Pierre Richard jako smolař, který si nic nepřipouští... Smolař Alfréd, jehož život tvoří nepřetržitá řada malérů, se stane členem družstva, jež hájí barvy Paříže v poněkud pokleslé putovní televizní soutěži Paříž proti venkovu. Podle scénáře má pařížské družstvo vždy prohrát, avšak ztřeštěný Alfréd rozpoutává kolem sebe spoušť a zmatek a zatímco vede družstvo od vítězství k vítězství, televizní moderátor osnuje jeho vyřazení ze hry… (Česká televize)

Socrates

Hrozný zklamání, i přes poměrně nápaditej rozjezd. Nejvýstižněji bych to asi popsal jako nepovedenej pokus o grotesku. Ano, hlavní hrdina byl od dětství velkej smolař, ale nahánět to ještě tím, že ho občas nesmyslně praští něco po palici nebo díky svý potrhlý nešikovnosti spadne v lese zrovna náhodou do tůně apod., to si radši pustím Laurela a Hardyho, ti to uměli líp. O zbytku děje a tý ujetý soutěži se ani vyjadřovat nebudu. ()

Bernhardiner

Pierre Richard funguje nejlépe v komediích, které mu na tělo napíše někdo jiný (až již Claude Zidi nebo Francis Veber). Tohle vypadá víceméně jako sled oddělených komických scének, které nějakým řízením osudu na sebe navazují. Nápad je ucházející, ale Pierre se musí před kamerou fakt hodně snažit, aby dokázal napravit to, co napáchal jako scénárista a režisér. Díky Bohu se mu to (i s přispěním hvězdných spoluhráčů) celkem povedlo. 70 % ()

eraserhead666

Už úvodní sekvence, kdy se Alfréd snaží zasunout a pořád mu to něco kazí završená úchvatnou scénou v kostele, kdy vám dojde jak to skončí a další střih vás nezklame, je nabitá tím zvláštním druhem humoru, který se v Richardovkách objevuje poměrně často a tvoří jejich nezapomenutelné kouzlo. A podobných humorných scén je ve filmu hodně (úchvatný exhibicionista na začátku filmu, scéna s padající taškou, která je tak prostá, až mě nahlas rozesmála). Alfred je prostě ultrasmolař a přesto si u snímku občas řeknete - jo, to znám, to už se mi taky stalo. Neuvěřitelně jsem se pobavil. Zcela jistě patří Život plný malérů k nejlepším filmům Pierra Richarda. ()

Inozuka

Přiznám bez mučení, že tuhle richardovku jsem dosud neznal, a to se počítám mezi fandy. Nějak nechápu, jak mi mohla uniknout. Je tam všechno, co udělalo Pierre Richarda tak populárním ... ztřeštěnost, smůla, láska a hlavně kýble humoru. První půlhodina je až geniálně vytuněná, každý detail zapadá do finálního gagu, který se kontinuálně překlopí do dalšího. Pierre Richard tento film napsal i režíroval a je to sakra vidět. A perfektní hudba od Vladimíra Cosmy je jen třešinkou na již dokonalém dortu. Řadím mezi francouzskou komediální špičku sedmdesátých let. ()

honajz2

Tak jsem podruhé za život viděl něco s (a dokonce i od) Pierrem Richardem a na rozdíl od té první zkušenosti, která byl cca před šesti lety a moc se nepovedla, se to u Života plného malérů už naštěstí víceméně povedlo. V první polovině si mě to ale získalo o dost víc, tam těch vtipných scén bylo skutečně dost (i přes pár nepovedených, jejichž problém se rozjede právě v druhé polovině), zatímco v té druhé už to tak moc nefungovalo a ke konci spíš už jen nudilo. Pár vtipných momentů bylo sice i tam, vůbec celý nápad té soutěže byl správně praštěný, ale nemalý počet scén působí hrozně nahodile a jako by v nich šlo jen o "absurditu pro absurditu" (líp to asi nepopíšu). Přitom takhle rozháraně působí celý film, ale opět se to zase pořádně potvrdí až ve druhé polovině, kdy se tam začne děj soustředit na něco úplně jiného než doposud a k tomu co se dělo v první polovině se vlastně vrátí až úplně na konci. To nahodilé skládání scén, nápadů a dějů mi v tom vadilo, ale i tak u mě převažují pozitivnější dojmy a klidně bych se na to někdy i podíval znova. Takže slabou čtvrtou hvězdičku tomu nakonec dám rád. Slabé 4* ()