Lino Ventura v roli francouzského vědce, který je v politicky složité době donucen "tiše" pracovat pro Rusy. V Británii, kde částečně vykonává svou původní profesi, je zatčen policií a obviněn ze špionáže pro KGB. Ví, že vyjít ze tmy do světla pravdy pro něj bude likvidační, stejně tak, jako být propuštěn bez procesu a očištěn od všech závažných obvinění. Jeho dny jsou sečteny, odkud a kdy přijde smrt...? (LiVentura)

bravo1

Nádhera. Skvělý Ventura (výstižně to zde v komentáři vystihl tahit), nádherný hudební doprovod - závěrečná skladba v podání Alaina Goraguera je jedna z nejkrásnějších filmových melodií, kterou jsem kdy slyšel. ()

Mamutol

Je jen těžko uvěřitelné, jak jej pokaždé dokázali agenti najít s přesností několika metrů, když neměli k dispozici vybavení jako jsou počítače, kamery, GPS, mobily atd. Takže dva body pouze pro Lina Venturu. Film jako takový je nesmysl, protože se bere moc vážně. ()

ALchemik

Dvouhodinový napínavý boj o holý život...Výborně natočený poctivý film, bez jakékoli zbytečné vaty. Lino Ventura dokázal ztělesnit jak beznaděj, tak i jiskru naděje...Klobouk dolů! ()

wick

Stará dobrá francouzská špionská kriminálka... s výborným Linem V., který přeci jen ale natočil lepší filmy. ()

PTuranyi

Dobre natočený klasický špionážny thriller, ktorý si zachováva ráz francúzskych filmov 70-tych rokov. Charaktery sú plastické a Lino Ventura rolu prenasledovaného špióna hrá výborne. Špionážna hra je trocha prekombinovaná, ale film si udržuje dramatickú atmosféru. 75% ()

SkeeveTulp

Poměrně jednoduchý a přímočarý příběh z doby studené války. Příběh štvaného člověka, který nechce nic jiného, než mít klid. Jeho vlastními slovy: "Myslím, že mě hledají všude, tak bych rád chcípnul ve vlastní boudě." Žádné dechberoucí honičky, vybuchující auta, či potoky krve, ale jen strohé herectví unaveného Lino Ventury, který chce v klidu umřít. V zádech má skvělou kameru a doprovází ho vynikající hudba. Škoda, že takhle výborné řemeslo už dneska není vidět. Pět hvězdiček je málo. ()

gizi

Film mi přišel trochu zmatený a nevyvážený. Z počátku se zdálo, že jde o komedii, parodii. Pak to vypadalo na skutečně vážný film. Načež do toho zase takováto perla: "Za jak dlouho bude to auto opravené?" "Nejdřív za 2 hodiny. Musíme sehnat tu součástku a pak taky oběd." Byl to sice zajímavý film, ale mě tentokrát úplně nesedl. 65%, 7.6.2013. Znovu viděno z ČT2 16.10.22 s novým českým zněním od ČT2 z roku 2022. Tentokrát jsem film vnímal úplně jinak - jako vážnou špionážní hru za 75%. ()

rafzaw

V obdobných rolích je Lino Ventura jako doma, ať už to byl tento špionážní snímek nebo později třeba filmy Probuď se, špione či Motýl na rameni. Paranoia v celém průběhu filmu, neo-noir jak se patří, politika studené války (KGB a spol.), dobová atmosféra, jednoduše: nekonečný zážitek. A pak závěr... Jeden z těch filmů, k nimž se ještě určitě vrátím. ()

Dixie_Cara

Neuvěřitelně syrová kriminálka plná všudypřítomných nepřátel, paranoii a marného útěku. A co víc, mlčenlivý Ventura je dokonalý ve všech ohledech. Jemu tu postavu musí člověk prostě věřit. ()

DrifterSoul

Klasický špionážní thriller. Z doby, kdy byla kinematografie orientovaná na podstatu příběhu, nikoliv na povrchní efekty a vizuálně-technickou dokonalost. Z doby, kdy představitelé hlavních rolí byli ještě správní, drsní herci jako Lino Ventura, hrající úsporně, bez přehnaných efektů, brutality a exhibicionismu - ale o to přesvědčivěji. ()

futislav

Klasický film ze staré francouzské školy. Téměř dvě hodiny pomalu se stupňujícího dramatu s excelentním Venturou. Mohlo to být o kousek kratší a tím pádem s rychlejším spádem, ale v roce 73 se ve filmech příliš nespěchalo. Atmosféra, že by se dala krájet. ()

bertrand

Pan Betrand zapínal video opatrně, pamětiv všech na ČSFD přechválených "skvostů" francouzské kinematografie. Obavy tentokrát nebyly na místě. Film je opravdu plný zvratů a napětí doplněnými báječně padnoucí hudbou a pak je tu samozřejmě mistr Ventura. Každý jeho pohled, pozvednutí koutků úst nebo zavrásnění čela skvěle souzní s charakterem, který představuje a s pocity, které prožívá a dokonale zapadá do mozaiky vytvářené režisérem filmu. Pan B. opět musí zvolat: Kde jsou ti Ventůrové minulých dní?! ()

Sao Saoi

Grandiózne. Grandiózne.. Grandiózne... Grandiózne nielen kvoli hlavnej postave, ktorú stvárnil Lilo Ventura... Grandiózne nielen kvôli dokonalému príbehu a vyústeiu z neho... Grandiózne nielen kvôli kráse Lea Massari...´ Grandiózne nielen kvôli výbornej hudbe... Lilo Ventura je kráľ, Claude Pinoteau je kráľ, a Lea Massari je ich kráľovná... Nádherný film, na ktorý je 100% málo... Celkové skóre: 111% ()

PORTER44

L.Ventura jako vědec unesený Rusi a přinucen ke spolupráci s KGB po letech se ocitne v Anglii kde mu pomůžou a falšujou jeho úmrtí ,ale Rusové tomu neuvěří a začnou ho uhánět v Anglii a pak ve Francii dokud ho nedostanou.Skvělý herecký výkon L.Ventury,dobrá starší špionážní podívaná. ()

pupopony

Moje slabost pro italské, francouzské filmy 70 a 80 let udělala své. Atmosféra perfektní a herecký koncert v podání Lino Ventury - paráda ()

Grotowski

Pro mne zcela neznámý a poprvé shlédnutý film s ikonou francouzskoitalské kinematografie. Bravo ! Božské charisma Lina Ventury se snoubí s námětem, scénářem, hudbou, kamerou a střihem. A režii nevyjímaje. Lino Ventura se řadí mezi minoritní skupinu herců a hereček, kteří si vystačí s prací očí. Uhraje vše pouhým vhledem do nitra své postavy, situace, dialogického jednání. Jeden z nejlepších, pokud vůbec ne nejlepší z mistrových filmů. ()