Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Pierre Richard jako smolař, který si nic nepřipouští... Smolař Alfréd, jehož život tvoří nepřetržitá řada malérů, se stane členem družstva, jež hájí barvy Paříže v poněkud pokleslé putovní televizní soutěži Paříž proti venkovu. Podle scénáře má pařížské družstvo vždy prohrát, avšak ztřeštěný Alfréd rozpoutává kolem sebe spoušť a zmatek a zatímco vede družstvo od vítězství k vítězství, televizní moderátor osnuje jeho vyřazení ze hry… (Česká televize)

(více)

Recenze (109)

topi 

všechny recenze uživatele

Co mě hned ze startu rozhodilo bylo, že Pierra daboval místo zažitého Petra Olivy Eduard Cupák. Rozhodně zajímavé zpestření. Film jako celek je spíš ukázkou hromady skečů a gagů s jednoduchým příběhem, kolem kterého jsou však některé vtípky na hranici absurdity a lacinosti. Od druhé půle už převládá víceméně nuda. Každopádně obsazení je nadupané, plné výborných francouzských herců té doby a s okouzlující kráskou Anny Duperey. ()

Martin741 

všechny recenze uživatele

Za najlepsieho francuzskeho komika povazujem uz dlhodobo DeFunesa, ale ani Kamen Richard za nim o moc nezaostava /apon teda u mna - Belmondo je az za Richardom/. Dejovo je film trochu slabsi a skor nez ucelenu dejovu liniu ma len zmes blaznivych a poosialenych napadov, na ktorych sa vsak ako divak stale slusne bavim : 59 % ()

Reklama

Thomick 

všechny recenze uživatele

"Ublížil jste si, jak jste spad?" - "Ne, jak jsem vstával" --- Lehce netradičně nakrútená PRovka o tom, jak se nezměrná smůla může stát parádním základem úspěchu. Neutuchající tempo, plno maximálně zábavných vedlejších postav (boxer, taťka se synem na vesnici) a krásná závěrečná scéna. Vlastně ... obě závěrečné scény. ()

eraserhead666 

všechny recenze uživatele

Už úvodní sekvence, kdy se Alfréd snaží zasunout a pořád mu to něco kazí završená úchvatnou scénou v kostele, kdy vám dojde jak to skončí a další střih vás nezklame, je nabitá tím zvláštním druhem humoru, který se v Richardovkách objevuje poměrně často a tvoří jejich nezapomenutelné kouzlo. A podobných humorných scén je ve filmu hodně (úchvatný exhibicionista na začátku filmu, scéna s padající taškou, která je tak prostá, až mě nahlas rozesmála). Alfred je prostě ultrasmolař a přesto si u snímku občas řeknete - jo, to znám, to už se mi taky stalo. Neuvěřitelně jsem se pobavil. Zcela jistě patří Život plný malérů k nejlepším filmům Pierra Richarda. ()

fantoci 

všechny recenze uživatele

Opět jsem měl problém s hodnocením. Tentokrát u komedie Život plný malérů. Má báječný dabing, na který můžeme být vždy hrdí.A teď k samotné komedii. Je to klasická PierreRichardovina. Opět hraje smolaře, na kterého se smůla lepí na každém kroku. Film nepostrádá lehkou romantiku s happyendovým koncem. Film je v podstatě pitomoučký s některými velice infantilními vtipy. S hodnocením jsem se pohyboval mezi 6 a 8 body. Úplně mne dostala scéna z policejní stanice v prvé části filmu. Ta mne doslova odrovnala. Nešťastný výraz v policajtově tváři, který se snažil správně napsat do protokolu jméno hlavního hrdiny patří k nejkouzelnějším situacím z celé komedie. Nakonec jsem se rozhodl pro hodnocení mírně nadprůměrné. ()

Galerie (6)

Zajímavosti (1)

Reklama

Reklama