Charles je po pěti letech propuštěn z vězení. Hodně se toho změnilo, z Paříže se stalo jedno velké staveniště a ani ve zlodějské branži už to není, co to bývalo. Charles si ve své vězeňské cele vše promyslel. Chce udělat poslední velkou loupež ve svém životě, aby zabezpečil sebe a svou věrnou ženu na stará kolena. Pro svůj plán vyloupit největší kasino v Cannes potřebuje parťáka. Francis je sice trochu mladý, zbrklý a ještě se neumí chovat, ani oblékat, ale rychle se učí. Charles z něj udělá elegantního šviháka a jeho počestného švagra přemluví, aby jim dělal řidiče. Jeho plán je promyšlený do posledního detailu, jen nesmí nikdo udělat chybu. (Česká televize)

Pierre

Tento film především táhnou herecké výkony Gábina a Delona (hlavně teda Gábina)příjemný humor, výborná hudba a solidní český dabing ze staré školy. Jinak jsem se nenudil, ale jako nějáký závratný film ve svém žánru Melodie podzemí taky podle mě není. Od Gábina bych spíš vyzdvihl jiné snímky. Tomuhle trošku chybí nějáká originální zápletka. Takových loupeží už v kriminálkách bylo. A často byli mnohem promyšlenější. Ale na jedno zhlédnutí je to v naprosto v pořádku. 3 hvězdy ()

jondzavid

Elegantná zlodejčina so všetkým, čo k tejto žánrovke patrí (t.j. klasické schéma predstavenie hrdinov, zháňanie partnerov, príprava akcie, realizácia, zkomplikovanie a stačí - záver býva už podľa konkrétneho režiséra). Tento film to ponúka v typickom dávkovaní a mal som pocit, že sledujem ďalšiu poctivú snímku ala Score či Ocean´s 11. Až nato, že čiernobiela dávala tomu väčší noir šmrnc, jazzová atmosféra k tomu skvele pasovala, ústredná dvojka bola kvalitne zohraná (ďaľšia charizmaticky nonšalantná buldočia kreácia Jeana Gabina a Delonov mladícky šarmantný prejav) a grandiózne finále. A najväčší podiel na mojich cca.85% má práve to finále. Do záverečnej scény som bol zato, že sledujem slušnú ľahko nadpriemernú klasiku, ale po finálnej desaťminútovke, ktorá je jedným z vrcholov zlodejského žánru (atmosféra a napätie sa tu dávkujú s takou gradáciou až mi to pripomenulo Morriconeho westernové závery), konštatujem, že toto je jedna z najlepších vykrádačiek akú som doposiaľ videl. ()

blackrain

Bylo velmi příjemné sledovat Gabina s mladým Delonem. Ti dva to celé táhnou na svých bedrech.Měli to moc hezky vymyšlené. Pomalé tempo vyprávění mi vůbec nevadilo. Trošku jsem měla problém s českým dabingem. ()

slunicko2

Mile starosvětský snímek, jehož rozvážné tempo hraničí s nudou. Lehce naivní a snadno zapomenutelný film v podivném brněnském dabingu se mi moc nelíbil. ()

Skip

Tyhle francouzské zlodějské filmy já prostě můžu. Někdo něco vymyslí, nějaký super kšeft, a pak to všichni poctivě odmakají, aniž by potřebovali nějaká super udělátka. Kukla, kleště, bouchačka a jde se na to. A když je šéfem Jean Gabin, tak je to prostě paráda. ()

Martin741

"Jednou zabijes otce i mne zarmutkem! Alespon se nenajde zlocinna zbran". Reziser Henri Verneuil natocil posobivu dramu o vykradnuti kasina. Gabin a Alain Delon na urovni, pekne film tahaju, Verneuillova rezia je vyborna. 95 % ()

Rodriguez

Jean Gabin a Alain Delon, dva velikáni v krimifilmu o tom jak snadno přijít k penězům aneb jak vykrást kasino. Bohužel v dnešní době již slabší snímek a hlavně hrozný dabing tvůrců z ČT. ()

MrPierc

Výborná kriminálka, která se na svět dívá reálnýma Gabinovýma očima. Starší učí mladšího a mladší Delon se rychle učí. Dobře vymyšlená loupež, jen by se nesměla stát taková malá náhoda, která změní celou situaci během chvíle :-) Pěkná dobová hudba. ()

tomtomtoma

Příjemný napínavý film o podvodnících, dělaný s vkusným nadhledem. Charles (výborný Jean Gabin) je zrovna propuštěný z vězení a rozhodně se nechce na radu své partnerky Ginette (Viviane Romance) stát hoteliérem, ale už má vymyšlen plán, který ho zaopatří do konce života. Protože už není nejmladší, bere jako komplice mladého Francise Verlota (ještě mladicky bouřlivý Alain Delon) a jako řidiče Francisova poctivého řidiče Louise (Maurice Biraud), který je později pro víčitky svědomí ochoten úkol dodělat, ale nevzít si žádný podíl. Plán je náročný, ale zajímavý, jak vykrást kasino v Cannes na konci sezony. Všichni, obzvláště Francis, který toho má nejvíce na práci, svou roli splní. Loupež se jim velkolepě povede. Nakonec o vše přicházejí, protože ne vše se perfektně povedlo a Francis při urychleném ukrytí peněz (všude kolem jsou policisté) nezvolí nejlepší řešení. Velmi napínavá příjemná kriminálka, která opět ukazuje, že i přes nejlepší plán platí: lehce nabyl, lehce pozbyl. ()

gabin(a)

Myslím, že Gabin a Delon jsou asi nejlepší filmový pár:-) Všechny tři filmy, které jsem s nimi viděla, jsou pětihvězdičkové, nejvíc samozřejmě Dva muži ve městě (mám v TOP 10). Gabin dokáže udělat pětihvězdičkovou záležitost z čehokoli, on je prostě neskutečný, mám ho ráda naprosto bez výhrad a teď, když vidím ty úplně staré filmy s ním, obdivuji ho ještě víc. U tohoto filmu jsem se fakt bavila, precizně promakaný scénář filmu i loupeže, napětí i humor, elegance 60. let...Mňam! ()

pakobylka

Melodie, která neomrzí, neboť má cit jak pro dramatickou, tak i pro lehce komickou až znevažující stránku věci. S trochou nezbytné nostalgie připomíná ty idylické časy, kdy lupiči loupili s noblesou, kterou dravé jedenadvacáté století nedokáže pochopit. ()

mortak

Je to sice jen žánrovka, ve které je hlavní atraktivitou luxus letoviska Cannes s hotely a casiny, ale na rozdíl od dneška mají hrdinové určité pozadí (Charles manželku toužící po spokojeném stáří, Francis hysterickou matku, jen ten jeho švagr je psychologicky nevěrohodný). Gabin spíš než hraje, prostě je, Delon klackuje a ukazuje kondičku a Verneuil prokazuje režisérskou zručnost. Ta závěrečná desetiminutovka je opravdu ... cool. ()

otík

Na můj vkus poněkud obézní Jean Gabin a naopak parádně fyzicky připravený Alain Delon v hodně prazvláštní krimi, kdy přes hodinu sledujeme přípravu a průběh dobře vymyšlené loupeže v kasinu (spíše nuda), abychom na konci sledovali tak uvalený konec filmu, že to snad ani nemá obdoby. Celkem zklamání, čekal jsem od toho odlehčenou krimi něco jako Dannyho parťáci pro dva, bohužel to se nestalo. Zcela průměrných 50 %. Hudba: Michel Magne ()

vesper001

Jeden ze starých francouzských korunovačních klenotů, který o diamanty připravil dabing. V původním znění a černobílé barvě to ale nemá chybu. Jean Gabin na vrcholu slávy, Alain Delon na jejím počátku, dialogy z pera geniálního Michela Audiarda a to vše pod taktovkou Henriho Verneuila. Bravo. ()

Mylouch

Pohodové herectví, nadhled a velká Audiardova dialogově-scénáristická práce, důstojně gradující mainstreamová filmová hudba, širokoúhlá kamera pozdního Louise Pagea plus Verneuilovo neexhibující vyprávění v hezkém tempu. Možná stylová inspirace pro Zítra vstanu a opařím se čajem učenlivého Macourka, scény ve výtahové šachtě a u bazénu i pro další filmaře. Hvězdičky za vystižení žánru osobitým jazykem s učebnicovým závěrem se zásadním hudebním vkladem. Celkově 3-4* ()

dr.fish

Vlastně je to klasická loupežnická historie, jenže je tu Delon s Gabinem. Tahle dvojice té krádeži peněz dává vyšší rozměr. A konec je úplně nádherný. 80% ()