Život plný malérů

Les malheurs d'Alfred

Život plný malérov

Komedie

Francie, 1972, 98 min

Obsah včetně závěru: Smolaři Pierru Richardovi se nepodaří utopit se, na stejném místě jako se to nepodaří televizní reportérce, do které se zamiluje. Náhodou se dostane do soutěže, kterou ona, se svým bývalým milencem, moderuje. Je v družstvu Pařížanů, kteří byli schválně vybráni jako nemehla, aby se povzbudil bouřící se venkov. Družstvo však vyhrává a z Pierra se stane hvězda.(6.12.2008)

Škoda, že ta nemotornost hlavního hrdiny je občas přehnaná až do nevtipného absurdna, jinak se jedná o oddechovou komedii s celkem dobrou soutěžní zápletkou. Pierre Richard mi celkem sedí a rozhodně se rád podívám i na některé další filmy s ním (tohle byl můj první). Tři hvězdy dávám jen díky zmíněným neduhům a přesvědčení, že to nejlepší od Richarda mě ještě čeká. Mile překvapil český dabing, kde v hlavní roli překvapivě neúčinkuje dvorní Petr Oliva, ale Eduard Cupák, který si vedl opravdu dobře (nevadilo by mi ho slyšet ve spojitosti s Richardem znovu), přesvědčil mě, že to byl opravdový profesionál v oboru, který se hodil snad ke každé postavě. "Jak můžeš být herec, když koktáš?" - "Když hraj-ji, tak neko-koktám." - "A hrál jsi už někdy?" - "N-ne."(8.8.2009)

Opravdu nehorázně mě sralo, že Richarda v tomto filmu daboval Cupák a tak trochu mit o pokazilo dojem z celýho filmu. Jinak asi tak do půlky bych filmu skoro nic nemoh vytknout, ale druhá polovina mi přišla jenom jako takovej slabej odvar. Pro mě je to tak na rozmezí 3 a 4 hvězdičky. Kdyby Richarda daboval tradičně Petr Oliva, asi bych dal ty 4... H jako hašiš :-)(9.8.2009)

Svou střeštěností film místy připomíná Bažanty. Vychutnal jsem si nejvíce scénu kdy se mistr světa v boxu marně snaží usnout, protože se mu zrovna nad ním uvelebí světoznámý nešika. Pozdější nápad s televizní soutěží také není špatný. Film se mě docela líbil a zařadil bych jej k těm lepším ve filmografii Pierra Richarda. 65%(12.10.2009)

Úžasný film s P.Richardem, který je tentokrát obsazen jiným dabingem a kupodivu to filmu velmi svědčí. Na filmu zaujme především skvělá hudba a soutěž Paříž vs. Vesnice. Opět geniální film o síle masmédií a jako perlička je přítomen P.Préboist v roli vidláka. Spolu s Roztržitým se podle mě jedná o vrchol Richardovy filmové kariériy (i když je to vlastně teprve začátek)(7.4.2010)