Charles je po pěti letech propuštěn z vězení. Hodně se toho změnilo, z Paříže se stalo jedno velké staveniště a ani ve zlodějské branži už to není, co to bývalo. Charles si ve své vězeňské cele vše promyslel. Chce udělat poslední velkou loupež ve svém životě, aby zabezpečil sebe a svou věrnou ženu na stará kolena. Pro svůj plán vyloupit největší kasino v Cannes potřebuje parťáka. Francis je sice trochu mladý, zbrklý a ještě se neumí chovat, ani oblékat, ale rychle se učí. Charles z něj udělá elegantního šviháka a jeho počestného švagra přemluví, aby jim dělal řidiče. Jeho plán je promyšlený do posledního detailu, jen nesmí nikdo udělat chybu. (Česká televize)

ostravak30

Poněkud starší pojetí Dannyho parťáků. I tak by mohl být film chápán. Byli tři, ale de facto dva, a rozhodli se vykrást kasino. A měli to promyšlené do posledního detailu. A jak už to tak bývá, vždycky se něco pokazí. Film velmi napínavý, zábavný a zcela jistě potěší všechny fanoušky Alaina Delona, ještě mladého, štíhlého a akrobatického. A s další legendou Jeanem Gabinem mě snad nepřestanou nikdy bavit. Na tyhle typy filmů se dá dívat prakticky pořád. ()

0verseer

Krimi štandard po francúzsky. Ťaží najmä z charizmy Gabina a Delona, inak je dejovo rozťahaný a okrem záveru chýbajú zapamätateľné scény. Ani atmosféra Francúzskej riviéry v čiernobielej farbe nijako extra nevynikla. Jedenkrát stačilo. ()

harycek

Skvělý film, co říci více!!Že to byla nádherná loupež klasického stylu!!Žádné zbytečné násilí krásně čistě vybráno!!!Bohužel ten šílený závěr by jednoho nasral!! ()

kedluben

to, co je u tohoto filmu takové to "nad", je samotný závěr. ten celé drama završí, překlene a dodá mu jakýsi "nad"rozměr. ()

hony23

Tato kriminálka ze začátku doplácí na své pomalé tempo a během první hodiny jsem dokonce přepnul, abych zjistil, co jde na jiných kanálech. Naštěstí pro mně jsem se ale k filmu vrátil a sledoval pětihvězdičkový závěr s neskutečnou pointou. A protože Gabin s Delonem si odehráli svůj vysoký standart, nakonec musím hodnotit film jako nadprůměrný. ()

zigy

Melodie podzemí složená Michelem Magnem (ano, autorem té boží hudby z Angeliky). Tahle nádherná ústřední skladba nás provází, jak je dobrým zvykem ve starých francouzských flácích, průběžně celým filmem. Delon mluví hlasem pana Lakomého, a to já žeru. Škoda rozvleklé první půle. Závěrečná akce je lahůdková, včetně zcela neakčního, ale o to napínavějšího závěru u bazénu. Tato závěrečná scéna patří do zlatého fondu světového filmu. ()

brasek

Stará dobrá, ale príbehom nie o veľmi viac ako len priemerná kriminálka. Snímok postráda lepšiu atmosféru a zápletku. A ako býva "dobrým" zvykom Jean Gabin opäť nezbohatne. ()

nanamarak1

Delon a Gabin hrajou dobře. Verneuil režíruje tradičně s přehledem. Příběh taky není zlý a závěr je minimálně zajímavý. Tak kde je problém? Co například v tom, že Delon půlku filmu kecá, balí ženský, jezdí se zadní projekcí či se opaluje u bazénu? Ano, tempo není přítelem tohoto filmu. Ta hotelová pasáž se mohla zkrátit klidně o půlku. Aspoň tu má D. dobrou hlášku. Když k tomu připočítám tu hrůznou koloravanou verzi co jsem viděl, mohu maximálně 65%. ()

PTuranyi

Výborná gangsterka. Jean Gabin a Alain Delon tentokrát na opačnej strane zákona ako obvykle. Role čerstvo prepustených zlodejov, ktorí si trúfnu vylúpiť kasíno v grandióznom štýle. Geniálny je vlastne až koniec, ktorý nie je veľmi šťastný. Zato je to úžasný panoramatický videoklip zmaru, keď sa pokazí všetko čo sa dá. ()

vykyn

V Dannyho partácích bylo potřeba k vykradení casina armáda lidí a špičková technika.V tomto filmu 3 lidi,1 auto,1 baterka,1 hasák,1 puška,2 tašky a 2 kukly..I když Clooney a Pitt byli skvělý a možná více sexy než Gabin a Delon,tak na závěrečnou scénu u hotelového bazénu nemá nic s novějšího filmu.Tihle dva geniální herci,vždy když se spolu sešli tak i z průměrného filmu dokážou udělat skvělý zážitek.Za fantastický konec 5*,ale přece jenom film místy až tak záživný nebyl.Přesto jde o klasiku ve "vykrádačkách".. ()

moorks

Podařený krimifilm s překvapivým závěrem...skvělé herecké obsazení, nádherné scény Cannes a do detailu promyšlená loupež... ()

gizi

Začátek dobrý, pak půl hodiny nuda, jak se Delon předvádí na Riviéře, pak zas celkem slušné. Hudba (uřvané džezové trubky) mi nesedla. Delon měl dostat méně prostoru, více Gabin. Celkově slušný film. 65%, 1.12.2013. ()