Život plný malérů

• slovenský

Život plný malérov

Komedie

Francie, 1972, 98 min

Pierre Richard je mnohem lepší herec než režisér a scénárista, ale tam, kde se drží toho, co jej jako herce proslavilo, tedy postavy sympatického nešiky, který čelí nepřízni osudu a naschválům okolí, film opravdu drží pohromadě a funguje na jedničku, jenže v druhé polovině se nějak scénář rozbředne a snímek ztrácí nejen na tempu, ale i na účinnosti. Od skutečně skvělého začátku jde kvalita filmu vlastně neustále dolů a závěrečné desetiminutovce bych dal snad jen jednu hvězdičku. Tři hvězdičky a 55 % celkového dojmu jsou nakonec rozumným kompromisem.(3.1.2011)

Opravdu nehorázně mě sralo, že Richarda v tomto filmu daboval Cupák a tak trochu mit o pokazilo dojem z celýho filmu. Jinak asi tak do půlky bych filmu skoro nic nemoh vytknout, ale druhá polovina mi přišla jenom jako takovej slabej odvar. Pro mě je to tak na rozmezí 3 a 4 hvězdičky. Kdyby Richarda daboval tradičně Petr Oliva, asi bych dal ty 4... H jako hašiš :-)(9.8.2009)

• kingik

Pierre Richard, pokud není dabovaný svým kmenovým dabérem Petrem Olivou, ztrácí hodně ze svého projevu. Navíc, tohle je tak slabomyslné, že se to dá dokoukat s vypětím všech sil. Ani jednou jsem se nezasmál. Název zněl dobře. Nuda. Eduard Cupák se zoufale hlasově nehodil na nejznámějšího francouzského blondýna, který rozhodně natočil vtipnější a chytřejší filmy. 1* jen za Richarda. 20%(7.1.2012)

Obsah včetně závěru: Smolaři Pierru Richardovi se nepodaří utopit se, na stejném místě jako se to nepodaří televizní reportérce, do které se zamiluje. Náhodou se dostane do soutěže, kterou ona, se svým bývalým milencem, moderuje. Je v družstvu Pařížanů, kteří byli schválně vybráni jako nemehla, aby se povzbudil bouřící se venkov. Družstvo však vyhrává a z Pierra se stane hvězda.(6.12.2008)

Vynikajici komedie a jedna z nejlepsich s Pierrem Richardem, kterou si navic sam reziroval. Richard dokaze zahrat jak cloveka co ma strasnou smulu, tak cloveka co ma stesti a je pri tom uveritelnej a navic takovej roztomile blbej. Pribeh je docela v poho, neni nijak zvlast predvidatelnej a flashbacky do mladi jsou vynikajici. Navic dej hezky odsejpa. Slabsich 5*.(31.8.2005)