Šťastný nový rok

• Francie La Bonne Année (více)

Simon je propuštěn z vězení, kde si odpykával trest za krádež šperků. Vrací se do Paříže, kde se doufá setkat se svým komplicem Charlotem a s mladou prodavačkou starožitností Francoise, s níž hodlá začít nový život. Jak je pro Lelouche typické, film spojuje řadu žánrů, ale navrch postupně získává milostný příběh dvou lidí ze zcela rozdílných prostředí. Namísto obvyklé emocionální montáže sledujeme paralelní příběhy dvou vyhraněných osobností, které ne nutně byly stvořeny jedna pro druhou... (oficiální text distributora)

vesper001

Prej komedie. A proč jsem asi celou dobu trnula, jak to dopadne?! Napínavý, ač pomalu plynoucí příběh o loupeži a lásce, to vše zahalené do patiny a pozlátka oslav nového roku. Přesto ve mně zanechal určitou hořkost, asi jako vzpomínky na loňský rok. Nebo mi úplně neseděla poměrně laxní postava Lina Ventury, která s trpělivostí a neúprosností ledovce pluje tiše, nenápadně – a dlouze, velmi dlouze – ke svému Titanicu. ()

Idego

Je 31.12.2008, 23:35. Právě jsem se dodíval na film tomuto večeru vskutku příznačný. Lelouch, jak ho mám rád. Krásný příběh, krásná hudba a v tomto konkrétním případě skvělý Lino Ventura. Sice to nebylo dokonalých 5*, ale jsou to velice silné 4 a připojil bych se k Pshimimu - už jenom za tu krásnou písničku dostane plný počet :) PF 2009! ()

MurielRezek

Ani po dlouhých desetiletích pro mě neztratil tento francouzský snímek svůj velký půvab a opravdovost. Navíc se tu sešli hned tři spolehliví tvůrci mých zimomriaviek*. Lino Ventura, Francis Lai a Claude Lelouch. Film, jehož kouzlo na mě nepřestává fungovat.Tak tedy, přeji šťastný čas v tom nastalém novém kroužení vesmírem. POUR FÉLICITER 2015 ... a Simonovi zvlášť:) *zimomriavky - hezčí, poetičtější slovenský výraz pro husí kůži. ()

Kovaja

Tak tenhle biják byl totální nám.d!!! Stará poctivá francouzská kriminálka s bravurním obsazením. Ventura je tvrďák to ví každý ale čím mě tady odpáral byly jeho dialogy s Francoá. Ten borec mě vystřelil na měsíc. Ještě několik dní tenhle kousek nemůžu dostat z hlavy. Záběr kamery na jeho odmaskování ze starého dědka byl dechberoucí a myslím že ve Státech museli čumět. Shrnuto : Vrcholná fáze kdy jdou loupežníci do akce a finále kdy Ventura zjistí že sklapla past je to pravé ořechové. Tohle je na trezor a pouštět ještě za 100let. Smekám:-))) ()

rivah

Složitý převlek za starce, loupeže a chycení. K tomu krátce i romantický vztah, který není oboustranný, jak se ukáže. Ale náznaky a jen krátké naplnění. Ventura opět vítězem, i když je zde poraženým.(max.70%) ()

Cesty timem

Mám slabost pro francouzské filmy, francouzskou hudbu (Francis Lai a ještě k tomu Mireille Mathieu a nádherný song La Bonne Annee) a samozřejmě Lina Venturu, který ani nemusí mluvit, protože ty jeho všeříkající pohledy stačí... V roce 1987 byl natočen remake s Peterem Falkem, který není špatný, ale originál má ode mne za výše uvedené plný počet hvězd. ()

Zemřel herec Charles Gérard

Zemřel herec Charles Gérard

20.09.2019

Ve věku 92 let zemřel francouzský herec Charles Gérard. Gérard patřil mezi oblíbené spolupracovníky režiséra Claudea Leloucha (Dobrodružství je dobrodružství) a byl také blízkým přítelem herce Jean… (více)