Joe Ransom (Nicolas Cage) není zrovna příjemným chlápkem, který by se hned s každým kamarádil. Je to horkokrevný tvrďák, který se často více než rozumem řídí vlastními instinkty. A ty ho bohužel už párkrát přivedly do křížku se zákonem a taky do basy. Teď tento bývalý trestanec pracuje jako předák party dřevorubců a žije téměř samotářský život v zapadlé díře uprostřed lesů na jihu USA. I v tomto společenství podobných ztracených existencí se pohybuje na jeho okraji a snaží se vyhnout dalším možným konfliktům, které by jej mohly snadno vrátit za mříže. Jeho dobrovolná izolace se začne drolit ve chvíli, kdy do své party přibere teenagera Garryho Jonese (Tye Sheridan). Tomuhle klukovi to dává život pěkně sežrat. Nikdy pořádně nechodil do školy a jeho věčně opilý, agresivní otec všechny kolem sebe jen mlátí a ponižuje. V bezvýchodné situaci se Garry snaží před otcovými výpady chránit alespoň matku a sestru. Když Joe začne Garryho a jeho těžkou životní situaci poznávat blíž, ocení jeho odhodlání, odolnost a pracovitost. Postupně se spřátelí a Joe se stane Garryho ochráncem a mentorem. Vznikne mezi nimi pouto, které jim oběma změní život. V okamžiku, kdy se Garry ocitne ve velkém ohrožení, obrátí se o pomoc na svého nového přítele. Odtud se odvíjí řetězec událostí, které Joea přivedou až k hranici, za níž jej pravděpodobně čeká jen nevyhnutelná katastrofa. Joe se musí rozhodnout, jestli tuhle pomyslnou čáru překročí... (Cinemart)

rowdys

Pri pohľade na Greenovo portfólium človek nadobudne pocit, že sa David snaží byť akýmsi jack of all trades, resp. genres. Boyleovský syndróm však na jeho filmografii putuje sínusoidami ako húsenková dráha v Six Flags a Joe sa v tejto smršti nachádza niekde v bode mierneho stúpania. Dejovo je film nevýnimočný a starý ako príbehy, ktoré si rozprávali naši predkovia pri ohni a tak treba útechu hľadať v postavách a umiestnení filmu do lesnatého zapadákova. Zatiaľčo pre Cagea sa jedná o dobrú voľbu úlohy v porovnaní s tým, čo sme od neho mohli v uplynulých rokoch vidieť, diváka čaká len nevyčnievajúca dráma na víkend, keď práve nevyjde počasie na opaľovanie. ()

Pump odpad!

Dlouho jsem neviděl takovou sračku... Divím se, že rovnou nezačnou točit seriál "z prostředí slumů" nebo "drama kurev" o problémech prostitutek ve světě... Chci říci, že ukazovat nám jak žijí primitivní lidé a vydávat to za drama je drzost a divím se NC, že do tohoto projektu naskočil. ()

zdenny

Toto je zvláštní film. A v novém tisíciletí určitě nejzvláštnější z těch, ve kterých Nicolas Cage hrál. Jenže byl natočen tak jakoby nezávisle, že to určitou atmosféru (z podivných důvodů) mělo. Určitě to nebyl film, o kterém budu básnit, ale je to film, který měl okamžiky, jež si budu dlouho pamatovat (bezdomovec, jehož jediná role v životě byla role otce - alkoholika právě v tomto filmu, zlikvidování psa svým psem ve veřejném domě, umlácení bezdomovce pro láhev vína). Především tyto scény (ale i ostatní film) nám chtějí ukázat, jak je život pomíjivý a snaží se nám vnutit myšlenku, že život některých lidí má pro jiné některé lidi jinou (menší) cenu. Také nám chce ukázat, že i když se má hodně lidí v dané zemi dobře, existují tam i lidé, kteří pouze přežívají a z nich někteří se tomuto osudu chtějí vzepřít. Vystoupit ale z tohoto bludného kruhu a svůj život osvobodit je pro většinu z nich velice těžké. PS: Co se týče mnohdy kritizovaného Nicolase Cage, myslím si, že jeho výkon byl hodně dobrý. ()

Timak

Utahaný, nezáživný, pomalý a vlastně i dost hloupý. Cage se tady snaží, ale nemá na to. Jeho největší sláva je už dávno pryč a tenhle pokus o nějaký to nezávislý dramíčko, to teda rozhodně nijak nezmění. ()

Henk123

Paprsek světla proniká skrz tmavě šedou oblohu na zem v naději, že Nicolas Cage se bude už nadále držet alespoň takových projektů jako tento. Joe, je výborný film, co do svižnosti postrádající, ale do skutečnosti nabývající. Je to skutečné, smutné, nasírající a ''Cageovsky'' kladno-záporo hrdinské - psanec na straně dobra. Cage usnul v podzimu své herecké cesty, ale takovéhle malé naděje nás ( ''kejdžovce'' ), stále drží trochu nad vodou, že se opět vrátí na výsluní. Táákže Nikolasi ! Tenhle film Ti schvaluju a zkus hrábnout znovu po nějaké srač*e a půjdeš dělat moderátora do TV Šlágr !........... PS: Recept na úspěšný film s Cagem: 1) Dejte Cageovi hlavní roli a řekněte mu, že je pašák. 2) Přidejte Cageově postavě první přísadu: nějaká neplecha ( Jako: využívání schopnosti ve svůj prospěch - Next, ex-zloděj - 60 Sekund, zaprodal duši ďáblu - Ghost Rider ). 3) Kápněte tam typické dobráctví, čestnost a zásaditost ( Může to potkat i vás ). 4) Nadměrnou galantnost k ženám ( Mandolína kapitána Corelliho, Město andělů a - téměř všechny filmy s ním) 5) Schopnost/Dovednost povyšující ho nad ostatní ( znalost historie a luštění ''tajenek'' - Lovci pokladů, skvělý obchodník - Obchodník se smrtí, 2 minuty - Next, znalost vědy(chemie) - Skála ). 6) Pozoruhodnou maličkost (Kouzlení - Next, znalost jazyků - Obchodník se smrtí, Beetles - Skála, vášeň pro Eleanor nebo ''lowrider song'' - 60 Sekund). 7) Celé okořenit špetkou šibalizmu a typickým Cageovským humorem a máme to !!! =) #########################################HashtagKoutek######################################### #NicolasCageNeníJamesBond #NicolasCageJeKlaďasSeŠpetkouTemnéStrany #NicolasCageJeObyčejnýChlapAlePřestoStrašnejFrajer #NicolasNásNezklame #S-NikolasemSeNemusímeBátŠpatnéhoKonce #NicolasCagePosledníŠanceNeboli-UžNámDošlyNervy #Nepopiratelných75% ()

MichelSmith

Klasická dráma s velkým menom,tentoraz je to N.Cage a nezaostáva za konkurenciou,aj ked povedzme Out of furnace,alebo najmä Prisoners malo väčšie grády,no latku rozhodne nepodliezol tento film nijak výrazne... Je to pochmurné a ukazuje v plnej kráse,že spoločnosť može zničiť aj dobrého človeka,uviesť ho do beznádeje a stereotipom života,ktorý sme nechceli ale podlahli mu a zabudli kto vlastne sme,príjdeme aj o seba... ()

DeathTheKid

Joe je dalším z "grow up" filmů, který v porovnání s Mudem nebo Kings of Summer nezklamal, ale taky ani nenadchnul. Pravdou je, že tady to přetékalo nadstandartními hereckými výkony, kde Cage do stromu vysekává "im back!" a Tye ukazuje, že má oči Toma Hardyho a snad i jeho talent. Na místě je taky zmínit výkon fotříka...toho jsem nenáviděl od prvního okamžiku. Odpor/sympatie k příběhu navážete, to je skoro sázka na jistotu, jenže je to moc natažené a vztahy mezi postavami tak nějak chladnou, což se projeví v závěru, kde by nějaký ten emocionální projev celkem bodnul. Tak trochu zklamání i spokojenost zároveň. ()

tommmy89

Celkom príjemný film; čo je ale hlavné, tak som sa pri tom nenudil. Cagea tentokrát posadili do roly tvrďáka a zároveň chlapa so srdcom na správnom mieste. Dokáže pomôcť, ale aj opätovať zlo - to ako sa vysporiada s krivdou, ktorá postihuje jeho nového kamaráta je ale predmetom samotného filmu. Inak je to Cageov lepší kúsok, ktorý som už dávno nevidel. Väčšinou hrá v ****** filmoch a tam sa nepresadí. ()

netahlo

Zvlastni snimek, ne nepodobny filmu Mud, ve kterem Tye exceloval podobne jako tady. Hlavni role jak sita na miru pro Nicolase, ktery podle me podal nejlepsi vykon od Leaving Las Vegas. KONECNE! Tyhle filmy z jizanskych zapadakovu ja proste muzu. Celkove dost ponure, ale diky presvedcivym hereckym vykonum (casting se povedl) podarene dilo. ()

LexBarker

Temné drama z amerického vidlákova se pomalu vleče...Cage se v něm opilecky pomotává a mlátí policajty...a kamarádí s předčasně dospělým klukem,který nevím proč,už dávno nesejmul to individum,co si říká jeho táta...Celkem věrohodné zachycení života spodních vrstev na americkém venkově......Žádnou přemrštěnou akci v tom nečekejte.Nicolas tentokrát hraje dobře,tak jak jsme byli kdysi u něho zvyklí... ()

SG-1

"Stavěj tady hinduistickej klášter. Bude tu spousta mladejch z Bombeje s červenejma puntíkama uprostřed čela. Jako od zaměřovače." -Joe- ()

sedm.1

Na začátek musím zmínit, že Joe je vážně až nečekaně kvalitní film. Ovšem těch překvapení je tu mnohem víc. Jednak jsem tedy vůbec nečekal, že by David Gordon Green, doposud tvůrce především opravdu třeskutých komediálních šíleností, byl schopen natočit tak stylově vytříbené a atmosféricky vychytané drama. Navíc drama emočně velice silné, syrové a zajímavé. A přitom nešlo o vůbec jednoduchou záležitost, neboť zpracovat sociální drama tak, aby fungovalo a hlavně působilo právě tak jak má, není vážně jednoduchá věc. Ale Green to fakt zvládl s přehledem. A pak od Nicolase Cage jsem už také nečekal film, ve kterém by dal vzpomenout na časy Leaving Las Vegas či Počítání mrtvých, kde podával skutečně výrazné výkony a postavou Joea připomněl, že i on bývával kdysi slušným hercem ve výrazných filmech. Herecky jinak musím určitě ještě vyzdvihnout Tye Sheridana, který již poněkolikáté ukázal, že by se s ním mohlo v budoucnu počítat jako s velmi zajímavým a neotřelým hercem a překvapil mě Gary Poulter, a to zvlášť proto, že jak sem se dočetl v zajímavostech, šlo o skutečného bezdomáče, bez jakékoliv herecké praxe a přitom zde podal opravdu výtečný výkon. Jinak zápletka není postavena ani tak na spádu, či originalitě, celé jeto spíš o postavách, vztazích, závislostech a hříších minulosti, a mě to zde všechno vážně sedlo a v rámci žánru i bavilo. ()

Corpsegrinder

Cageova nejlepší role za posledních.... no přinejmenším 14 let. Každá postava zde je ale velice dobře zahraná, ten kluk, jeho ožralej táta, všichni herci sedí jak prdel na hrnec. Film je tradičně pomalejšího tempa stejně jako Prince Avalanche, nemá už ale takovou snovou atmosféru ani soundtrack od Explosions in the Sky, zůstal ale David Wingo takže hudba je parádní. Ten rejža už si osvojil styl těhle pomalejších filmů a jde mu to dobře. ()

Hanys_

Dost nepříjemný film. Umocněný tím špinavým prostředím a zabijáckým Poultryho pohledem. Greena je na ty průměrné komedie škoda. Rozhodně má víc co říct těmihle existenciálními dramaty. Btw. Cage už začal konečně číst scénáře? 7.5/10 ()

ti88na

Kruto realistické americké drámy mám inak celkom rada. Joe je presne takouto drámou, bez krásy, bez nádeje, ale prišla mi tiež trochu nadnesená, aspoň na naše pomery. Hlavný hrdina, hoci ho obstojne stvárnil Nicolas Cage, si však neuchmatol ani za necht mojich sympatií a tak som sa ako divák, nemala o čo oprieť a čas mi pri sledovaní tohto filmu plynul len veľmi pomaly. Naznačený príbeh bol taktiež taký nemastný-neslaný, a tak by som zhodnotila asi aj celý film. Musím však vyzdvihnúť postavu stvárnenú Garym Poulterom, pretože to bol presný obraz ľudskej trosky a keď sa niekde stretnete s takýmto ovocníčkom, bude vyzerať presne takto. ()

Ilhan

Po dlouhé době film, ve kterém si člověk Nicolas Cage opravdu užije a je to důkaz, že v tom nepřeberném množství filmů si Nicolas dokáže pořád najít, co mu sedí a vysekne zase herectví jako z partesu. Víc takovýhle filmů. Je škoda v jakých sračkách se poslední dobou plácá. ()

Dyas

Nicolas Cage se konečně ukázal v dalším skvělém filmu. Joe je vynikající temné a napínavé drama, které si na nic nehraje. Příběh výborný, postavy byly snad všechny uvěřitelný a zajímavý a mě osobně se takové filmy moc líbí, jsou-li dobře natočeny. Cage je mimohodem v dobré formě a konečně i něco pořádného hrál. Nemohu jinak, než to ohodnotit plným hodnocením. ()

Nicolas Cage neschopným únoscem

Nicolas Cage neschopným únoscem