Drsný chlapík

• Francie Le Ruffian (více)

Ve filmu Drsný chlapík představuje Ventura dobrodruha, automobilového závodníka, zlatokopa, ale především muže, který nikdy nezapomněl na svého přítele. Především pro něj chce vyzdvihnout zlatý poklad zpod kanadských vodopádů, který tam musel utopit, aby si zachránil holý život. Gérard je totiž po nehodě na invalidním vozíku a na nákladnou operaci, která by mu mohla pomoci, nemá dostatek peněz. Aldo navštíví Gérarda a svou dávnou lásku Eleonoru a začíná připravovat výpravu do Skalistých hor. Neví, že celou přípravu sledují indiáni, kterým Aldo i s pokladem tehdy utekl. (Česká televize)

Kovaja

Kousek který stojí za shlédnutí a to především díky charisma L.Ventury,krásné kanadské přírodě a pasáži kdy se výprava chystá a vyzvedává poklad z pod vodopádu.nebudu zastírat,film měl i pár hluchých míst a kdyby v něm nehrál sympaták Ventura tak by se jednalo o obyčejné béčko.takhle nadstandart. ()

patrikus

Dobrodružný, ale i romantický film o přátelství, lásce, štěstí a víře, kde příběh funguje tak, jak má... někdy není ani důležité znát dokonale postavy, ale vnímat jejich příběh... Takovýto druh filmů je u mě na první příčce... Nechyběl humor, ani akce a napětí... a skvělá Morriconeho hudba... ()

mira007

Dobrodružný film hodný svého jména - divoká kanadská příroda, potápění, přestřelky a zlatý poklad. Nění to divoká akční jízda, ale příjemný dobrodružný film starších časů. Trochu kopie filmu Dobrodruzi , kde hledal poklad Lino Ventura s mladým Delonem tentokrát v Kongu, ale co naplat, tohle je o kus lepší atmosféra. Bernarda Giraudeaua si pamatuju z osmdesátkové krimi Specialisté a tady jako vozíčkář a kámoš hlavního hrdiny taky exceluje. ()

MR007

Další špatný film s L.Venturou. Námět by nebyl nezajímavý, produkce výborná, ale celek jaksi kravina. ()

MickeyStuma

Osmdesátá léta a další dobrodružný snímek o honbě za pokladem, který se zabývá také zásadní hodnotou života, jako je přátelství.  Morriconeho hudba si výborně podmaňuje ducha filmu v souladu se scenériemi skalnatých hor, peřejemi, vodopády, jezery a vůbec krásnou kanadskou přírodou. To je ale asi tak všechno. Ani trojice předních francouzských hereckých es, jakými jsou Lino Ventura, Bernard Giraudeau a Claudia Cardinale nezachraňuje podivnou zmatečnost děje. A to je v příběhu takřka absence dějových zvratů. Ventura a Giraudeau svým způsobem tvoří neochvějný duet, ale slabý scénář jim moc šancí zrovna nedává. A Cardinale je vedena spíše v pozadí, což je vůbec na takový film škoda. V jednoduchosti sice krása je, ale tady se to nějak podivně minulo účinkem. Samotný začátek sice napětí vyvolává, ale každou další minutou stopáže se vše vytrácí do obyčejného oddechu, takřka televizního konceptu. Ve své době snímek žánrově fungovat mohl, ale dnes je už poněkud ohlodán zubem času. Ve spleti námětově podobných snímků však není jediný. ()

tranquill

"Víš, baronko, život máme k životu a na věčnosti si odpočinem!" Dobrodružné drama s charismatickým Venturou svým příběhem připomíná Souboj o poklad Yankee Zephyr. "Dokud má člověk nohy, tak má utíkat!" ()

Inozuka

Pamatuji si, jak jsem na Drsném chlapíkovi byl jako dítě s tátou v kině a moc mě to bavilo. Jednoduchý příběh o přátelství a dobrodružném stylu života odehrávající se kdesi ve Skalistých horách na mě v době komunistické šedi působil jako rudý hadr na býka. Nedávno jsem si na tenhle film vzpomněl a rozhodl jsem se porovnat dojmy z dětství okem dospělého a zmlsaného týpka středního věku. Výsledek? Kouzlo trochu zmizelo, ale stále se jedná o slušný dobrodružný film, jemuž se nedá upřít napětí i skvěle dávkovaný příběh o přátelství. V tomto smyslu mám jen problém, že v podstatě s jistými odchylkami kopíruje jiný Giovanniho film - Dobrodruzi - který je ale výrazně lepší. Vysloveně trapný mi přijde hodně otevřený konec, měl jsem pocit podlého podvodu na divákovi - jako kdyby vám někdo vyprávěl vtip a těsně před pointou někam odešel. Lino Ventura jako stárnoucí závislák na adrenalinu sžíraný výčitkami za chybu v mládí válí, dobrý je i Bernard Giraudeau v roli jeho kámoše. Naopak taková šťabajzna jako Claudia Cardinale tu dostala od vizážisty tak na prdel, že vypadá jako strašidlo do zelí - byla to divná doba ty osmdesátky. Celkově spokojenost a mezi třemi a čtyřmi hvězdičkami. Vzhledem k nostalgii dávám čtyři. ()

Amonasr

Film zpočátku nabral až závratné tempo plné napětí, dobrodružství a překvapení, doprovázené úžasnými přírodními scenériemi. Postupně však jako by mu docházel dech, proměnil se v jakousi romantickou selanku, která zase teprve v závěru získala zpět svou dramatičnost, i když už poněkud romanticky kýčovitě naředěnou. I tak jde ale o příjemnou odpočinkovou zábavu k nedělní kávě a zákusku. Charisma Lina Ventury na tom má nezanedbatelný podíl. ()

subic

Charismatický Lino a nestárnoucí Claudia tady jako pár. Je to takové celkem vlažné dobrodrůžo. Kdysi už jsem to viděl, ten vodopád mi to připomněl. ()

ostravak30

Do třetice všeho dobrého automobilový závodník. José Giovanni už představil Lino Venturu jako závodníka v Dobrodruzi a Jean-Paul Belmondo se stejným povoláním o rok později ve snímku Ho!. Tentokrát je Ventura ještě k tomu zlatokop a navíc v Kanadě. Už to je samo o sobě velmi neobvyklá záležitost. Ve snímku jde hlavně o vyzvednutí utopeného zlata. Podstatnou část zabere příprava. Během celého filmu se hrdinové musí vypořádat se dvěma překážkami. Tou první jsou indiáni, které Aldo zradil. Ti asi ale zapomněli na fakt, že ho sami chtěli dvakrát o zlato připravit. S tou se nakonec docela snadno vypořádají a celý útok dvou indiánů je docela naivní. Druhý je náhodný přítomný, který se dostane k informaci, že se něco u jezera bude dít. A i to hrdinové v klidu vyřeší. Film má otevřený konec a je škoda, že děj není dohrán do konce, ale i tak se jedná o docela pozoruhodný snímek, který určitě stojí za to. Mě osobně zaujala i hudba. A přestože je film méně dobrodružný než by se zdálo, tak je to zajímavý film. ()

transbeskyd

Oslava ukázkového přátelství, které zkratka nic nerozhodí. Opravdový kamarád je rád i za to, když ho v závodě zmrzacite nebo, že si ne přečtěte ani jeden z jeho dopisu, které vám vytrvale dal a dal posílá. No ten scénář má sice trhliny, ale nakonec ta pohádka dobře skončí. Navíc i se zlatou tečkou navzdory doternym indiánům. Navíc mám taky kamaráda Aldu... Takže pripinam Linovi a spol. za tuhle taškařici trojhvezdí. ()

Virusman666

"borsalino" napsal prakticky to, co jsem chtěl napsat sám, snad ještě s dodatkem, že nejen Lino Ventura, ale i Claudia Cardinale pozvedla tento film na ***, jinak nic moc... ()

ALchemik

Ti dva indiáni jako protivníc i- to snad ani nemysleli vážně. To jsem vlastně taky "drsnej chlápek", když mně vlastně nikdo neohrožuje...Lino Venturu mám rád spíš ve filmech, kde více mlčí než mluví - to je pak teprve drsnej...Tři s odřenejma ušima... ()

miraporthos

Abych to shrnul - ve filmu je detailně popsaná promyšlená práce vyzvedávání zlata z vodopádu, dále samí zajímaví herci, krásné záběry kanadské přírody, žádné zbytečné nahotinky, v úvodu i celkem drsná scéna plná mrtvol, nicméně od J. Giovanniho bych čekal víc, alespoň o trochu víc... ()

Bragi66

Lino září opravdu umírněně, ale o to řízněji. Je na něm vidět, že byl profesionální zápasník. Vřele doporučiju seznámit se s jeho nehvězdným životopisem. Film je to ale opravdu ze středověku filmotvorby (1983), a je to na něm vidět. Hudbu složil Ennio Morricone, a tak kdo má retro rád, tak by ho to mohlo potěšit o to víc, že tam hraje Claudia Cardinale. ()

gizi

Taková dost průměrná oddychovka, kde aspoň konec to trochu zachraňuje. Nenápadité, ani hudba mi nesedla. 60%. ()