Lino Ventura, Marlene Jobertová a muž, jehož jedinou nadějí je úkryt... Marceau Léonetti je policista každým coulem. Navíc policista sice tvrdý, ale čestný a poctivý. Připadá mu směšné, že by ho měl zastrašit opilý násilnický mladík jen tím, že je synem známého advokáta. Bez skrupulí pošle arogantního mladého muže na zkoušku krve. Ale případ se nafoukne do nechutné aféry. Nadřízení se svého inspektora nezastanou a Léonetti je přeložen na předměstí, kde vyšetřuje krádeže kol a holubů. Poněkud „větší“ případ už znamená honění úchyláků po okrajových kinech. K tomuto úkolu je Léonettimu přidělena mladičká policistka Jeanne. I přes rozdíly má tato nesourodá dvojice značné úspěchy. Jednou dostane zvláštní úkol: vypátrat muže, který má být korunním svědkem v procesu s gangstery a jehož poslední známá adresa byla ve XIII. okresu. Začíná dlouhá pouť za svědky, různými byty, ale především za pravdou. Tou, kterou má dosvědčit hledaný svědek u soudu, ale i pravdou, kterou o policejní práci a policii jako takové poznává mladičká absolventka policejní školy Jeanne... Film Poslední adresa vznikl podle románu Josepha Harringtona, který ve Francii vyšel ve slavné Gallimardové Černé sérii. Příběh o zákonu, cti, morálce a především svědomí natočil režisér, scenárista, spisovatel, muž v mládí odsouzený k trestu smrti José Giovanni. Do hlavní role policisty Léonettiho obsadil Lino Venturu, herce s kamennou tváří, jehož výrazovými prostředky byly především oči a síla jeho osobnosti. (Česká televize)

marcel5

Velmi pěkný rozjezd, až pak musel Léonetti zabrzdit, pak to byla detektivka, ale i ta měla své grády. Po tom všem mě překvapila chybějící následná ochrana svědka, skoro si říkám, proč to Léonettiho a je kolegyni nenapadlo. To mě mrzelo. Eminescu to dobře zakončil. ()

Iloveporn odpad!

Dvacet minut filmu a zatím jsem viděl a) chlápek, co bůhvíproč střílí lidi na nějakém trhu, uteče svým pronásledovatelům, Ventura ho nějak záhadně najde a zastřelí. Pak už se to neřeší.  b) zatčení opilého řidiče, kterému nedá policie ani odebrat krev, zato jeho advokát ano a prej nepil, svědkyně bůhvíproč lže pod přísahou a taky tvrdí, že dotyčný vůbec nepil i když jsme ji viděli říkat, jak dosvědčí, že byl opilej - Ventura je přeložen někam do zapadákova c) Ventura zmlátí chlapa a najde u něj granát d) Ventura hledá malému chlapečkovi holuby a nakonec je najde e) Jobert dělá v (porno?) kině volavku a Ventura vyhazuje chlapy, co ji obtěžují..... - chci toho tak moc, když čekám nějakej děj? - Ventura tu působí jak falešnej tvrďák. Rvačky i střelba působí kašírovaně, celý to působí, že se v tom režisér a scénárista dost ztratili a je jim tak dvanáct. Nemá to hlavu a patu. ()