Uznávaný irský režisér Lenny Abrahamson navazuje na své oceněné snímky originální komedií o rádoby muzikantovi Jonovi (Domhnall Gleeson), který zjistí, že si ukousl větší sousto, než na jaké stačí, když se přidá k avantgardní popové kapele vedené tajemným a záhadným Frankem (Michael Fassbender), hudebním géniem, který se schovává za obří umělou hlavu, a jeho děsivou kolegyní Clarou (Maggie Gyllenhaal). (AČFK)

spotczek

Mám problém s herci, kteří povětšinou účinkují v mainstreamových filmech, vydělávajících miliony, a tady se vydávají za umělce z okraje hudební scény. Možná právě jejich přítomnost hází celé vyznění někam do prostředí frašky, které je jinak pro jistou myšlenkovou vážnost nepříhodné. Člověk si říká, do jaké míry si z toho sami dělají legraci. Jinak v podstatě provedení nepokulhává. Fassbender, Gyllenhaalová i Gleeson hrají dobře. Jen se sem prostě moc nehodí. Čekala bych neznámé herce, či rovnou neherce, abych dokázala prožít ten přerod z kapely totálně neznámé, ale úžasné (pro mě teda ta hudba byla naprosto příšerná-fakt mě nikdo nepřesvědčí, že si z toho nedělali bžundu), v bandu médiema profláklou, kterou to ale taky niterně rozloží a morálně sežere. Víc než o křehkosti magických géniů je totiž tenhle snímek pro mě o neuvěřitelné síle sociálních médií, povrchní popularitě a senzacechtivosti a o nutnosti kriticky posuzovat, zda je vzývaný guru víc magor nebo fenomén. Troufám si tvrdit, že tenhle film jen trochu zveličil to, co se v podstatě děje v každé kapele, která za něco stojí. ()

Richi007

Nerozumím tomu, co v tom vidím. Nechápu postavy, nevidím výsledek, ale přesto je to tak skvělé, že to vykouzlí úsměv i slzičku, že prostě to ty čtyři hvězdy musí mít! Co vlastně všichni skrýváme pod svojí tváří? Co třeba neobjevenou kreativitu. ()

WAGHiSS

Nekompromisní vyhraněnost mezi avantgardou a POPem. Dát jednomu z nejlepších herců současnosti papírovou hlavu? Odvážné. Nápadité. Výsledek? Jako jo..,....no. ()

Delmondo

Mělo se to jmenovat spíš Fassbender, protože Míša nám tady předvádí svou doposud nejujetější roli a ačkoli má své herecké schopnosti omezené velkou papírovou hlavou postrádající mimiku, tak tady rozehrává menší herecký koncert a je jednoznačně v tomhle jinak moc nezajímavým filmu rozhodně nejlepší. ()

Rust_Francis

Šílený film o šílené kapele plné šílených lidí a aby toho nebylo málo, jeden má na své kebuli nasazenou ještě jednu a podstatně větší než je ta jeho. Frank. Příjemná černá komedie, která hudebně i humorně rozšíří váš rozhled. Fassbender stejně jako Frank ukazuje svoje hudební nadání, Maggie svůj sex-appeal a Domhnall svoji šílenou touhu po tuctové hudbě všedních dnů hrajících z dnešních rádií. Parodie na dnešní internet dobu a toho čeho všeho je schopný v hudebním businessu. Příjemně ujetý film, který se během posledních pár minut zlomí a my sami zjišťujeme, Že to co je zvláštní a jedinečné, možná až tak jedinečné není. A naopak to co je všední a nepovšimnutelné může zazářit. "El Madrid, is nice to see you...I love you all." ()

ludovit14

Strašne nudne a uletené dielo o skupine ktorá skladá akýsi nezmyselný album, pričom FRANK nosí na hlave helmu akej si komiksovej postavy, ďalší zase pichá figuríny, ďalší je hrdzaví atď. Skratka je to veľmi slabé dielo- priam až na Céčkovej úrovni! HOD:20%.PS: Veľká škoda času! ()

rigby

Pro někoho možná trochu ujetý film, pro jiného zase jen lehce alternativní. Hudba i ztvárnění jsou rozhodně velmi zajímavé a nevšední. Možná jen chtělo o něco víc zatlačit na pilu a jít více do alternativna. V této podobě se totiž jedná o silně komerční film, jakoby si autoři nedokázali vybrat mezi dvěma póly. K obsahu mi to moc nesedí. A proto dávám jen tři hvězdičky. ()

esmoke

Jon narychlo nastupuje do kapely a odjíždějí na opuštěnou chatu, kde mají s kapelou složit nové album. Všichni členové kapely jsou divní, ale nejdivnější je frontman Frank, který nikdy nesundává svou velkou papírovou hlavu. Hmm, no tak jakože je to divné, ale velká zábava to není. (2D dabing) Rozpočet: £1 million, Tržby: £1.2 million. ()

brasek

Bizarný film, ktorý ma absolútne nepresvedčil. Hudba... nuž neviem, nechytľavá, nezaujímavá. Sklamaný nie som, nemal som žiadne očakávanie. ()

BaseDallas

Bizardný príbeh o kapele, ktorý sa v nemohol stať (s hlavou cez hranice?), ale komu by to vadilo? :) Film je niečim zvláštny a osobitý a to mi tento krát stačí. ()

Jurcekk

To je pekný film. Hrdinska rozprávka o hlupom janovi,ktorý všetko pokazi,precitne a všetko napraví. Atmosferické. Dojemné. Boľavé. ()

svatem1

atmosfera, to jedine, co mi utkvelo v pameti jako neco zajimaveho; dejove ridke az do te miry, ze jsem se nemohl ubranit dojmu, ze forma (mozna spis poza) prebila na plne care obsah a vynesene trumfy v podobe nekolika (mluvim ale o jednotkach blize k nule nez k desitce) opravdu necekanych a originalnich zvratu a point prisly rozredene v jinak navic nijak hrozive stopazi vnivec; chtel jsem napsat, ze velkym kladem dila je v kontextu dnesnich mainstreamovych sracek nedebilni scenar, co dava smysl, ale pak jsem si uvedomil, ze on to asi nebude problem, kdyz se to cele da shrnout do dvou vet; jo a - hipster alert, budou citlivi lidickove v teniskach, bude chapani podivnejch a citlivejch lickejch srdicek, co maj trosku vic licky problemy, nez maj normalni lidi, probehne zautenticneni univerzalniho hnedyho hipstera na umelce (a pote odhaleni jeho pozy; ne zaroven; cili zavazny themata) ()

RoyBatty444

Nezávislý snímok s extravagantnými postavami a veľmi svojráznou hudbou. Film nie je pre každého a aj porozumenie pre dianie na obrazovke prichádza len pozvoľne ale nie je to vôbec zaťažujúce ako iné expresívne diela. Frank je sympatický a ako jeho okolie má svoje muchy, ktoré sú ale pre jeho fungovanie nevyhnutné. Fassbender alias Frank je ako napovedá plagát ten čo film vytvára a napĺňa ale aj ostatné postavy majú svoje značné opodstatnenie. ()

michael.f

"Taky ten pocit znám -- když se snažíš složit písničku a vyjde z toho sračka," nebyla první ani poslední záznamuhodná lajna, u které jsem se lámal smíchy. Humor ale naštěstí není tím, co pro mne dělá z Franka pětihvězdný film; tím je úvaha o síle a křehkosti vztahů nevšedních osobnostní, která je elegantně vetkaná do příběhu o tom, jak se blonďatý mameluk snaží uspět na poli šoubyznysu. Geniální je také postupná změna polarity postav. Surové prostředí obnaží mamelukovu nečekaně prohnilou duši, zatímco na první pohled sobecká a cynická Klára se, co do ryzosti úmyslů, téměř zmení v Severuse Snapea. Akorát Frank se nemění. Frank je katalyzátorem proměny. ()

Režisér Franka se zabydluje v Pokoji

Režisér Franka se zabydluje v Pokoji