Max Fischer, bývalý příslušník speciální vojenské jednotky, je najat, aby chránil problémovou puberťačku Ninu. Její problém spočívá v tom, že se stala svědkem brutální vraždy a jedni velmi zlí lidé si přejí, aby byla velmi...mrtvá. Max a Nina jsou na útěku z vražedných spárů dealera Thomase Backera, kterého nikdo a nic nezastaví...Samotář Max a osiřelá Nina se sblíží – z cizích lidí se stanou přátelé, kteří se na sebe mohou spolehnout a tím si vzájemně krýt záda. Max a Nina se dostanou pod ochranu bývaleho Maxova „kamaráda ve zbrani" – hendikepovaného Ruddiho – ovšem jedná se o bezpečí pouze dočasné. Posléze nalézají útočiště u Sáry – Maxovy životní lásky. Hrají závod s časem, ale Sáře se podaří objevit dvě únikové cesty do bezpečí před zběsilým Backerem. (HBO Europe)

MartinezZ

Je to sice neinvenční, ale na to, že si to Til vzal takřka celé na krk, překvapivě dobře odvedené. (Spoiler!) Jen ten konec mohl být mnohem méně hollywoodský a tedy méně přitažený za vlasy. Nicméně dobré tři hvězdičky. ()

Martin741

"Co to tu delate? Tady jsou nemocni lidi. A bla, bla, bla, bla, bla. Hajzle! " Reziser Tyl Schweiger /Klepani na Nebeskou Branu, Hanebni Parchanti/ natocil slusny, dobre odsypajuci film. Pribeh zaujme, nuda sa dostavi len v strede, aj to len na chviliu. Tyl Schweiger to dobre taha, Katharina Schuttler je fajna, a Moritz Bleibtreu /Klepani na Nebeskou Branu, Baader Meinhof Komplex, Svetova Valka Z/ hral velmi dobre. Strielacky su namakane, zbrane tiez a nechyba ani snaha o napatie : 70 % ()

bourec

Neskutečně zdlouhavej film,kterej je naditej kecama,akce je pouze v přestřelkách,žádnej souboj,nic.A zrovna vod tohodle filmu sem to čekal,navíc začátek byl i slibnej,ten vrah byl pěknej čůrák.Korunu tomu navíc nasazuje hudba,jak k filmu nějakýho artovýho rejžy,na který nikdo nechodí.Zklamání,a to jednoznačně.Myslel sem ,že se Til režisérsky konečně chytí co se týče tohodle žánru.50% s vodřenejma ušičkama. ()

carlos 2010

Nemecký Will Smith všade ťahá svoje deti, aj do filmu. Ale je to pozerateľné a celkom dobré - na nemecký film. Len český dabing dal Tilovi totálne mužný hlas, na rozdiel od jeho tenučkého. ()

laik_60

sympatická nemecká krimidráma, kde prestrelky sa striedali s chvíľami typicky nemeckého sentimentu s romantickým záverom. Schweiger to zahral presvečivo. ()

Immortal17

Další Schweigerův snímek, který mě opět dostal na kolena. :) Je to báječný herec, tentokrát měl skvělou příležitost předvést, co v něm skutečně je, už vím, proč většinu filmů s ním režíruje on sám, jen on ví co mu sedí. :) Pecka a klobouk dolů, odvádí výbornou práci. ()

A.Beech

Milujem filmy s touto tématikou a zbožňujem Schweigera. Dokopy teda parádny filmový zážitok pre mňa. Nemôžem hodnotiť inak ako za 5* a toho som si bol vedomý už po prvej pol hodine. Aj keď celkovo film mohli mierne skrátiť. Pre mňa ale jeden z jeho najlepších filmov. Tieto roly mu naozaj sedia a ja mu ich rozhodne verím (žeriem). ()

ecceHOMMO

Tila Schweigera mám ako herca rád, a nesklamal ma ani teraz. Ochránca je snímok, ktorý rozhodne schová do kapsy mnohé americké. Je intenzívne akčný i intenzívne emočný a citlivý. ()

Johnny.ARN

Luxusná prvá hodina bola zdevastovaná druhou. Krásna akcia, uvedenie od deja, prestrelky, napätie a následne siahodlhé dialógy, ktoré nikam neviedli. Finálny masaker mohli kľudne spraviť tak ako v Skyfalle a vôbec by mi to nevadilo. Východzí bod na to mali dobrý. Takto to vyznelo len ako finále na pozadí dlhšieho konfliktu a spleti udalostí. Til ako bývalý vojak ( kde som to už zažil?? ) s tým svojím drsným pohľadom a skvelou technikou práce so zbraňami ma potešil. Til ako režisér už ale nie. Zbytočne dlhé, strata tempa. Pozeratelné, ale radí sa k ostatným filmom s touto tématikou a nejak extra nevyčnieva z radu. 3 z 5 ()

rockwoman

"Věříš, že tam nahoře je někdo, kdo na nás dává pozor? Poznal jsem plno lidí, na který tam nahoře nikdo pozor nedával." ...S velkým potěšením chválím tuto německou,napínavou,akční podívanou v čele s rodinným duem Schweiger a jejich společným parťákem Moritzem Bleibtreu. ()

lennyd

Patnáctiletá Nina se stane svědkem vraždy v luxusním hotelu, a je jediným svědkem, který může dostat mezinárodního zbrojního magnáta Thomase Backera za mříže. Ten ale neváhá využít jakýchkoliv prostředků, aby se nechtěného svědka zbavil. Nina se ale dostane do programu na ochranu svědků, a její bezpečnost dostane na starost Max Fischer (Til Schweiger), který naopak udělá cokoliv, aby Ninu uchránil, včetně nasazení vlastního života... Tak nějak mi začíná připadat, že Til Schweiger (obdobně jako třeba Steven Seagal) začíná dělat cokoliv, aby jej někdo postavil do dalšího filmu - a když už nikoho nenajde, tak si filmy se sebou začne točit sám. Naštěstí Til ještě nepadá tak hluboko do sra*ek jako ten druhý výše zmíněný, a tak se na jeho "sám sobě" filmy dá docela koukat. A i tento akční snímek není špatný, a kdyby se víc postavil do akční roviny, a méně do té rodinné a kecací, tak by byl ještě lepší. Ze začátku mi Til jako akční hrdina neseděl, ale postupem filmu jsem si na něj zvykl a bylo to fajn. Jako otec patnáctileté puberťačky už to bylo horší. Trochu mně zklamal závěr filmu, protože i když se smířím s tím, že by se to celé hypoteticky mohlo stát, tak ten konec je ultra-nereálný. Na podobné téma bych možná doporučil spíše Schwarzeneggerova Likvidátora... ()

ti88na

Pozitíva tohto filmu sú Til Schweiger a to, že to nepôsobí nemecky. Tu sa však môj výpočet kladov končí. Negatíva sú, že námet je ohratý, scenár je tupý, stopáž je pridlhá a vlastne je to nudná a úplne zabudnutia hodná záležitosť. Tak nesympatickú hrdinku ako tu som vážne dlho nevidela až by som mohla povedať, že Nemci objavili svoju Kristen Stewart. Tie nekonečné drísty boli ubíjajúce, a keď konečne došlo k nejakej akcii, všetky scény boli s nejakého umeleckého dôvodu spomalené a teda rovnako ubíjajúce. Záver to už bola trápnosť nad trápnosť. ()

peetriss

Til Schweiger je asi můj nejoblíbenější německý herec, Ochránce je jeho druhý "výlet" do křesla režiséra, který jsem měl možnost vidět, tentokráte by si ale zasloužil pár facek. V první polovině jsem nechápal, proč je jeho film přijímán tak vlažně, protože nabízí nadprůměrnou akci, skvěle nasnímanou a nahuštěnou, lehce přepálenou (to k akčnímu žánru patří), jednou emocemi, podruhé vtipem, proloženou - v této fázi jsem si pokládal otázku, že by útok na pět hvězd? Bohužel polovina druhá se sesypala jako domeček z karet, a tento film nakonec neudržel ani tu čtvrtou hvězdu! Nemám nic proti kombinaci akčního filmu s dramatem osamělých lidí, kteří si k sobě najdou pouto, ba naopak, je to ozvláštnění. S blížícím se koncem začala být svižná akční zábava stále více utlačována hloupými dialogy (např. postelový rozhovor o tom, jaká je válka, jaké je to zabíjet), sentimentem a emocemi, které prostě nefungují a jednou nohou stojí v kýči. Závěrečné vyvrcholení, které slibovalo frenetickou akční řež je pod touto tíhou neuvolněné a křečovité, což výrazně kontrastuje s polovinou první. Herecké obsazení je dobré a nijak mi nevadí ani Schweigerova dcera Luna. Díky kvalitativně rozdílným polovinám mám velmi smíšené pocity. ()

bohemia_regent odpad!

Neskutečná koncentrace klišé všeho druhu. Na hranici kýče se film pohybuje celou dobu, přičemž s postupujícím časem se mu ji daří stále častěji prolamovat. Asi jedinou světlou výjimkou mezi vesměs zoufalými hereckými výkony, kterým vévodí "hrající" rejža se svojí dcerou, je Moritz Bleibtreu (jindy většinou výborný až vynikající, tady aspoň jakž takž dobrý), který ale tenhle paskvil těžko zachrání, protože ani on tu nemá moc co hrát. ()

Jayem

Akčný film, ktorý sa hrá až moc na drámu. A aj vďaka tomu je to dosť dlhé a miestami nudné. Ale musím pochváliť ako sú veľmi dobre natočené prestrelky. Amíci by si mali brať príklad. ()

Wancohoff

dospely seriozny film, ktory sa nesnazi byt cool, a v ktorom perfektne funguje drama, ako aj akcia. pribeh sice jednoduchy, ale scenar a rezia nadpriemerna. akcne sekvencie perfektne nasnimane ze clovek zabudne aj dychat.hollywoodski rutineri akcnych trhakov by si mali zobrat priklad.Til Schweiger je vyborny herec aj reziser. klobuk dole. 90% ()