Jsem nesmělý, ale léčím se

• Francie Je suis timide... mais je me soigne (více)

Pierre Richard jako muž, který kvůli lásce překoná nejen sám sebe... Pierre je vrchním pokladníkem v hotelu ve Vichy. Odjakživa bojácný, plachý a nesmělý muž, který nedokáže nikomu říct ne. Když se však jednoho dne srazí s krásnou Agnes, vášnivě se do ní zamiluje. Od té doby sní jenom o ní, ale v cestě mu stojí především jeho nesmělost. Pomáhá mu „zkušený“ Aldo, který se stává jeho soukromým učitelem v získávání ženských srdcí a sebevědomí. Protože ženy mají nejraději smělé a odvážné muže. Pierre se neváhá zaměstnat v hotelu, kde je Agnes hostem. Umývá nádobí a je ochoten udělat cokoliv, aby si ho jeho milovaná Agnes všimla. (Česká televize)

Martrix

Pierre je sice sympaťák každým coulem, ale co se nesmělosti týče, na Koudelku ani náhodou nemá. Možná je to jinou mentalitou, kdo ví, ale nesmělost mám spojenou s trochu jinými projevy. Řekl bych, že téma nebylo ani z poloviny vytěženo a chyběla tomu lehkost. Přesto je to pohodový film s několika vtipnými/dobrými momenty. V režii někoho jiného, by to ale asi dopadlo lépe. Slabé 4*. ()

dr.fish

Jako komedie docela roztomilá, ale plná hluchých míst. Na ospalé nedělní odpoledne po flámu vcelku ideální, když člověk občas zachrápne, o nic nepřijde, jelikož děj je v jádru podřadný. Pierre Richard má mnoho lepších filmů. I horších ovšem....60% ()

charge

Řekl bych, že se jedná o nejlepší film v režii Pierra Richarda. Jakoby se již poučil ze svých předchozích nezdarů (podprůměrných snímků) a od režisérů s nimiž v předchozích letech spolupracoval. ()

Mylouch

O tom, co jsme schopni vyvádět, když příroda zavolá. Pořád fungující jednoduchá komedie, která dokáže nesmělcům z řad diváků alespoň na chviličku ulevit v jejich trápení a smířit je s jejich osudem. Obměn obligátního Cosmova tématu s příznačnými disonancemi je vždy právě akorát (až dost). ()

andrii

... a humor lehounký jako soufflé, které sklouzne po patře, jako když klíče do zapalování zasunete. Ale hlavně ten jeho, likvidační, jako v porcelánu slůně. ()

filmmovier

Asi nejlepší richardovka, která kdy vznikla. Má příběh sice prostý, ale neskutečně vtipný. Chechtal jsem se u něj téměř nonstop - když zrovna ne scéně, která běžela na plátně, tak alespoň těm předtím. A směju se ještě teď. Ona je to totiž neskutečná komedie, takhle má prostě vypadat film po francouzsku. Scény v kuchyni s talíři, s loďkou nebo hned ty úvodní jsou ale sakra nezapomenutelné. Mám Pierra Richarda rád a filmů s ním jsem viděl už docela dost, ale ani u jednoho jsem se nesmál tak, jako u tohoto. Navíc Pierrovi skvěle sekunduje Aldo Maccione, další výborný herec. Doporučuji všem milovníkům klasických francouzských komedií, je jedna z těch vůbec nejlepších. 100%. ()

Mrkvič

Fajnová komedie ale po letech je to takové jednotvárné. Perre Richard tu pobaví svými nešikovnými výstupy, ale dál nic. Do toho začne být těch pár tónů (o hudbě se snad ani mluvit nedá) po hodině filmu hodně otravných. Holt 30 je znát i na francouzském vkusu humoru. ()

Master19

Jak Pierra Richarda nemusím, tak u tohoto snímku jsem se docela bavil. Sice se úplně nedokázal vyvarovat trapných a zbytečných scén, ale pro těch pár minut smíchu za shlédnutí přece jen stojí. ()

Krustyburg

Nic nového pod sluncem, avšak milá komedie, kterou ovšem ve druhé polovině neskutečně otravuje soundtrack. Trochu slabší 3*. ()

Ironfood

Ideální role pro Pierra Richarda, výborná je například scéna se špagetama nebo hasičem. A samozřejmě Héj-hou, vezmu talíř, meju talíř, hodím talíř, chytnu talíř, otřu talíř, vytřu talíř a šoupnu talíř... ()

klúčik

Moja najoblúbenejšia komédia z P.Richardom. Scéna keď je špagety v reštaurácii je nezabudnuteľná. Na tomto filme sa vždy rád zasmejem. 80%. ()

Stružák

Kolosální ptákovina, tohle by se mělo spálit. U komedie je přecijen trochu problém, když není ani náznakem vtipná. Celej film je navíc zbytečně natahovanej a do většiny "vtipnejch" situací hraje hrozně otravná hudba. Dávám hvězdičku jenom za sympatický herecký obsazení. ()

Paity

Jsem nesmělý, ale léčím se je typickým příkladem práce Pierra Richarda a v tomto případě také jeho režisérských schopností. Kdo chce být ale upřímný a nepatří do jeho fanklubu, ten musí uznat, že už natočil mnohem lepší snímky než je tento. ()

nylo

S každým zhlédnutým filmem žánru bláznivé komedie, se opět a opět přesvědčuji, jak moc je mi tento žánr vzdálený....v případě tohoto filmu jsem se ovšem cca 3x zasmála a Pierra mám ráda, neb jeho osobní kouzlo je velice příjemné. Navíc při pozorném sledování děje je vidět, jak šikovný při své "nešikovnosti" vlastně je...jinak je to prostě bláznivá trapárna :D 55% ()