Pierre Richard jako smolař, který si nic nepřipouští... Smolař Alfréd, jehož život tvoří nepřetržitá řada malérů, se stane členem družstva, jež hájí barvy Paříže v poněkud pokleslé putovní televizní soutěži Paříž proti venkovu. Podle scénáře má pařížské družstvo vždy prohrát, avšak ztřeštěný Alfréd rozpoutává kolem sebe spoušť a zmatek a zatímco vede družstvo od vítězství k vítězství, televizní moderátor osnuje jeho vyřazení ze hry… (Česká televize)

ostravak30

Přiznám se, že nejlepší filmy Pierra Richarda hledám jinde. Filmy, které sám psal a režíroval prostě nějak nedávám. Život plný malérů je slabší komedie, jejíž první polovina je jedna z nejhorších filmových částí z jeho starších slavnějších komedií. Nuda, bez výrazných fórů, nikdo z kolegů ho nepodpořil. Alfréd má prostě smůlu a ví to o sobě, to je snad jediná novinka. Jinak v předchozích filmech vždy hrál smolaře, který na co sáhl, to zpackal. Výjimkou je, že oproti jiným postavám, zde z toho má depku. Druhá polovina pak leccos zachraňuje, ale nestačí jen vybrat vtipné herecké zjevy na pohled, což se ukazuje vzápětí. Richard zkrátka sám bez dobrých vtipů film neutáhne. Pár jich ale bylo. Na celý snímek to nestačí. Nutno podotknout, že André Ruellan se tímto podepsal prvně pod scénář i pro P. R. to byl teprve druhý. ()

mr.bredok

Scénář: Roland Topor André Ruellan Yves Robert Pierre Richard. Na filmu Roztržitý, který je o dva roky starší a byl Richardovou reříjní prvotinou si u scénáře vystačili Pierre Richard společně s André Ruellanem. Film měl větší jiskru a náboj. Z toho plyne, že méně je někdy více... Skvělá komedie, ale scénář dost naivní... ()

rawboy

Zatím to nejslabší co jsem s Richardem viděl. A slabé je to až hrůza. Ani jako pocta němým groteskám bych to nevzal na milost. Chybí tam snad už jen uklouznutí na banánové slupce ... ()

Zoltar78

Můj vůbec nejoblíbenější Pierre Richard (tentokrát i jako režisér). Snad nikdo neumí zahrát notorického smolaře lépe než právě on. Richard ve vrcholné formě! Navíc podpořeno geniální hudbou Vladimíra Cosmy a když k tomu připočtu ten doslova kouzelnej happy end... sečteno, podtrženo... 5* Klidně mě ukamenujte, ale ani o jednu neslevím ;-) ()

carl.oesch

Pro mně jeden ze dvou nejoblíbenějších filmů s Pierrem Richardem. Dodnes lituji, že se nezadařilo jeho obsazení do Křidýlka nebo stehýnka, tam by to byla s Louis de Funesem dokonalá dvojka. Tady bych řekl, že smutné klaunovství ve francouzském provedení dosáhlo vrcholu a ještě v kombinaci s Anny Dupereyovou v nejlepších letech. No, a nakonec mně vždycky dostane ten backgound filmu, ukazující, jak ta státní televize pomáhá úslužně na pokyn politiků a jejich objednávku "formovat" a "usměrňovat" veřejné mínění. A někdy se k tomu sníží i komerční televize.... ()

ALchemik

Co lepšího si pustit v neděli večer? Něco, co dokonale odstřihne uplynulý týden a nechá lehký pocit bezčasu a pohody. ()

zigy

Mám rád Pierra, ale tohle se mu nepovedlo. Zřejmě si musím dát pozor na filmy, které zároveň i režíroval, protože tohle se mi stalo i v případě Roztržitého. Film je jen sled gagů, což mi nevadí, ale bohužel většinou nejsou moc vtipné, a to vadí. Zajímavost: Výjimečně tady Pierra dabuje Cupák, přijde mi takový vážnější než Oliva, ale rovnocenné kvality. ()

nanamarak1

Čekal jsem něco na způsob Hořčice mi stoupá do nosu. Ale tohle je ještě o třídu slabší. Za celý film jsem se jednou zasmál a jednou pousmál. Vetšina scén je zoufale nevtipná až trapná. Často jsem vůbec nechápal, co má být na tom, co se děje na obrazovce, vtipného. Jako, vysvětlí mi někdo, co je vtipného na H jako hašiš? A asi nejubožejší věcí byl ten nudista v úvodu. Jestli ten přišel někomu vtipný, tak by se měl léčit. A ten zde vychvalovaný dabing stojí taky za hovno. Horší komunistickej dabing jsem neslyšel. 30%. ()

PTuranyi

Po Roztržitom je Život plný malérov ďalším režisérskym počinom Pierra Richarda. Je vidieť, že na sebe pracoval a tak je priebeh filmu uhladenejší a kvalitnejší. Aj hereckých výkonoch vidieť zlepšenie aj keď sa nepohybujeme v žiadnych hereckých výšinách. Scenár tvorí klasický príbeh smoliara, ktorý nakoniec končí šťastne. Na gagoch cítiť vek ale sú svojím spôsobom milé. 70% ()

f1

Výborný scénář, především mě pobavila show: Paris contre Provence. Opět jiná bláznivina se stejným Richardem ve skvělé formě. Bravo ()

solver

Takový francouzský kameňák. Uznávám, že má časový náskok, ale i tu druhou hvězdu dávám jen kvůli slabosti pro Pierra. Moc slabších filmů už nemá :-) ()

gizi

Trochu praštěná nenáročná komedie, u které se člověk pobaví. Rozšafná hudba navozuje správnou atmosféru, ale přesto to není typ filmu, kdy se za břicho popadáme. 70% a jen 3*, viděno poprvé 14.9.2014. ()

kotrlak

Ty komouši nám tehdy museli dávat něco do žrádla, jinak si nemůžu vysvětlit že se se nám tyhle filmy v 70.letech tak líbily! ()

soukyd33

Komedii si představuji jinak. Nevím, ale nechytlo mě to. Spíše nuda a soutěže už vůbec netáhnou. Vtipů zde moc není, nebo se opakují. Hvězdiček 2 ()