Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Pierre Richard jako smolař, který si nic nepřipouští... Smolař Alfréd, jehož život tvoří nepřetržitá řada malérů, se stane členem družstva, jež hájí barvy Paříže v poněkud pokleslé putovní televizní soutěži Paříž proti venkovu. Podle scénáře má pařížské družstvo vždy prohrát, avšak ztřeštěný Alfréd rozpoutává kolem sebe spoušť a zmatek a zatímco vede družstvo od vítězství k vítězství, televizní moderátor osnuje jeho vyřazení ze hry… (Česká televize)

(více)

Recenze (106)

Karlos80 

všechny recenze uživatele

Dějově slabší, zmatené a chaotické. Film je spíš poskládán z různých bláznivých a humorných situací, místy úžasné situační komiky, jednotlivých skečů apod..To vše někdy na místě, někdy to však působilo hodně infantilním a laciným dojmem. O humor se zde stará a samozřejmě mu kraluje Pierre Richard jako smolař-malérista Alfred Dhumonttiey (jeho ekvilibristika rovněž výtečná), ale špatné není ani celé to pařížské mužstvo poskládané kolem něj:-). Začátek dobrý (policejní stanice a zápis jména, scéna s houpací sítí nebo výběr adeptů do družstva), pak už jsem se moc nezasmál..Nevím, jestli to byl zrovna štastný tah, že se režie ujmul sám známý herec...Ve srovnání s ostatními Richardovkami i co se režie týče, bohužel, jen průměr. ()

B!shop 

všechny recenze uživatele

Vynikajici komedie a jedna z nejlepsich s Pierrem Richardem, kterou si navic sam reziroval. Richard dokaze zahrat jak cloveka co ma strasnou smulu, tak cloveka co ma stesti a je pri tom uveritelnej a navic takovej roztomile blbej. Pribeh je docela v poho, neni nijak zvlast predvidatelnej a flashbacky do mladi jsou vynikajici. Navic dej hezky odsejpa. Slabsich 5*. ()

Reklama

Boss321 

všechny recenze uživatele

Pierre Richard v plné síle. Napsal si scénář, záhral hlavní roli smolaře Alfréda a to vše si sám zrežíroval. Jeho styl humoru a postavy, které jsou z valné většiny životní smolaři, mi sedí jako málo co. Při telezní show jsem málem umřel smíchy :-). Určitě jeden z nejvýraznějších francouzských komiků od 70. let....... ()

Jara.Cimrman.jr 

všechny recenze uživatele

"Nebojte se hoši, to spadne na mě." Smolař Alfred, oblečený symbolicky v tričku s číslem 13, mne neskutečně bavil. Smysluplný děj tento snímek sice neobsahuje, ale těch několik hromad fórů, frků či narážek v provedení suverénním, infantilních či proklatě suchém, mi k rozvibrování bránice bohatě stačilo. Zejména jsem se bavil ve chvílích, kdy se Alfred stal hvězdou televizní soutěže, při které vážně ohrozil státní rozpočet Francie a na jeho frajerský skok do houpací sítě rozhodně dlouho nezapomenu. ()

Galerie (6)

Zajímavosti (1)

Reklama

Reklama