Max Fischer, bývalý příslušník speciální vojenské jednotky, je najat, aby chránil problémovou puberťačku Ninu. Její problém spočívá v tom, že se stala svědkem brutální vraždy a jedni velmi zlí lidé si přejí, aby byla velmi...mrtvá. Max a Nina jsou na útěku z vražedných spárů dealera Thomase Backera, kterého nikdo a nic nezastaví...Samotář Max a osiřelá Nina se sblíží – z cizích lidí se stanou přátelé, kteří se na sebe mohou spolehnout a tím si vzájemně krýt záda. Max a Nina se dostanou pod ochranu bývaleho Maxova „kamaráda ve zbrani" – hendikepovaného Ruddiho – ovšem jedná se o bezpečí pouze dočasné. Posléze nalézají útočiště u Sáry – Maxovy životní lásky. Hrají závod s časem, ale Sáře se podaří objevit dvě únikové cesty do bezpečí před zběsilým Backerem. (HBO Europe)

jack_scott

Zajimavý a neotřelý akční thriller. Nešekal jsem, že Til Schweiger sám režíruje, a věru- není to špatné. Film má sice podle mě přehnanou stopáž, ale přežít se to dá. Akční scény docela pěkné. 60%. ()

magu

Na Germánov celkom pekný počin. Škoda, že tomu nevymysleli nejaký originálny koniec, lebo to klišé, skopírované spoza oceánu, tomu teda veľmi nepridalo. Skoky v deji som akosi nepochopil, zrejme preto, že nemeckú precíznosť nemám v krvi. Asi je už po tých rokoch poriadne zriedená kadejakými sračkami. Ak však budú v SRN pokračovať v takto nastúpenej ceste, prestanem nad nemeckými názvami filmov kriviť ústa. ()

Kobrous

Průhledné jako podvozek pornoherečky. A taky blbé a s tisíkrát viděným příběhem. Dalo by se to, kdyby stály za něco aspoň akční scény. Jenže ty jsou tvořené jen z rychlých záběrů na střílejícího a z rychlých záběrů na ostřelovaného. Natočené to je tak, že vůbec nevíte co se tam děje a spíš to působí jako by jeden střílel ve středu a druhej uhýbal v sobotu odpoledne. Prostě aušus. ()

TonyHawk94

Pôvodne som nečakal, že tomu dám tak vysoké hodnotenie, ale ten film bol viac, než len obyčajným thrillerom. Skvelé (a najmä - uveriteľné) postavy, výborná hudba, zaujímavý príbeh (z vonkajšieho pohľadu možno drobet pritiahnutý za vlasy), dlhá minutáž, vďaka ktorej sa do príbehu dala vložiť náležitá hĺbka. Skvelá chémia postáv. Obzvlášť medzi ochrancom Maxom a svedkyňou Ninou, ktorých každý ďalší dialóg pôsobil uveriteľnejšie a uveriteľnejšie, vďaka čomu vzniklo hlbšie puto (pomaly na úrovni otec-dcéra). Za normálnych okolností by som dal 4*, polhviezdičky naviac za skvelú Lunu Schweiger, pri ktorej som každý záber na jej krásnu tvár (a nádherné modré oči :)) skoro až hltal :). Aj kvôli zvýšeniu hodnotenia zaokrúhľujem hodnotenie nahor :). EDIT 24.10.2020 - po druhom zhliadnutí zostávam s hodnotením stále na 5*. Opäť si viacej uvedomujem mnohé nedostatky tohto filmu, zároveň som si ale viacej všimol a uvedomil kvalitu a hĺbku spracovania, zmyselnosť témy vojaka, jeho minulých aj prítomných démonov, skúseností, a čím všetkým zostal poznačený. Režisér, scenárista a zároveň aj producent (a keby toho nebolo dosť, zároveň aj hlavný herec v jednom) Til Schweiger si na tomto dal obzvlášť záležať (kvôli námetu dokonca odletel s Bundeswehr vojakmi kdesi na Stredný východ). Akcia mimochodom skvelá (reálnosť častého nabíjania - t.j. žiadna prítomnosť "nekonečných zásobníkov konečne v nejakom filme vyriešená! :D), kamera ešte viacej (oceňujem pomerne detailné zábery na ksichty jednotlivých postáv, kedy im je výborne vidieť reakcie, očný kontakt, zamračenie.. a vlastne, celú mimiku). ()

kolodej1

Schweiger je mým oblíbeným hercem, asi proto jsem dal alespoň dvě hvězdy a také proto, že zhruba tak polovina filmu byla zajímavá. Ale především poslední třetina se hodně nepovedla. Nejdříve jsem si užil pokus o psychologický rozbor, rozvleklé nudné plácání a na závěr byly už tak nereálné akční scény korunovány čirým nesmyslem, který už byl spíše nechtěnou parodií. Schweigerova dcera mě nijak neoslnila, nebýt hereckou dcerkou, nikdy by se před kameru nedostala. Dost dlouho byl film docela zábavný a rozhodně napínavý, ale ten závěr se brutálně nepovedl, tam bylo všechno špatně ()

fafejt001

Na německý film , celkem slušné , ale toho střílení ... Takže nic pro mne . Neprůstřelný . N o když to i režíroval , tak to muselo mít hezký konec . A bude i dvojka . Jaja . ()

Ironhead

Co se tyce akce, tak velmi slusne, ale proc proboha cpe do svejch filmu porad svy deti, proc? Aneb "herecky vykon" jeho dcery a dialogove sceny s ni, cely film srazeji do celkoveho podprumeru.... Aneb asi tak na cca 15-20 minut prestrelek se v tom filmu kouka vazne dobre, zbytek je ale vazne sragora... bohuzel... ()

TOPmoovie

dobree to je. skoda par nedotiahnutych veci, ktore patrili do televizneho filmu o 14h v nedelu doobeda. inak by to bolo za 4hviezdy. ()

dudel3333

ono to bolo dobre len....................len ta Schwaigerova (skutočna dcera)Nina tak iritujuca-uvrieskaná,hystericka,že ma ju človek chuť zabiť skor ako ty zabíjaci.A vaty strašne veeeeeeľa vaty..........mimo akcie iba samé "tliachanice"o vzduchoprazdne ()

ice.tea

Na odpad to není,na 5* ale taky ne.Na Němce až nadprůměrný snímek.No jen by si měli tvůsci napříště rozmyslet jaké repliky vloží puberťákům do ůst,kecy mladé Švajgrové mě docela iritovaly.A taky by se mělo mrtvým postavám z filmů říct,že by neměly dejchat,dokud jsou v záběru viz plachetkou přikrývaný Rudi a jeho dlouhý výdech,kde je vidět,jak se munedostávalo kyslíku....no ale asi to už nemohl vydržet... ()

Raziel811

Opět milé překvapení a je vidět, že Til Schweiger nezklame. Měl jseem obavy jak se vypořádá s režií a ač vizuál je levnější, akční scény kočíruje slusně a film dokonce neztrácí ani moc v dialogových scénách. ()

Vlkodlak13

Takový film jsem ještě neviděl. Sice začíná smutně a umírají tam ti dobří, ale atmosférou, zpomalenými záběry a také absencí hudby při přestřelkách dělá z tohoto filmu opravdu zajímavou podívanou. Klasicky tam jde o přebohatlý parchanty co uplatí kde koho, aby byli v klidu nebo při nejhorším, aby snad nešel sedět. Film je hodně akční, emotivní, propleten ironickými poznámkami a trochu vtipnými scénami, s perfekntí hudbou, s perfekntími herci (i když pravda, nějak mě tam neseděla ta Nina - Luna Schweiger), točí se okolo korupce a prodeje zbraní a i když je z německé dílny, vůbec tam nebyl zřetelný ten jejich styl Kobry 11 a podobných akčních filmů/seriálů. Naštěstí skončí dobře a navíc je věnován památce. ----- Jedinečný film, který vás chytne. Určitě vás zaujme, pokud alespoň máte rádi akční filmy. ()

pravda1

Rozťahaný a maximálne utáraný film hlavne zo strany Schweigerovej dcéry ktorá inak medzi nami vypadá otrasne - typická tlstá Nemka a naviac vo filme pôsobí výrazne otravne so svojími blbými otázkami a úvahami.Jedna hviezda za dobré prestrelky inak nuda jak prase.......... ()

danny79

Til Schweiger je rozhodne lepsim hercem nez reziserem ci scenaristou. Co me zde rusi asi nejvice je zanrova rozpolcenost. Akcni sceny (ktere nejsou dobre a kvalita je nahrazovana rychlym strihem) jsou stridany dlouhym emotivnimi vylevy hlavnich protagonistu a jeste se do toho zamicha romanticka zapletka s ex. Nerikam ze emoce do akcniho filmu nepatri, temer bych rekl ba naopak, ale tady bylo vlozeny az nasilne, misto aby umocnovaly zazitek z filmu tak nudily. Minusem je take zbytecne dlouha stopaz. ()

NoemiN

Ja nemecké filmy ozaj nemusím, ale tento ma príjemne prekvapil. Pozerať som ho začala kvôli T.Schweigerovi s pochybnosťami, že pôjde o trápny pokus urobiť film a dať príležitosť vlastnej dcére, ale bolo to prekvapujúco dobré. Nenudila som sa. ()