký tiež nestojí za reč, postavy sa celý čas len bezmyšlienkovito naháňajú, pričom extrémne situácia do ktorých sa pri tom dostávajú by mali byť zdrojom zábavy, no bohužiaľ to skoro vôbec nefungovalo. 4-/10 ()

Razzor_82

"Jsem šťastný člověk." U mě průměrná Belmondovka. Má to bláznivé akční scény a dobré kaskadérské kousky. Jenže scénář a zápletka silně kulhají. Popravdě jsem se ani moc nenasmál. Lepší filmy má Jean-PAul ještě před sebou. 6/10 ()

chlebos

To je taky o filmech co jim poustime ja jsem si jedem pustil: Muz s Hono kongu. Tam se lidi strileji jak krysa.... Milous Jakes a jeho recenze na tento bajecny film:) ()

waska

Jako ztřeštěné bláznivé komedii, ve které je hlavním hrdinou znuděný milionář Belmondo, se tomu dá docela slušně zasmát. Nic víc, nic míň. ()

kwaicheng

Paráda....Paul Préboist coby polykač granátových pojistek, Jean Rochefort jako lokaj, Jean-Paul Belmondo s emo loknou a kočka Ursula Andress...co může chtít člověk víc od filmu? ()

Belmondicek

Životem znaveného playboye Arthura Lempereura dostihne na jachtě v Hongkongu zpráva, že jeho akcie na burze jsou bezcenné. To ho jen utvrdí v omrzelosti životem. Jeho přítel Mr. Goh ho přemluví, aby uzavřel vysoké životní pojištění ve prospěch své snoubenky a Mr. Goha. Pak Arthur potká temperamentní Alexandrinu a změní své plány, ale je pozdě. Na útěku před bezohlednými vrahy prožije páreček neuvěřitelná dobrodružství. Jean-Paul Belmondo exceluje opět v hlavní roli, tudíž tu je mnoho akce, kaskadérských kousků, humorných scén a samozřejmě i vtipných dialogů. Vedle sebe má krásnou Ursulu Andress a neodolatelného Jeana Rocheforta (s lahůdkovým hlasem Miloše Kopeckého). Co předvádí Bebel na tom bambusovém lešení, se hned tak nevidí, Jackie Chan se nechal určitě inspirovat! Humorná dvojka Paul Preboist/ Mario David, taky nemá chybu. Hudební téma co zkomponoval Georges Delerue, dokonale koresponduje s děním ve filmu. Belmonda tady netradičně v původním dabingu mluví skvostný Vladimír Brabec. ()

Inozuka

Slušný dobrodružný film o snaze miliardářovic synka spáchat euthanasii originálním způsobem. Je zde spousta skvělých nápadů na akční scénky, trocha toho humoru i ikonická dvojka Belmondo-Anderss. Ze série "Mužů z ... ", což je mimochodem český dost mimózní úlet, pojmenovat sérii Belmondových filmů ze šedesátých let takto, přestože v originále mají dost odlišné názvy, je Hongkong nejslabší. Ale i tak nadprůměr. ()

Dexx

Klasika a film mého mládí - ale bez Belmonda (a jeho kouzelného výrazu znuděnosti) a Ursuly by to bylo sotva poloviční. Je to totiž vlastně o ničem... ()

Duke90

O poznání slabší než Muž z Ria. V podstatě jsem se skoro vůbec nezasmál a místo toho se spíš nudil. Jean-Paul Belmondo sice svého dobrodružného ducha neztratil, ale jen to a pohled na svůdnou Ursulu Andress bohužel k plné dokonalosti nestačí. Třeba si při další projekci ještě něčeho všimnu - v tom pozitivním slova smyslu samozřejmě. ()

kabul

Tento film som videl kedysi dávno a mal som vtedy o ňom väčšiu mienku. Teraz, nech sa všemožne snažím, nenachádzam dôvod dať mu viac ako 2*. Ku koncu, niekedy okolo toho ako Belmonda pustili z basy, som sa aj zasmial a ak by bol koniec v podobnom štýle, tak by dostal lepšie hodnotenie. Ale takto nie. ()

Bigfuckman

Znuděný životem milionář Belmondo s nádhernou Ursulou Andress a nezapomenutelným Jean Rochefortem. Když se začnete hodně nudit co takhle se nechat zabít. Ale ono to nějak nejde. Pěkný dobrodružný film. ()

Peter Bračík

Veľmi dobrá, bláznivá komédia, s výborným hereckým obsadením. Mimické majstrovstvo hlavného predstaviteľa a jeho spoluaktérov je famózne. Naviac sa tu nachádza viacero výborných hudobných motívov a jedna z mojich najobľúbenejších filmových melódií, čo by som vo filme daného žánru neočakával. Stará dobrá Belmondovka nikdy nesklame. ()

smatana.sk

Film som si pozrel kvôli tomu, aby som mal komplet "mužov" (z Ria, z Acapulca), a nebol to dobrý nápad. Ale možno je to tým, že neznášam "bláznivé komédie", v ktoré vždy obsahujú postavy, ktoré sa stále potkýnajú a niekam padajú. ()

subic

Původní dabing JPB majorem Zemanem Vladimírem Brabcem je dosti nezvyklý. Jedná se o dosti ztřeštěnou komedii s 32letým JPB a úplně nejprvnější bondgirl Ursulou Andress. Kupodivu druhá polovina je docela akční, hodně se utíká, střílí a sem tam něco vybouchne. O rok mladší a lepší Muž z Ria je mnohem romantičtější a dobrodružnější. 70% ()

Zemřel Jean-Paul Belmondo

Zemřel Jean-Paul Belmondo