Charles je po pěti letech propuštěn z vězení. Hodně se toho změnilo, z Paříže se stalo jedno velké staveniště a ani ve zlodějské branži už to není, co to bývalo. Charles si ve své vězeňské cele vše promyslel. Chce udělat poslední velkou loupež ve svém životě, aby zabezpečil sebe a svou věrnou ženu na stará kolena. Pro svůj plán vyloupit největší kasino v Cannes potřebuje parťáka. Francis je sice trochu mladý, zbrklý a ještě se neumí chovat, ani oblékat, ale rychle se učí. Charles z něj udělá elegantního šviháka a jeho počestného švagra přemluví, aby jim dělal řidiče. Jeho plán je promyšlený do posledního detailu, jen nesmí nikdo udělat chybu. (Česká televize)

Mikino00

Takový předchůdce Dannyho parťáků, ovšem v minimalistickém podání. Spíše by se hodilo říci, v jednodušším podání. Je to určitě zajímavé, ale tak nějak bez pořádného tempa, které by vás úplně vtáhlo. ()

J R C Pecuchet

Skvělé herecké výkony pánů Gabina a Delona. Velmi kvalitní námět a scénář a svému účelu posloužil i v té době pouze černobílý film. ()

MickeyStuma

Filmy o vykrádání bank, kasín a jiných přísně střežených budov uměli Francouzi vždy nejlépe. Vždy to mělo tu správnou dramatičnost a přiměřené napětí. Nejinak je to i u tohoto snímku, kde si duo zahráli Gabin s Delonem. Příběh má klasický a pro Gabina typický začátek a konec, ale na kráse to nijak neubralo. Vše funguje jak má a zanechává příjemný filmový zážitek. Na dnešní dobu může tempo připadat krapet pomalé, ale to je právě to, co dává tu správnou atmosféru. Nikam se nespěchá a naopak se dává všemu patřičný čas. Bez toho by se nedalo vcítit do dané situace. Snímek patří mezi špičku nejen mezi podobnými snímky, ale i ve filmografii Gabina spolu s Delonem. ()

agassi68

V tomto zložení som očakával vyššie grády. A prekážala mi aj muzika na čele s trúbkami. Koniec ma tiež nenadchol, až takú hlúposť by som od Francisa nečakal. Bod za Gabina, Delona a atmosféru slnečného Francúzska v tých rokoch.. ()

horovska

Krásný film s překvapivou pointou. Gabin udává klidné tempo filmu, Delon je roztomilý a krásný... Scénář je moc příjemně vygradován do úžasného závěru. Scéna u bazénu je z filmu samozřejmě naprosto nejlepší. a celé to na mne dýchá krásnou atmosférou let již minulých... ()

GIK

Divný konec. Nejhloupější předání peněz z loupeže v historii. Slepí policajti a zločinci z blázince. ()

Ozzy2

Skvělej film, bohužel zkažený otřesným brněnským dabingem.Brňáci, mluvte si takhle v tý svý zatáčce před Vídní,ale nekurvěte filmy.Nedá se to poslouchat. ()

Joski

Veľmi čistá práca:-) Vylúpenie kasina i realizácia filmu. Mladý Delon bol švihák:-) Najjlepšia je hudba v štýle 60 rokov:-) Darmo, boli to zlaté časy pre krimi žáner. 75% ()

Inozuka

Přesto, že je to Gabin a Delon a přesto, že závěrečná scéna u bazénu je nepředstavitelný masakr, dávám jen čtyři hvězdy. Trochu mi tam totiž chyběl větší spád a možná nějaké to staré dobré násilí. Tihle dva později natočili lepší věci, přesto tenhle film není úplně k zahození a milovníkovi starých francouzských gangsterek Melodie podzemí zní do ucha hudbou příjemnou. ()

Duke90

Moc hezká a poctivá francouzská kriminálka s výbornými hereckými výkony především Jeana Gabina a ještě trochu "mladého ucha" Alaina Delona. Gabin v rolích nekompromisních starých bosů vždy dodá filmu obrovské charisma a tentokrát mi jeho role sedla daleko víc, než třeba v Sicilském klanu. Vůbec jsem se totiž nenudil a stopáž mi přišla tak akorát. I mladý Alain už ledacos předvádí a sebevědomě ukazuje jak by měl vypadat správný, i když zbytečně zbrklý, rebel... Závěr jinak parádní, ale k nasrání! ()

Amonasr

Pohodový snímek nabitý atmosférou 60. let s vtipně hořkou a skvěle stylově vygradovanou závěrečnou pointou. ()

Ernie_13

Respekt vzbudzucuji Jean Gabin a mlady Alain Delon ako lupici brusiaci si zuby na kasino. Dokonale krimi, v ktorom ma napatie zozieralo az do morku kosti. Naozaj bezchybny film s tym najmenej predstavitelnym a o to zauijmavejsim zaverom! Jean Gabin bol skvely asi ako vzdy, avsak k mlademu Delonovi mam jednu pripomienku. Od prveho nastupu na scenu mi prisiel akoby sa opicil po Belmondovi a to mu dost ubralo. ()

subic

Tohle je noir film 16:9 plný elegantních šviháků a nechybí tu ani Delon jako plážový švihák jen tak s ručníčkem a s cigárem. Na druhou stranu v čem to už tehdy bylo jiné než dnes, kasina, pláže, hotely, bazény, honosné jídelny... ? No dnes má každý v ruce nebo v kapse něco chytrého a dál? .... je to zajímavý film se spoustou různých oku lahodících detailů, ale jeho délka je tu tentokrát spíš na škodu. 4 frčky tomu prostě nedám. Šlo to teď znovu na ČT art v původním znění s titulky. ()