Max Fischer, bývalý příslušník speciální vojenské jednotky, je najat, aby chránil problémovou puberťačku Ninu. Její problém spočívá v tom, že se stala svědkem brutální vraždy a jedni velmi zlí lidé si přejí, aby byla velmi...mrtvá. Max a Nina jsou na útěku z vražedných spárů dealera Thomase Backera, kterého nikdo a nic nezastaví...Samotář Max a osiřelá Nina se sblíží – z cizích lidí se stanou přátelé, kteří se na sebe mohou spolehnout a tím si vzájemně krýt záda. Max a Nina se dostanou pod ochranu bývaleho Maxova „kamaráda ve zbrani" – hendikepovaného Ruddiho – ovšem jedná se o bezpečí pouze dočasné. Posléze nalézají útočiště u Sáry – Maxovy životní lásky. Hrají závod s časem, ale Sáře se podaří objevit dvě únikové cesty do bezpečí před zběsilým Backerem. (HBO Europe)

poet

Utahaný a stokrat omletý koncept hrdinu čo zachranuje holčinu pred bandou zabijakov. Ešte do toho zakomponovať niekoľko metabolických porúch hlavnej hrdinky a bolo by to dostatočne prekombinované... Drsňácky výraz nepriestrelného Til Schweigera to žial nezachráni :)) ()

Mlle

Svižná a relativně vtipná i inteligentní střílečka. Není to vůbec můj žánr, ale tenhle film mě bavil. Režisér vystavil celkový dojem vyváženě na dobrém scénáři, napínavém ději a zajímavé vizualizaci, nepodcenil ani smysluplnost dialogů a půvab a neotřelost detailů. Velmi dobří herci (a zkrátka sympatičtí lidé), exceluje Moritz Bleibtreu. Vlastně je to takové chytré aranžmá dějových skic a filmových obrazů, jež se příjemně prolínají. Dialogy jsou víceméně stravitelné i pro intelektuálně náročnějšího diváka. Skvělá kamera. Jen dospívající Nina se někdy jeví hloupější, než by snad mohla dívka v jejím věku být. Bohužel, několik momentů před koncem začne spád zadrhávat a konec samotný se zčásti rozpíjí v sentimentalitě. ()

MickeyStuma

Til Schweiger se svojí dcerou v akčním melodramatu, který si sám zrežíroval, a o kterém nevím co si myslet. Námět není špatný, ale to zpracovaní je tak utahané, že to víc snad ani nešlo. Rád bych věděl co si Schweiger přitom režírování myslel. Chtěl se jen odlišit od amerických filmů? Jediné co se dá pochválit jsou přestřelky. Ty jsou skutečně dobré, ale ve výsledku jich tu je nějak moc. Chybí mi tu nějaký ten souboj. Jinak se tu jen zdlouhavé jen kecá a kecá a divákovi začínají padat oční víčka. Když už pomalu usíná, začne se střílet, což ho probudí a vzápětí se opět začne jen pomalu kecat. A tak to jde stále dokola. Víme, že Til Schweiger umí, ale tohle je takové rozporuplné. ()

Sudlice

Jak toto nazvat - romantický thriller? Rodinný thriller? Ne, čistá schweigrovina tentokrát v trochu jiném žánru než jsme zvyklí a neotřele natočené silně atmosférické akční scény.... prostě super! ()

Acrobat

Málokedy vidíte herca prebíjať tak často ako je tomu u Tilovho akčného žánru. Zvládol internú akciu, streľbu, dialógy, prienik do duše, prízemnosť a osud. Nezvládol spomaľovačky, rýchly záver, prílišný happyend. Ochranca ale nie je len debilný názov americkej produkcie so svalnáčom v hlavnej úlohe. Je osobitým režijným počinom, ktorý na začiatku štartuje s nulou na konte a ja ako divák som mu body prideľoval každou ďalšou osudnou epizódou. Príjemné. (videné 24.06.2019, JOJ archív) ()

Shitonit

Pět hvězd. Zcela přesvědčivě. Top Til Schweiger, který nenechává náhodě ani prd. Režie, Scénář, Hlavní role, vše zvládl na jedničku, bleskový úvod a poněkud roztroušený začátek se nástupem Maxe Fischera mění v neskutečně nádhernou akčně romantickou řež. ()

RyanRainheart

Ani náhodou odpad, to si myslím zaslouží jinačí filmy! Tohle je dost dobrý akčňák, příběh sice pravda není příliž originální, ale zato dle mého názoru, dobře natočený. Til si to celé odrežíroval a do role si obsadil i vlastní dceru, a ta také nehraje špatně. Jo tenhle film mě potěšil, a jelikož žeru Tila Sweigera dám mu s radostí ty 4. ()

joelly01 odpad!

Driv mel Tila kazdy rad, byl to velky kamarad! Ted uz ho nema skoro nikdo rad, uz to neni nici kamarad. No tak jo. Jak jsem ho kdysi milovala tak ted uz teda fakt ne. Uz mi vsechny ty jeho filmy a vsechny ty jeho deti strasne splyvaji. Jo, jako chapu ze je mu kosile blizsi nez kabat, ale a) tohle muze fungovat tak u jednoho, max. 2 filmu. Kdyz uz se to, pardon my language, do prdele, opakuje porad dokola tak to eventuelne zacne byt nudne a trapne b) kdyby se o Luny jednalo o nejaky vyjimecny talent. Coz se nejedna. Jak rikam, nic proti protekcnim spratkum, chapu a neodsuzuju. Ale, jak my nemci rikame "genug ist genug". Na dalsi film s Lunou a Tilem se asi ani nebudu divat a rovnou ho splachnu do odpadu. Tile, Tile, dve z nostalgie. Ale uz naposledy. Priste uz bude nasledovat jen rana z milosti. UPDATE: ted jsem se na to divala znovu a nevim co mi hrabalo ze jsem dala dve. Ted na podruhe jsem zvladla jen prvnich 45 minut, pak uz bylo nutkani vypichnout si oci prilis silne, procez jsem projekci v zajmu zachovani zraku (a dusevniho zdravi) radeji ukoncila. Traumatizujici. Brrr. ()

MirkaP

Fakt ho musel dabovat Soukup? Pořád jsem slyšela Švarcenegra. Začátek a vlastně první hodina dobré, napínavé, pak se z toho stala hrozně ukecaná hrůza, takže jsem to nedokoukala. Moritz potěšil. ()

subic

Němci taky umí udělat vizuálně skvělý film, o tom žádná. Til Schweiger jako rejža je dobrý spíš pro televizní filmy, než pro kinoprodukci, svědčí mu to rozhodně víc před kamerou. Til si chtěl udělat takový svůj Skyfall nebo aspoň poslední střílečka tomu nasvědčuje. Není zrovna dobré překupníku se zbraněmi dokázat vraždu, když má navíc docela velkou partu slušně vyzbrojených zabijáků. Bývalý voják teď ochraňuje svědky, do role korunního svědka vraždy obsadil svou dcerušku Lunu Schweiger, k tomu ještě šéf policie pěkně nasává a kámoš je od kolen dolů kratší. Kdyby se ubralo na stopáži tak o 30 minut, tak je to docela slušný film. ()

VlastaFlaksa

Asi to nebyl úmysl tvůrců, ale já se u toho fakt bavila a hodně jsem se nasmála - tak naivně provedené akční scény se prostě nedaly brát vážně a tak úděsně předvídatelný film jsem už dlouho neviděla. ()

Mamlas odpad!

Pár přestřelek ala Kobra 11, 90% stopáže prožvaněno o blbostech. Příběh prostý, nezajímavý, bez nápadu. (8%) ()

smith22

Ano, bylo to opravdu slušný pokoukání.Dá se říct, že pro atraktivnost diváka to bylo postavené na třech nebo čtyřech přestřelkách, které byly ale opravdu výživné a stály za to.Max(Til Schweiger) ládoval do své zbraně jeden zásobník za druhým a dokonale umrtvil vše co mu přišlo do cesty.Zpomalené záběry, ostré zvuky při výměně zásobníků, tuny střepů z rozbombardovaného okolí - to vše uvídíte v tomto snímku, který si Schweiger sám zrežíroval.Potěšila i přítomnost Moritze Bleibtreu, ikdyž polovičního. Akorát nechápu tu zarytou předpojatost vůči Německému filmu zde na CSFD.Vsadím se, že kdyby tady pod žánrem bylo heslo USA tak to má hodnocení kolem 75%.Německý film už je dávno někde jinde než tomu bylo kdysi.Hlavně kamera je na výborné úrovni - mnohdy lepší než u kdejaké Hollywoodské žumpy. Mělo to samozřejmě určité nedostatky ale kterej film dnes nemá? - Je jich málo - minimálně těch 70% si to určitě zaslouží - třeba jen kvůli té syrové Německé, Evropské atmosféře. ()